Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eki 06, 2011 12:51 pm

Arkadaslar, 1 saat once vizeli pasaportum elime ulasti. Normal D tipi 3 aylik ogrenci vizesi. Tam 28 gun bekledim ve sanirim 11 Ekim sabahi yolcuyum. Burada bana her sekilde yardimci olan ve guzel dileklerini esirgemeyen tum arkadaslara bol sans diliyorum. Umarim hepiniz en kisa zamanda vizeleinizi alirsiniz. Lutfen takibi birakmayin..Buradan kopmak istemiyorum acikcasi, cunku sadece vize sureci degil, ihtiyacim olan her sorunun cevabini da buluyorum. Vize alana kadarki surec hakkinda sorusu olan arkadaslara da memnuniyetle yardim edebilirim. Her sey gonlunuzce olsun:lol...

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 06, 2011 1:05 pm

Hadi gozun aydin, darisi tum vize bekleyenlerin basina :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eki 06, 2011 1:08 pm

Hayirli olsun vizen ve egitim hayatinda basarilar :)

herbert

Mesaj gönderen herbert » Prş Eki 06, 2011 1:21 pm

[quote]maschine tarafindan yazilan metin:

[quote]herbert tarafindan yazilan metin:

arkadaslar dun vizem geldi , calisma izni verilmemis oradan bakicam artik . Tam 15 gunde pasaportumu teslim aldim . Darisi bekleyenlerin basina , herkesin yolu acik olsun.[/quote]

Hayirli olsun herbert, sanirim seninle ayni gun, ayni yerden basvuru yaptik ama benim vizeden hala ses seda yok. Beklemedeyim :)[/quote]

sagolasin maschine darisi tum bekleyenlerin basina . Ben 15 eylulde Istanbulda 2 numarali giseden basvurumu yapmistim . Cumartesi gunude Bochum a dogru yola cikiyorum .

herbert

Mesaj gönderen herbert » Prş Eki 06, 2011 1:22 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun vizen herbert :) darisi basimiza 23 gun oldu :ap[/quote]

sagolasin oguz sen benden 2 gun once basvurmustun umarim tez zamanda alirin vizeni

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eki 06, 2011 1:58 pm

Sen de sagolasin herbert beklemedeyiz bakalim :)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eki 06, 2011 1:59 pm

tesekkurler herkese..Oguz kac gun olmustu senin?

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Prş Eki 06, 2011 2:10 pm

sashaigloo ve herbert oncelikle vizeleriniz hayirli olsun. umarim almanyada cok basarili olursunuz :) vizenizin kenarina muhur basmislar mi acaba bi bakabilir misiniz ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eki 06, 2011 2:15 pm

[quote][quote]sashaigloo tarafindan yazilan metin:

tesekkurler herkese..Oguz kac gun olmustu senin?[/quote][/quote]

23 gun oldu.

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eki 06, 2011 2:17 pm

Bir haftaya kadar gelir bi sorun olmazsa, iyi haberlerinizi bekliyoruz forumcak;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 06, 2011 2:44 pm

yok onun 2 gunu var 8 ekim de aliyor vizeyi;)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eki 06, 2011 3:15 pm

herbert ve sashaigloo vizeniz hayirli ugurlu olsun almanyaya goz kulak olun bizde gelmeden aman birseycikler olmasin:):)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eki 06, 2011 7:26 pm

tesekkurler arkadaslar, valla bende muhur falan yok=)

seyhan

Mesaj gönderen seyhan » Prş Eki 06, 2011 10:01 pm

Merhabalar Arkadaslar
04.Ekim 2011 Sabah 09 :15 de Ankara Konsolosluguna bende vize basvurumu yapmis bulunmaktyim.
Acikcasi 3 ekim gunu kapali oldugu bildigim halde :) oraya gidip Oss sinavina girmeden gidip okulu siralari kontrol eden bir ogrenci gibi bende gittim oralari dolastim ettim iyice :) havasini sezdim ertesi gun yabancilik cekmiyim die :)
Neyse 4 ekim sabah 8 : 30 da konsoloslugun onunde beklemeye basladim 09 :15 de iceriye aldilar. Once ups ucretini yatirdim sonra icerde fotokopi bolumundeki arkadas evraklari duzenlemeye aldi o kadar hizli yapiordiki karistirmasin die kontrol edim dedim fakat kafam iyice karisti :) Neyse sira aldim onumde 9 kisi vardi benden onceki 4 kiside ogrenci olarak basvuracaklardi ve girdi girdi ciktilar ve lise mezunuydular hepsi ve o 4 kabinin sadece 2 numarali olanindan alis yapiyorlardi digerleri surekli baska birilerini anons edip islem tamm gonderim yapacaz diyordu.Sonra 11\'e dogru sira bana geldi tabi ben o arada soracagi sorulara degisik cevaplar bulma cabasindaydim :) 3027 numara yandi ve bende o andaki kalp atisi 150 \'e vurmustur buyuk bir ihtimal vurmasinin sebebide yan taraftaki turistik vize bolumunde o calisanlarin milleti azarlamasindan kaynaklaniordu acaba benide icerde azarlarlarmi ederlermi diye nese girdim 2 nolu odaya guleryuzlu bir bayandi.Nasil yardimci olabiliirm dedi ogrenci vizesi icin basvuracaktim dedim evraklarimi aldi bir gozden gecirdi hemen ve yaklasik 10 15 dk bekledim bazen notlar aldi her bi evragi tek tek inceledi almanca cv\'me bakti iyi niyet mektubunu okudu iice daha onceki almanyaya giris evraklarimi kontrol etti sirketimin verdigi maili okudu etti.Ve o arada icerdeki almanlar surekli baskalarinin evraklariyla gelip bizim olayi bolup bolup durdular :) tabi bende o arada rahatlamaya calisiyorum 20. dk sonunda bir takim sorular sormaya basladi

