Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Eyl 14, 2011 8:54 pm

herkese mrb
31 agustosta basvurduum vizem icin pasaportumu bugun kargoya vermisler ins sonuc iyidir tam 14 gunde sonuclandi bakalim verdilermi vizeyi heyecan basti.
acaba red veya onay oldugunu nasil ayirt ediyoruz daha once hic tecrubem olmadigi icin bilmiyorum red olunca kirmizi carpi mi oluyor vize sayfasinda

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 14, 2011 9:06 pm

basvuruyu nereden yaptiniz? kargo gelmeden sonucu anlayabileceginizi sanmiyorum.

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Eyl 14, 2011 9:09 pm

istanbuldan yaptim
sey demek istedim buyuk ihtimalle yarin elime gecer actigimda vize sayfasini red mi onay mi oldugunu nasil anlicam

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 14, 2011 9:10 pm

istanbulda takip sistemi yoktu diye biliyorum :) ups\'in takip sayfasindan mi bakiyorsunuz? varsa verin takip noyu bakalim.

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Eyl 14, 2011 9:14 pm

ups ten kargoyu takip ediyorum bugun girisi yapilmis yarina elime ulasir herhalde
suan anlayamicn farkindayim pass elime gectiginde diyorum nasil anlayacagim cunku daha once hic gormedim red nasil oluyor bilmiorum en dogrusu pass elime gectiginde detaylari buraya yazmak sanirim o zmn cvbi alabirim sizden sadece merakimdan sordum suan :D

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Çrş Eyl 14, 2011 9:15 pm

Red etmislerse red edildigine dair yazida yolluyolar

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Eyl 14, 2011 9:17 pm

ok tesekkurler

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 14, 2011 9:19 pm

ben yanlis anladim o zaman zaten ups den anlama imkaniniz yok. yarin pasaport geldiginde vize kismina bakin vizeniz yapistirilmis ise vardir yoksa yoktur :) bir red mektubu yazarlar zaten. bu arada ups nonuzu silebilirsiniz adresiniz yaziyormus :)

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Eyl 14, 2011 9:21 pm

ok tamamdr
cok tesekkurler

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 14, 2011 9:24 pm

[quote]ugurrr tarafindan yazilan metin:

ups ten kargoyu takip ediyorum bugun girisi yapilmis yarina elime ulasir herhalde
suan anlayamicn farkindayim pass elime gectiginde diyorum nasil anlayacagim cunku daha once hic gormedim red nasil oluyor bilmiorum en dogrusu pass elime gectiginde detaylari buraya yazmak sanirim o zmn cvbi alabirim sizden sadece merakimdan sordum suan :D[/quote]

pasaport eline gectiginde 2 sayfada vize verilmisse yani kabul ise ehliyete benzeyen bir sayfa taranmistir ustune ustunde suresi neden veridligi falan yazar yani studium zaten ustunde visie yazara anlarsin yani kabul oldugunu.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 14, 2011 9:31 pm

[quote]xwq tarafindan yazilan metin:

Bu evraklara ben universiteye baslamadigim icin yani kayit yaptirmadigim icin lise transkripti isterler mi gerek var midir?[/quote]

universiteye baslamaynlardan transkrip istenmez oss kazandi belgesi ve lise diplomasi istenir.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 14, 2011 9:34 pm

[quote]ultrAsGs tarafindan yazilan metin:

oncelikle herkese selamlar

1 eylulde vize basvurumu yaptim. vize memuru evraklarimi aldi mukemmel hazirlanmis dosya dedi, evraklari pcye girerken bana bi form verdi almanca doldur bunu dedi, anlayabildiklerimi isaretledim. sorguya cekecek diye beklerken bu kadar mersi dedi makbuzu verdi. hic soru sormadi.. ertesi sabah arayip telefonda bi kac soru sordu acaba bu kotuye isaret mi iyiye isaret mi anlayamadim :S[/quote]

emin olmadaklari bir kac soru vardir cevaplarin tatmin ediciyse korkma hatta arayip ek evrak bile isteyebilirler ama bu iyiye isarettir emin olmak istemislerdir.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Eyl 14, 2011 9:39 pm

Arkadaslar yazmayi unutuyorsunuz hangi konsolostlukda gorusmeye girdiginizi lutfen belirtin bizlere daha iyi bilgiler saglamis olursunuz.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

xwq

Mesaj gönderen xwq » Çrş Eyl 14, 2011 10:39 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

