Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Ara 10, 2011 11:46 pm

Simdi bastan sona okudumda bi sikinti yok gibi. Ocak ortasi gibi yolcusun insallah :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Ara 11, 2011 1:33 am

[quote]yagmurgokdemir tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar :) uzuun bi bekleyisten sonra sonunda bende vize gorusmemi yapmak icin 9 aralik saat 08.00 itibariyle Istanbul Alman konsolosluguna gitmis bulunmaktayimm.

Memurun yanina girmeden once bi kac belgem duzenlendikten sonra sirami aldim ve gorusme odasina girdimmm. benden hemen once cikan kadinin surat ifadesine baktigimda isimin zor oldugunu dusunsemde bunu hic yuz ifademe yansitmamaya calisarak iceri girdim. gorustugum kadin kumral hafif uzun sacli iri gozlu turk gorunumlu bi bayandi. oncesinde soguk bi \'merhaba\'yla baslasada sanirim daha sonra aradaki buzlari eritmeyi basardik :)

ilk once belgelerime bakti ve gereksiz olanlari hic konusmadan ayirdi.daha sonra suan dondurmus oldugum okulun ogrenci belgesini gostererek,\'bunun almanca tercumesi lazim \' dedi. ben bi sure birsey demedim eklemesini bekleyerek,sonra \' sen bu okulu dondurdun mu peki?\' dedi. bnde evet dondurdum yaklasik 2 ay kadar oluyor dedim. konsolos bana \' aslinda senin izmir\'den muracaat etmen gerekirdi ama.. \' dedi belgelere bakarken. bende once izmir konsolosluguna muracaat icin basvuru yaptim fakat ordaki gorevlinin (iks memuru degil) beni,okulumu dondurmamin uzerinden en az 6 ay gecmeden izmirden basvuru yapamiyacagimi soyleyip beni istanbula yonlendirdgini anlattim.konsolosta basiyla onaylayip normal bi tavirda \'tamam\' dedi. \'ama keske okulunu dondurduguna dair bi belge getirebilseydin dedi.bende \'okulum yalova\'da oldugu icin o tur bi belgeyi ancak bizzat yalovaya giderek alabilrdim fakat bunun vize icin cokta gerekli olmadigini dusundugum icin tekrar yalovaya donmedim cunku izmirde yasiyorum dedim. \'tamam cok onemli degil zaten o, ama ogrenci belgesinin tercumesi onemli\' diyiip gulumsedi..bende gun icinde getirebilirmiyim dedim tabi 12ye kadar bana vermen yeterli tekrar sira alma ugra yanima dedi.. ve daha sonra asil sorulara gectik :)

Bir yandan bilgisayara not alarak,\'once dil kursu ardindan kesin olarak universite egitimi degil mi?5 yil kadar?\' dedi bende evet tam olarak soylediginiz gibi dedim. sonra garantorumun kim oldugunu sordu bende babamin aile dostu var onun oglu oluyor dedim. hic uzerinde bile durmdan gecti.(garantor belgesinde kuzenim olarak belirtilmisti) daha sonra belgelere bakarken,\'burda dil kursu adresiyle kalicagin evin adresi ayni yaziyo???\'dedi.. ben o anda bi gittim zaten.... :) \'nasil yani? \'dedim gercekten anlamamistim ve bunu konsolosada aynen ifade ettim.. \'simdi bana burada yazan adres yani abinin evinin adresi lazim bunlar kursla ayni\' dedi. bende bi yanlislik olmus olmali birlikte doldurduk formu abimle ama.. derken (ki tam simdi napicam ben diye dusunurken :D) kadin bi anda gulumseyerek \' aa pardon ayni cadde uzerindeymis kursla ev\' dedi. o an aklimdan neler gectigini yazmak istemem buraya :D ama bende kocaman bi ohh cektim . ve bi sure gulustuk. tekrar ozur diledi \'sadece numara farkli dikkat etmemisim:)\'dedi..
sanirim o dakidan sonra daha samimi bi havaya burunduk ve daha rahat konusmaya basladik..