Liseden Ne zaman Mezun Oldun ?

Oss sinavina kac defa girdin?

Universiten kac yil surdu ?

Universiteden sonra bu zamana kadar ne yaptin ?

Almanyadan mezun oldum diyelim burdami calismayi yoksa almanyadami calismayi dusunuorsun dedi?
Tabiki Turkiye Dedim.

Okuyacagin Universite Heilbronn \'mu dedi ?

Hangi sehirde bu universite dedi ?

Kuzeniminmi garantor olacagini sordu ?

Almanyadan Red yersen tekrar basvururmusun dedi;
Bu soruya Red yersem 2.olarak ukrayna bulgaristan gibi universitelere basvuracagimi soyledim dedim .Kaynak : Gurkan Yalcin

Sirkette hala calisip calismadigimi sordu ?
Istifa ettigimi dile getirdim.

Almanyadan dondugumde Turkiyede Sirket Kurarmisin Diye Ilginc Bir Soru Geldi :)
Eger imkan ve sartlar uygun olursa neden olmasin dedim.

Almanyada bulundugum yillari ve ne amacli orda oldugumu sordu ?

Ve son soru olarak orda akrabalarimin olup olmadigini sordu garantor harici dedi Teyzemi Belirttim hangi sehirde oldugunu belirtmemi istedi Ismini Bilgisayara not etti :)

Ve verdigin bilgiler icin tesekkurler disari cikip bekleyebilrsin dedi anons edecegim dedi :)

Disari ciktigimda benden onceki ogrenci olarak basvuran cocuklarla bir muhabbete grdik ne tarz sorular fln soruldugunu Oss sinavindan cikmis gibi :) senin nasildi senin nasildi :)
Ve bu sure zarfinda onlari hala iceri cagirmamislardi ve beni anons etti bu arada girdim Seyhan Bey islemleriniz tamam evraklarinizi gonderiyoruz dedi umarim istediginiz gibi olur dedi :) ve iyi calismalar dilekleirmi sundum ve ciktim :)

Ve boylece bu kadar sancili bir vize evrak suresinide bole atlatip bekleyis islemine gecmis bulunmaktayim :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eki 06, 2011 10:08 pm

Aslinda o kadarda sancili gecmemis.Fikrimce olumlu gecmis bir gorusme bu tur sorulari sormasi gayet normal..Beni 1.5 saat tuttular ve oss puanimi hatirlamami bile istediler o kadar stressliydim yani..
Herseyin gonlunce olmasini diliyorum ve insallah en yakin zamanda emeklerinin karsiligini alirsin..
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

seyhan

Mesaj gönderen seyhan » Prş Eki 06, 2011 10:13 pm

Benim sikintili gceen donem hep calisip hem bu islemlerle ugrasmakti en son olmadi istifa ettim :) biraz gec oldu ama olsun bakalim sagolasin iyi dileklerin icin hepimiz aliriz ins en iyisinden :)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eki 06, 2011 10:30 pm

vize gorusmesine giren tum arkadaslara iyi sanslar...ya bir arkadas yazmis buraya muhur falan. Bende muhur falan yok vizede? Bir fikri olan var mi??

seyhan

Mesaj gönderen seyhan » Prş Eki 06, 2011 10:33 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

Seyhan vizen hayirli olsun :)[/quote]

Eyw Mortingen Strase :) Umarim almanlarin agzindanda senin ciktigin cikar :)

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Prş Eki 06, 2011 10:52 pm

tum vize aln arkadaslara hayirli ugurlu olsn :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 06, 2011 10:57 pm

[quote]seyhan tarafindan yazilan metin:

