Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 02, 2012 3:11 pm

[quote]ebrumrcn tarafindan yazilan metin:

32. gunde vizem geldi arkadaslar. Allah bekleyen herkese sabir versin... 1 hafta gecikmeli olarak gidicem ama artik toparlarim diye dusunuyorum.[/quote]

Tebrikler ,egitim hayatinda basarilar;)Hangi konsolosluktan aldin vizeni ?

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Çrş May 02, 2012 11:48 pm

32. gunde vizem geldi arkadaslar. Allah bekleyen herkese sabir versin... 1 hafta gecikmeli olarak gidicem ama artik toparlarim diye dusunuyorum.[/quote]

Hayirli olsun... Darisi bekleyenlerin basina :)

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Çrş May 02, 2012 11:50 pm

Arkadaslar dosyalari Berline giden varmi? ne kadar bir surede cevap alinmis olabilir. baskent oldugundan ve yogunluktan dolayi merak ediyorum...

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş May 03, 2012 12:17 am

vizesini alan arkadaslara hayirli olsun. Bizim durum ise Aralik ayinda Red aldim, ocak ayinda itiraz ettim, bir ay once nisan sonunda karar verilecektir dediler ancak nisan sonuda kalmadi.Hala beklemedeyiz. Daha ne kadar bekleyecegimi bilmiyorum.Vizesi red gelipte itiraz edecek olan arkadaslara Allahtan Bol Bol sabir diliyorum. Hic Kolay bir durum degil.
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

Hayalperest

Mesaj gönderen Hayalperest » Prş May 03, 2012 1:28 am

Merhaba Arkadaslar;

Burada bu paylasimlarin olmasi cok iyi.iki sorum var kafama takilan cevaplarsaniz sevinirim.

-araniza bloke hesapi deusche bank disinda yapan sadece bir kisi mi var turk is bankasi bir dezavantajmidir.
-Aramizda Myo Mezunlari ders saydiran arkadalarimiz var mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 03, 2012 1:46 am

is bankasi Almanyadaki isler icin surekli bir dezavantaj.

myo mezunlarinin dersleri saydirilmiyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 03, 2012 3:36 am

Tavsiyemiz kesinlikle ve kesinlikle Alman bankasinda bloke hesap actirmaniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş May 03, 2012 10:02 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

is bankasi Almanyadaki isler icin surekli bir dezavantaj.

myo mezunlarinin dersleri saydirilmiyor.[/quote]

myo mezunlari ni zamandir dersleri saydirilmiyor yeni bir kanun mu cikti acaba. bir tanidik myo mezunu (makine bolum) kassel yada marburg hatirlayamiyorum bir kac ders saydirildigini soylemisti ayni sekilde dusseldorf fh den informatik mezunu arkadasimda derslerin saydirildigini hatta bir arkadasi 3 donem ders saydirildigini duydum tabiki bu 2006-2007 yillari .Ben myo mezunuyum gecen yil giessen thm de arkadasim transkriptimi okulla danimis ve 5-6 ders sayilibecegini soylemisler. Gurkan bey bu konuda aydinlatirmisiniz. Bilmedigimiz birsey yapmayalim.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş May 03, 2012 10:28 am

Eger bitirdiginiz bolum; herhangi bir standartta akredite edilmis ve bu standart basvuru yapacaginiz alman universitesi tarafindan taniniyor ise prof. ile gorustugunuz de dusuk bir ihtimalle bir kac dersinizi saydirabilirsiniz.

Onemli olan verdiginiz dersin hangi standartlar da ve Almanya\'daki egitim ile birebir ortusup ortusmedigi. Bu dusuk ihtimali degerlendirmeniz size birsey kaybettirmeyecek sadece sansinizi deneyin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 03, 2012 11:09 am

Arkadaslar \'\' Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch \'\' ile alakasiz sorular icin yeni baslik aciniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Prş May 03, 2012 1:34 pm

Merhaba arkadaslar

Bugun pasaportum elime ulasti ve 117. gunde red cevabi aldim hic birsey anlamis degilim red verecekdilerse niye bu kadar beklettiler 4 ayim bosa gitti simdi ne yapmam gerekiyor?
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş May 03, 2012 6:16 pm

Gecmis olsun erdal,seninde kaderin bizim gibi desene. Esas sikinti bu surede basliyor 4 ay vize icin bekledin simdi bir 3-4 ay daha itirazin sonucunu beklemen gerekir.Cok sabir gerektiren ve sikintili surec. Allah yardimcimiz olsun.Oncelikle neden sana red verdiler bunu yazarsan yardimci olabilmeye calisiriz.