[quote]xwq tarafindan yazilan metin:

Bu evraklara ben universiteye baslamadigim icin yani kayit yaptirmadigim icin lise transkripti isterler mi gerek var midir?[/quote]

universiteye baslamaynlardan transkrip istenmez oss kazandi belgesi ve lise diplomasi istenir.[/quote]

mohsen tesekkur ederim :)

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Çrş Eyl 14, 2011 10:56 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

[quote]ultrAsGs tarafindan yazilan metin:

oncelikle herkese selamlar

1 eylulde vize basvurumu yaptim. vize memuru evraklarimi aldi mukemmel hazirlanmis dosya dedi, evraklari pcye girerken bana bi form verdi almanca doldur bunu dedi, anlayabildiklerimi isaretledim. sorguya cekecek diye beklerken bu kadar mersi dedi makbuzu verdi. hic soru sormadi.. ertesi sabah arayip telefonda bi kac soru sordu acaba bu kotuye isaret mi iyiye isaret mi anlayamadim :S[/quote]

emin olmadaklari bir kac soru vardir cevaplarin tatmin ediciyse korkma hatta arayip ekevrak bile isteyebilirler ama bu iyiye isarettir emin olmak istemislerdir.[/quote]

Gorusmede hic soru sormadi ona sasirdim. Garantor belgemin aslinida aldilar

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Eyl 15, 2011 12:43 am

herkese mrb
31 agustosta basvurduum vizem icin pasaportumu bugun kargoya vermisler ins sonuc iyidir tam 14 gunde sonuclandi bakalim verdilermi vizeyi heyecan basti.
acaba red veya onay oldugunu nasil ayirt ediyoruz daha once hic tecrubem olmadigi icin bilmiyorum red olunca kirmizi carpi mi oluyor vize sayfasinda[/quote]

Ugur oncelikle hadi bakalim gecmis olsun. Umarim vizeni almissindir.
Eger Allah korusun red gelmisse yaninda 2-3 sayfayla gelir basindada ablehnungsbescheid yazar bu da alinmadin demek. Eger vizen cikmissada zaten pasaportunda ki o damgayla birlikte gelicek. Insallahta ole gelir (:

herbert

Mesaj gönderen herbert » Prş Eyl 15, 2011 12:40 pm

Arkadaslar bugun saat 10.30da Alman Baskonsoloslugu Istanbul da randevum vardi . Gorusme gayet iyi gecti evraklarim sartli kabulum , motivsyon mektubu , cv gibi ekstra evraklarda vardi gorusmedeki bayan eksiginiz yok gayet guzel dedi . Simdi vize bekleyenler kervanina katildim umarim hepimiz icin surec cok olumlu gecer.

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Prş Eyl 15, 2011 12:42 pm

herkese merhaba
31 agustos ta basvurmus oldugum ogrenim vizesi bugun geldi.arkadaslar vize tipim D ve altinda sprakurs/studium
en altta aciklama bolumunde

erwerbstaetigkeit nicht gestattet
aufenthaltsanzeige nach einreise abh.
stv Frankfurt Am Main

turkcesini yazabilirmisiniz rica etsem aciklamanin

tesekkurler

herbert

Mesaj gönderen herbert » Prş Eyl 15, 2011 12:47 pm

herkese merhaba
31 agustos ta basvurmus oldugum ogrenim vizesi bugun geldi.arkadaslar vize tipim D ve altinda sprakurs/studium
en altta aciklama bolumunde

erwerbstaetigkeit nicht gestattet
aufenthaltsanzeige nach einreise abh.
stv Frankfurt Am Main

turkcesini yazabilirmisiniz rica etsem aciklamanin

tesekkurler[/quote]

Ugur Hayirli ugurlu olsun darisi basimiza

Ulusal Alman Vizesi verilmis Dil Kursu ve Egitim amacli

Calisma Izni verilmmeis zaten genelde burdan giderken genelde boyle veriliyor Almnyada yabancilar Polisinden Oturuma cevirecegin zaman ogrenci calisma iznin tanimlaniyor vizene . Ve son olarakta Bagli bulundugun Yabancilar Polisi Frankfurt am Main olucak . Eksik yada yanlisim varsa arkadslarimda duzeltsinler .

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Prş Eyl 15, 2011 12:50 pm

tesekkurler ins sizde alirsiniz

Kilitli