hizli hizli islemlerimi yapti,yine bi yandan bilgisayara not alarak,\'neden almanca ogrenmek istiyorsun?\'dedi. bende \'oncelikle neden orda okumak istedgimi size soyleyim, benim okumak istedgim bolum turkiyede yalnizca bilkent universitesinde yukses lisans olarak var dedim. tukiyede nanoteknoloji yok bu yuzden ayrica abim de orada oldugu icin ve onun bana yardiminin olacagini dusundugum icin almanyayi tercih ettim. tabiki isin sosyal yanida var... falan filan derken baya bi konustum. hic bolmeden genelde kafasiyla onaylarak dinledi, daha sonra \'abin napiyor tam olarak \' dedi. bende dsh sinavini verdi ve uniye basladi suan dedim. \'ayni universite degil mi ? tamam.\' dedi yine basiyla onaylarak. sonra almanca seviyeni tanimlarsan hangisini secersin \' hic yok-kotu-orta-iyi-cok iyi\' dedi. bende kotu dedim. tamam dedi yazdi. kursa gitmissin burada ne kadar gittin? dedi bende 1 ay dedim bi kac kez tekrarladi bu soruyu.

daha sonra ailemle ilgili sorular sordu, daha once almanyada ikamet ettilermi tarzinda bende anlattim bi ara is icin gitmisti babam ama ikamet etmediler dedim hangi sehir oldugunu sordu hangi yillar arasinda oldugunu not aldi.. ve sonra;

tamamdiir sorularimiz bu kadar dedi gulumsedi, su tercume isinide halledip getirirsen hemen islemlerine basliycam dedi. bu arada ben formunu dolduyorumn merak etme dedi gulumsedi ama neyi kasteddgini anlamadim:S. vize basvuru formunu doldurmustum cunku. bnde peki o zaman gidip tercume ettirip getiriyorumn size dedim, yine gulumsedi tamam dedi. tesekkur edip ciktiim.

hemen isimi halledip tekrar kadinin yanina girdigimde arkadaki diger insanlarla sohpet edip guluyodu yani keyfi yerindeydi :D hemen aldi evraki tamamdir bu kadar islemnizi baslattim dedi . bende bisey sorabilrmiyim dedim . tabii sor dedi . biletimi 13 ocaga aldim (belgelerin arasina koymustum)sizce ertelemem gerekir mi ?birde internetten vize mi takip edebilrmiyim? dedim. \'vizeyi internetten takip edemiyorsun ama diger konuda net bisey soyleyemem. ben senin belgerini yabancilar polisine yolluyorum oraya 10 gun sonra ulasir.ulastiktan sonra abin gidip bizzat ilgilensin sorsun,islemlerin hizlanir o zaman yetisebilrsin ama tabi gecte kalabilrsin onlara belli olmuyor bazen agirdan aliyorlar dedi. ayrica ekledi, abin 10 gunden once gidip sormasin en az 10 gun beklesin dedi. bende tamam cok tesekkur ederim kolay gelsin dedim,ben tesekkur ederim iyi gunler dedi ve ciktiiiiiim.

evet yorumlarinizi bekliyorum pek fena degil gibi gorunuyor sanki ? ama isin en zor kismina,beklemeye geldi sira.. umarim en kisa zamanda vizem cikar , ve gorusmeye giren herkesinde olumlu gecer insallahh :)[/quote]

hayirli olsun gorusmeniz olumlu cok iyi gecmis ins. olumlu sonuclanir.bu arad amin darisi basimiza ins.....