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Cum May 04, 2012 10:46 am

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun erdal,seninde kaderin bizim gibi desene. Esas sikinti bu surede basliyor 4 ay vize icin bekledin simdi bir 3-4 ay daha itirazin sonucunu beklemen gerekir.Cok sabir gerektiren ve sikintili surec. Allah yardimcimiz olsun.Oncelikle neden sana red verdiler bunu yazarsan yardimci olabilmeye calisiriz.[/quote]Dun itibari ile itiraz dilekcemi kargoya teslim ettim. Kilikyali arkadas 104. gun demisin bende 2 3 ayi gozden cikardim. Gercekten beklemek cok zor.Herkes icin hayirlisi

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cum May 04, 2012 11:40 am

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun erdal,seninde kaderin bizim gibi desene. Esas sikinti bu surede basliyor 4 ay vize icin bekledin simdi bir 3-4 ay daha itirazin sonucunu beklemen gerekir.Cok sabir gerektiren ve sikintili surec. Allah yardimcimiz olsun.Oncelikle neden sana red verdiler bunu yazarsan yardimci olabilmeye calisiriz.[/quote]

Sagol kardes, neden red verdiklerini bende henuz ogrenemedim mektup Istanbulda ben Elazigdayim ogrenince yazarim. 3-4 ay sure icinde bos kalmak istemiyorum A2 kursunuda bitirmeyi dusunuyorum umarim faydasi olur.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

ebrumrcn

Mesaj gönderen ebrumrcn » Cum May 04, 2012 3:09 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Tebrikler ,egitim hayatinda basarilar;)Hangi konsolosluktan aldin vizeni ?[/quote]

Ankara alman konsoloslugundan basvurdum. Bu gece gidiyorum. Tesekkurler arkadaslar. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum May 04, 2012 7:22 pm

Anladim tesekkurler , iyi yolculuklar;)

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Cmt May 05, 2012 11:21 am

selam.a arkadaslar 2. defa basvurdum ogrenci vizesi icin belgelrim
1.dortmund TU kabul belgesi (davetiyesi)
2.dil kursu kayit belgesi kabulu yani (temmuzda basliyor)
3.bloke hesap
4.1.marttan beri almanyada aktif olan saglik sigortm
5.lise transkip,ikametgah ....vs
6. iyi niyet mektubu
(yani hic eksik yoktu evraklarda tam takir )
once fotokopide evraklari duzenlettim sira bana geldiginde iceri girdim yine ayni kadina denk gelmistim merhabalastik.
bana ogrenci vizesimi (evet dedim)
daha once basvurdun mu (evet red aldim)
evraklarinda degisiklik yaptin mi (hayir yapmadim )
tamam dedi disarida bekle seni cagiracam dedi 10 dk sonra cagirdi ve 60 euro istedi verdim tamamdir islemlerin bizden cvp bekle dedi .sizce olumlu bir gorusmemi arkadaslar red yeme sansim var mi tekrardan ve ne kadar beklemem gerek erken cvp gelmesi gerek miyor mu?:Z

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt May 05, 2012 11:58 am

Burda ne kazandin ? bir de hangi konsolosluktan basvurdun ?

Red aldiktan sonra bire bir ayni belgelerle basvurmak bence pek anlamli degil keske red sebebine gore bazi belgeler ekleseydin mesela burda bir kursa gidebilirdin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt May 05, 2012 12:10 pm

Bende katiliyorum.Korkarim buyuk olasilikla ayni cevap gelecektir.Oncelikle red nedenleri uzerinde dursaydin,profilini daha iyi cizerdin.Hayirlisi olsun bakalim beklemekten baska care yok.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Cmt May 05, 2012 3:06 pm

red sebebi klasik sebeb inanmiyoruz ogrenim icin gidecegime falan yani uzerinde durabileceim kayda deger bi sebep yoktu ki ekleme yapayim dil kursuna zaten kaydim vardi almanyada eksik belgem yoktu ki ekleyeyim butun belgelerim tamamdi yani..ankara konslgna basvurdum beklemekten baska care yok ewet allah sabir versin hepimize. burada dil kursu en erken 3 ayda bitiyor hem orada uninin dil kursu oldugu icin daha mantikli gitmek cunku uni ortamina alismis hemde pratkle cokdaha cabuk kavrarim dili haksiz miyim.:@
soyle; dogrularim yanlislarinin irzina mi gecti !

Kilitli