Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kuti

Mesaj gönderen kuti » Cum Haz 01, 2012 9:29 pm

cok tskler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 01, 2012 10:58 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Eren bence cok kotu bir gorusme olmamis kardesim iyi gecmis.Kadin baya bir zorlamis ama senin bu konudaki bilgilerini olcmus birazda.Sen de gayet mantikli cevaplar vermissin.Bence red icin bir bahane bulamayacaklar ve alacaksin vizeni :) Sen bana tahmin yapmistin bende senin icin Ankara\'yi da dikkate alarak 30-40 gun arasi diyorum.Allah gonlune gore verir ins. :)[/quote]

Oguz 40. gunu devirdim:P

Hayalperest

Mesaj gönderen Hayalperest » Cmt Haz 02, 2012 12:42 pm

eren zor bi durum cok iyi anliyorum seni

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Pzr Haz 03, 2012 4:46 am

Arkadaslar rahat olun, vizenizin cikmamasi belki sizin icin daha hayirlidir, inanin bu sozume :) Moralinizi bozmayin, canavar gibi okullar var Turkiye\'de de.

Okulum bitmek uzere Almanyada ancak cok kez hatirliyorum kendimi ulan neden geldim burda okuyorum diye sorarken. O yuzden sikinti yapmayin. Gozunuzde cok buyutmeyin (kendinizi de!).

Saglicakla :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Haz 03, 2012 6:48 pm

[quote][quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Eren bence cok kotu bir gorusme olmamis kardesim iyi gecmis.Kadin baya bir zorlamis ama senin bu konudaki bilgilerini olcmus birazda.Sen de gayet mantikli cevaplar vermissin.Bence red icin bir bahane bulamayacaklar ve alacaksin vizeni :) Sen bana tahmin yapmistin bende senin icin Ankara\'yi da dikkate alarak 30-40 gun arasi diyorum.Allah gonlune gore verir ins. :)[/quote]

Oguz 40. gunu devirdim:P[/quote][/quote]

Bayadir iddaa oynamiyordum Eren korelmisim demek ki tutturamadim seninkini :) Beklemeye devam ama o gemi gelecek anladin sen onu ;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Haz 03, 2012 6:56 pm

Insallah dostum ;)

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzr Haz 03, 2012 8:32 pm

ben 110gun filan oldu hala bekliyorum stres yapmaya gerek yok hayirlisi boyleymis

kuti

Mesaj gönderen kuti » Pzt Haz 04, 2012 6:53 pm

mrb arkadaslar bir sey sormak istiyorum. ben mayisin 30 unda vize basvurusunu yaptim ama saglik sigortam baslangici 30 haziran ve kursumda temmuzun 3 unde basliyor. forumdan okudugum kadariyla saglik sigortasi baslangicindan once vize alamazmisim ama soyle bir sey olabilirmi hic duydunuz yada gordunuz mu mesela 30 haziranda once pasaportum gelir ama baslangic tarihi 30 haziran yazabilir saglik sigortasida o tarhite basliyor diye BOYLE BIR IHTIMAL VAR MI ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Haz 04, 2012 8:00 pm

[quote]kuti tarafindan yazilan metin:

mrb arkadaslar bir sey sormak istiyorum. ben mayisin 30 unda vize basvurusunu yaptim ama saglik sigortam baslangici 30 haziran ve kursumda temmuzun 3 unde basliyor. forumdan okudugum kadariyla saglik sigortasi baslangicindan once vize alamazmisim ama soyle bir sey olabilirmi hic duydunuz yada gordunuz mu mesela 30 haziranda once pasaportum gelir ama baslangic tarihi 30 haziran yazabilir saglik sigortasida o tarhite basliyor diye BOYLE BIR IHTIMAL VAR MI ?[/quote]
Bildigim kadariyla etkilemiyor.Vizenin gelmesi incelenme surecine bagli yine.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Pzt Haz 04, 2012 8:46 pm

selam arkdslar benm 2. basvuruda red geldi dil sertifikasi aldgimda acaba vize vermeleri garanti olurmu acil yardim belgelerimde eksik yok sadece dil sertifikasi yoktu ama DTU dil kursuna kaydim varhmmm
soyle; dogrularim yanlislarinin irzina mi gecti !

immortal

Mesaj gönderen immortal » Pzt Haz 04, 2012 11:13 pm

Bence dil kursuna git yoksa yine red verirler.
..