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Ara 13, 2011 2:29 pm

Konsoloslugun benden ne istedigini tam anlamiyla ogrenmek icin , sabah konsolosluga gittim arkadaslar.Yanimada eski osym sonuc belgesinin almanca tercume aslini almistim.Kadin ilk basta osym belgesinin orjinalini istedi.Ben durumu anlattim; bu belge artik bizlere sadece internet uzerinden saglaniyor.Sonra okula asli gibidir diye onaylatiyoruz dedim.Bunun gecerli oldugunu anlattim.Sonra Almanca tercumesi yokmu bunun dedi.Bende evraklarimin arasinda bulundugu icin konsolosluga bugun osym sonuc belgesinin tercumesini ilettim.Diger dil kursu evraginida en kisa zamanda bizlere ilet , bu kabul olmustur dediler :) Gurkan abi , umarim dil evraklarini bugun kargoya vermissindir..:)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Ara 13, 2011 3:24 pm

Gozun Aydin mehmet :) Sende simdiden valiz hazirliklarina basla PPPP
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Ara 13, 2011 7:42 pm

Hadi gozun aydin, beraber gidiyoruz o zaman :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 14, 2011 10:32 am

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Hadi gozun aydin, beraber gidiyoruz o zaman :)[/quote]
sen cuma gidiyormussun faruk ben ocak basi giderim 2 ocak a yetismeye bakcam insallah. Vize gelsin de bi :) umarim konsolosluk su asamadan sonra hayal kirikligi yaratmaz

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Ara 14, 2011 10:54 am

mehmet 1 ocaktan sonra almanyaya ucak biletleri cok pahali,simdiden uygun bir tarihe rezerv yapsan iyi olacak.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 14, 2011 3:46 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

mehmet 1 ocaktan sonra almanyaya ucak biletleri cok pahali,simdiden uygun bir tarihe rezerv yapsan iyi olacak.[/quote]

evet kardesim ya cok pahali :) 2 ocak da basliyor kursum.Simdiden de alamam daha hicbirsey netlesmedi.Ne zamana vize cikacaginida bilmiyorum.2 haftaya umuyorum sonuclanacaktir.Tahmin ediyorum ki Izmir konsoloslugu su vakitten sonra evraklari Almanya yabancilar subesine yollamayacaktir.Kendi konsolosluk kararinca vizesini verecektir.Hayirlisi olur insallah

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Ara 14, 2011 10:06 pm

senin kursun 2 ocakta basliyormus,benim kursum 21 kasimda basladi :zoh ben hala vize bekliyorum.Bu hafta tam bir ay oldu.Bilmiyorum daha ne kadar bekliyecegim. Insallah vizelerimizi aliriz.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 14, 2011 11:35 pm

Insallah en yakin zamanda alirsiniz vizenizi :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 14, 2011 11:53 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

senin kursun 2 ocakta basliyormus,benim kursum 21 kasimda basladi :zoh ben hala vize bekliyorum.Bu hafta tam bir ay oldu.Bilmiyorum daha ne kadar bekliyecegim. Insallah vizelerimizi aliriz.[/quote]

2 kasim kurs basliyodu benim..anlayacagin biz kasim magduruyuz..hayirlisi olsun bakalim

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 15, 2011 12:29 pm

dun 3.mulakat gorusmesinden geldi.gayet olumlu ve guzel gecti. bu sefer 5 dk surdu mulakat birkac soru soruldu cevapladim. soru oalrak; dil kursunu neden bu kadar cok istiyorsun, neden universite icin basvurmadin tekrar v.s.gibi.sansimdan 2.mulakatimdaki gorevli alman bayanla gorustum.
2.cagirildigimda 1.mulakat gorusmemdeki bayanla kisa gorustum soru sorulmadi evrakalriniz tamam.bizden haber bekleyin dedi.bana sadece sonucu beklemek kaldi.
tum evraklar hersey tamdi.eksik evrak yoktu.diger basvurularimdan farkli sadece dil kursu amacli basvuru yaptim a1 ve a2 dil sertifikalaimida sundum.sadece bana beklemek kaldi.ins. artik son mulakatim olmustur.hayirlisi ile umarim sonuc olumlu gelir.

vize surecinde bekleyenlere ve vize sonucu bekleyen herkese bol sanslar.Allah yardimcimiz olsun.

iyi gunler.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ara 15, 2011 12:50 pm

Sabah konsolosluga dil evraginida teslim ettim.Bakti evraklari kafasiyla onay verdi.Sonra iceriye gitti geldi.Itiraz dilekceniz kabul olmustur.Bizden haber bekleyin, vize onay verilirse internette numaraniz yayinlanacaktir.Aksi takdirde evinize evrak yollanacaktir.
dediler.Cok sikildim artik,bekle,bekle,bekle... :o