Merhabalar Arkadaslar
04.Ekim 2011 Sabah 09 :15 de Ankara Konsolosluguna bende vize basvurumu yapmis bulunmaktyim.
Acikcasi 3 ekim gunu kapali oldugu bildigim halde :) oraya gidip Oss sinavina girmeden gidip okulu siralari kontrol eden bir ogrenci gibi bende gittim oralari dolastim ettim iyice :) havasini sezdim ertesi gun yabancilik cekmiyim die :)
Neyse 4 ekim sabah 8 : 30 da konsoloslugun onunde beklemeye basladim 09 :15 de iceriye aldilar. Once ups ucretini yatirdim sonra icerde fotokopi bolumundeki arkadas evraklari duzenlemeye aldi o kadar hizli yapiordiki karistirmasin die kontrol edim dedim fakat kafam iyice karisti :) Neyse sira aldim onumde 9 kisi vardi benden onceki 4 kiside ogrenci olarak basvuracaklardi ve girdi girdi ciktilar ve lise mezunuydular hepsi ve o 4 kabinin sadece 2 numarali olanindan alis yapiyorlardi digerleri surekli baska birilerini anons edip islem tamm gonderim yapacaz diyordu.Sonra 11\'e dogru sira bana geldi tabi ben o arada soracagi sorulara degisik cevaplar bulma cabasindaydim :) 3027 numara yandi ve bende o andaki kalp atisi 150 \'e vurmustur buyuk bir ihtimal vurmasinin sebebide yan taraftaki turistik vize bolumunde o calisanlarin milleti azarlamasindan kaynaklaniordu acaba benide icerde azarlarlarmi ederlermi diye nese girdim 2 nolu odaya guleryuzlu bir bayandi.Nasil yardimci olabiliirm dedi ogrenci vizesi icin basvuracaktim dedim evraklarimi aldi bir gozden gecirdi hemen ve yaklasik 10 15 dk bekledim bazen notlar aldi her bi evragi tek tek inceledi almanca cv\'me bakti iyi niyet mektubunu okudu iice daha onceki almanyaya giris evraklarimi kontrol etti sirketimin verdigi maili okudu etti.Ve o arada icerdeki almanlar surekli baskalarinin evraklariyla gelip bizim olayi bolup bolup durdular :) tabi bende o arada rahatlamaya calisiyorum 20. dk sonunda bir takim sorular sormaya basladi

Liseden Ne zaman Mezun Oldun ?

Oss sinavina kac defa girdin?

Universiten kac yil surdu ?

Universiteden sonra bu zamana kadar ne yaptin ?

Almanyadan mezun oldum diyelim burdami calismayi yoksa almanyadami calismayi dusunuorsun dedi?
Tabiki Turkiye Dedim.

Okuyacagin Universite Heilbronn \'mu dedi ?

Hangi sehirde bu universite dedi ?

Kuzeniminmi garantor olacagini sordu ?

Almanyadan Red yersen tekrar basvururmusun dedi;
Bu soruya Red yersem 2.olarak ukrayna bulgaristan gibi universitelere basvuracagimi soyledim dedim .Kaynak : Gurkan Yalcin

Sirkette hala calisip calismadigimi sordu ?
Istifa ettigimi dile getirdim.

Almanyadan dondugumde Turkiyede Sirket Kurarmisin Diye Ilginc Bir Soru Geldi :)
Eger imkan ve sartlar uygun olursa neden olmasin dedim.

Almanyada bulundugum yillari ve ne amacli orda oldugumu sordu ?

Ve son soru olarak orda akrabalarimin olup olmadigini sordu garantor harici dedi Teyzemi Belirttim hangi sehirde oldugunu belirtmemi istedi Ismini Bilgisayara not etti :)

Ve verdigin bilgiler icin tesekkurler disari cikip bekleyebilrsin dedi anons edecegim dedi :)

Disari ciktigimda benden onceki ogrenci olarak basvuran cocuklarla bir muhabbete grdik ne tarz sorular fln soruldugunu Oss sinavindan cikmis gibi :) senin nasildi senin nasildi :)
Ve bu sure zarfinda onlari hala iceri cagirmamislardi ve beni anons etti bu arada girdim Seyhan Bey islemleriniz tamam evraklarinizi gonderiyoruz dedi umarim istediginiz gibi olur dedi :) ve iyi calismalar dilekleirmi sundum ve ciktim :)

Ve boylece bu kadar sancili bir vize evrak suresinide bole atlatip bekleyis islemine gecmis bulunmaktayim :)[/quote]
Gecmis olsun seyhan:)Gayet rahat bir gorusme olmus :)Ankara da boyle rahat gorusmeler oldukca mutlu oluyorum;)

Kilitli