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Haz 05, 2012 12:02 am

[quote]kuti tarafindan yazilan metin:

mrb arkadaslar bir sey sormak istiyorum. ben mayisin 30 unda vize basvurusunu yaptim ama saglik sigortam baslangici 30 haziran ve kursumda temmuzun 3 unde basliyor. forumdan okudugum kadariyla saglik sigortasi baslangicindan once vize alamazmisim ama soyle bir sey olabilirmi hic duydunuz yada gordunuz mu mesela 30 haziranda once pasaportum gelir ama baslangic tarihi 30 haziran yazabilir saglik sigortasida o tarhite basliyor diye BOYLE BIR IHTIMAL VAR MI ?[/quote]

Diyelim ki vizen eline 15 haziran\'da geldi. sende 16 haziran\'da almanya\'ya gittin , 17 haziran\'da da basina bi is geldi ve hastahanelik oldun. Ancak sigortan 30 haziranda basladigi icin onu kullanamadin.

Sence yabancilar polisi bunu goze alir mi ? Ben hic sanmiyorum. Ama 1 ay onceden basvurmanda tabii normal bi durum zaten orasi ayri bi konu ama senin sorun farkli.

Benim sigorta 16 ocakta baslamisti. 26 ocakta basvuruyu yapmistim. 28 subat\'ta vizem gelmisti. Sigortayla ilgili de bi sorun yasamamistim.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Haz 05, 2012 12:06 am

[quote]mhmtkrdg tarafindan yazilan metin:

selam arkdslar benm 2. basvuruda red geldi dil sertifikasi aldgimda acaba vize vermeleri garanti olurmu acil yardim belgelerimde eksik yok sadece dil sertifikasi yoktu ama DTU dil kursuna kaydim varhmmm[/quote]

Vize vermeleri hicbir zaman garanti olmaz , ancak transkriptte notlar kotuyse + dil kursu da yoksa red vermek icin baska neden aramiyorlar. Transkripte degismeyecegi icin bu acik dil kursu yapilarak kapatiliyor genelde.Mantikli olanda bu zaten. Bende dil kursunu yapmani oneririm. Aksi taktirde 2. redden sonra ayni sekilde gidersen , 3.red vermeleri cok olagan bi durum.

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Haz 05, 2012 4:21 am

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

ben 110gun filan oldu hala bekliyorum stres yapmaya gerek yok hayirlisi boyleymis[/quote]

Benimde 106 gun oldu.
Bu izmir konsoloslugundami sorun var Almanyadaki yabanci polisindemi yoksa bendemi...yavas yavas insanin sinirini zorliyor.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 05, 2012 11:00 am

[quote]mhmtkrdg tarafindan yazilan metin:

selam arkdslar benm 2. basvuruda red geldi dil sertifikasi aldgimda acaba vize vermeleri garanti olurmu acil yardim belgelerimde eksik yok sadece dil sertifikasi yoktu ama DTU dil kursuna kaydim varhmmm[/quote]

Galiba benden 1 gun sonra basvurmustun.Ne zaman red geldi ?

Bunu aslinda sana basvurudan once soylemistik ayni belgelerle basvurma diye.Bence eger yine basvuracaksan a2 yi almalisin.

kuti

Mesaj gönderen kuti » Sal Haz 05, 2012 12:56 pm

mrb arkadaslar bu istanbuldaki alman konsolosluguna en hizli nasil ulasirim ve en hizli nasil cevap alabilirim telefonlami mail yoluylami ? benim vizeye basvurali 1 hafta oldu sizce derlermi daha 1 hafta olmus bekle diye.. BIRDE arkadaslar ups pasaport sorgusunda takip numarami yazdigimi zaman ne zmaan gormeye baslarim istanbuldaki konsolosluk alman polisine yolladigi zaman mi yoksa vizem pasaportta basilip evime postalandigi zaman mi cunku hergun yaziyorum hala boyle bir kayit bulunamadi diyor

kuti

Mesaj gönderen kuti » Sal Haz 05, 2012 2:01 pm

konsolosluga mail attim 10 dk sonra cevap verdiler .

Gonderiniz icin tesekkur ederiz.
Basvurunuz islemde Almanyadan cevap beklemekteyiz.

ins cabuk ve hayirli olur benim icin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 05, 2012 4:25 pm

:) 43. gunum bugun.Panik yapma. 1 hafta coook erken.

Mantiken konsoloslugun pasaportu onayladiktan sonra gozukur.Zaten sana mesaj atiyorlar.

kuti

Mesaj gönderen kuti » Sal Haz 05, 2012 4:46 pm

eren umarim bi an once hayirli haberi alirsin ama ben haftaya hannover deki pasaport islerine bakan polisi ariyacagim :)

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Çrş Haz 06, 2012 12:21 am

Izmir konsoloslugunda 20 Subat\'a yapdigim vize basvurum sonuclanmisdir. 107 gun bekledim ve bu oglenustu benim Izmir konsoloslugunda Barkodum gozuktu, yani vizemi aldim :)

Tum DS Ailesine ozelliklede Gurkan abiye tesekur etmek istiyorum. Hic bikmadan usanmadan sorularimizi cevapladilar yardimci oldular...hepiniz cok sagolun...
Darisi diger bekleyenlerin basina :)

Kilitli