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 15, 2011 1:00 pm

Ctuezuen, Mehmet hadi gozunuz aydin, insallah bu sefer istediginiz olur. Sizler alamayinca bizde sikiliyoruz burda hadi hayirli olsun simdiden guzel haberleri bekliyoruz:)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 15, 2011 1:25 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Ctuezuen, Mehmet hadi gozunuz aydin, insallah bu sefer istediginiz olur. Sizler alamayinca bizde sikiliyoruz burda hadi hayirli olsun simdiden guzel haberleri bekliyoruz:)[/quote]

Ogun bey ins.amin.umarim dediginiz gibi olumlu sonuclar gelir .formda paylasmak dilegiyle cok tesekkurler.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 15, 2011 1:40 pm

:ap :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ara 15, 2011 3:36 pm

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

dun 3.mulakat gorusmesinden geldi.gayet olumlu ve guzel gecti. bu sefer 5 dk surdu mulakat birkac soru soruldu cevapladim. soru oalrak; dil kursunu neden bu kadar cok istiyorsun, neden universite icin basvurmadin tekrar v.s.gibi.sansimdan 2.mulakatimdaki gorevli alman bayanla gorustum.
2.cagirildigimda 1.mulakat gorusmemdeki bayanla kisa gorustum soru sorulmadi evrakalriniz tamam.bizden haber bekleyin dedi.bana sadece sonucu beklemek kaldi.
tum evraklar hersey tamdi.eksik evrak yoktu.diger basvurularimdan farkli sadece dil kursu amacli basvuru yaptim a1 ve a2 dil sertifikalaimida sundum.sadece bana beklemek kaldi.ins. artik son mulakatim olmustur.hayirlisi ile umarim sonuc olumlu gelir.

vize surecinde bekleyenlere ve vize sonucu bekleyen herkese bol sanslar.Allah yardimcimiz olsun.

iyi gunler.[/quote]
bence de artik alacaksin vizeyi;)almanca soru sordular mi hmmm

fatridvan

Mesaj gönderen fatridvan » Prş Ara 15, 2011 3:49 pm

arkadaslar 7 hafta sonra vizem geldi darisi bundan sonra bekleyen arkadaslarin basina ins :) vize surecinin bu kadar uzun surmesinin sebebide; ankara veya istanbul konsolosluguna bagli degil vize suresi. dil okulunuz ve kabul aldiginiz universite ayni yerdeyse 1 aydan daha kisa surede gelebiliyo vize. benim kabul aldigim okul duisburgda dil kursu da berlindeydi. ilk duisburg yabancilar polisine gitdi benim belgeler ordanda berlin yabancilar polisine gitdi incelenmek uzere ve bu sure hemen hemen 2 ayi buldu. benim durumumda olan arkadaslar vize basvurularinda bu surece dikkat etsin

seyhan

Mesaj gönderen seyhan » Prş Ara 15, 2011 3:59 pm

hadi hayirli olsun fatridvan,egitim hayatinda basarlar :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 15, 2011 4:26 pm

[quote]fatridvan tarafindan yazilan metin:

arkadaslar 7 hafta sonra vizem geldi darisi bundan sonra bekleyen arkadaslarin basina ins :) vize surecinin bu kadar uzun surmesinin sebebide; ankara veya istanbul konsolosluguna bagli degil vize suresi. dil okulunuz ve kabul aldiginiz universite ayni yerdeyse 1 aydan daha kisa surede gelebiliyo vize. benim kabul aldigim okul duisburgda dil kursu da berlindeydi. ilk duisburg yabancilar polisine gitdi benim belgeler ordanda berlin yabancilar polisine gitdi incelenmek uzere ve bu sure hemen hemen 2 ayi buldu. benim durumumda olan arkadaslar vize basvurularinda bu surece dikkat etsin[/quote]

hayirli olsun .egitim hayatinizda basarilar.

Kilitli