Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Kas 01, 2011 12:01 am

cuma gunu itiraz dilekcesi vermistim konsl.bugun vizeden gorevli aradi kisaca yine red 2.red aldim henuz elime ulasan bir mektup yok guya 28 eylulde postyala gonermisler halen yok artada bende cuma dilekce yazmistim bugunde arayip soyledi acikcasi haftalardir ulasamdigim konsl. ne hikmetse kendileri aradi sasirdim ama cevap yine olumsuz sebep klasik cevap evraklariniz tam ama v.s v.s giblerinden.bu arada ben de vize sonuc beklem asamasinda iken almanca kurs almistim a1 ve a2 sertifikalrim mevcut telrar vizeye basvurmayi dusunuyorum oncesi bir avukata danismam gerekecek ona gore yol almaliyim diye dusunuyorum.
1. vizede halbuki bloke hesap tam hazirda deildi ve un. sartli kabul yoktu sebep klasik cevap evraklarla ilgi bir ibare yoktu guya
2. vizede un sartli kabul ve bloke hesap tamdi. sadece almanca kurs belgeleri yoktu zaten amac dil kursunu yutr disinda almak deilmi ki vizeye basvuryoruz neyse red sebebi 1.red sebebi ile ayni evraklarla ilgili degil sadec klasik cevap
sanirim kopyala yapistir yapip red verdikleri kisilere bu sekilde gonderiyor konsl.

vize surecinde olan herkese kolay gelsin.vize sonuc bekleyenlere iyi sanslar ins. iyi haberler alirlar.

iyi aksamlar.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Kas 01, 2011 12:13 am

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Bu iyi geldi maschine, tesekkurler :) Umarim fazla beklemeyiz, vize bekleyen herkesin
olumlu sonuclar almasi dilegiyle..[/quote]

vize mulakatiniz iyi gecmis ins. iyi haberler alirsiniz.sormak istedigim a1 kotu demissiniz soru sordumu gorevli yada orta demis olsaydiniz ne gibi sorular yoneltiyorlar bilginiz varmi? muhtamalen hazirlikli gittiniz.

simdiden tesekkurler.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Kas 01, 2011 12:29 am

A1 den kastiniz dil seviyesi ise sadece soruyorlar test etmiyorlar zira ben hic haddim olmadan orta demistim de arkasi gelmedi:)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 01, 2011 12:54 am

Ben de korktugum icin kotu dedim :) ama denemediler..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Kas 01, 2011 8:41 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

A1 den kastiniz dil seviyesi ise sadece soruyorlar test etmiyorlar zira ben hic haddim olmadan orta demistim de arkasi gelmedi:)[/quote]

anliyorum birde olmassa bu sekilde basvuru yapmaliyim kaybedecek bisey yok birazda sans isi yinede red gelmesine yakin netten yurt disi almanca dil kursu a1 ve a2 seviyesinde sertifika aldim ve her ihtimali dusunerek calisiyorum..yine de ankara konsl. belli olmuyor sorular sorabiliyorlar o nedenle sormustum. ornegin soru yoneltmis olsa ar ne gibi sorular sorabilirler yinede hazirlikli basvurmak istiyorum.sizin a2 varmiydi sadece a1 sertifikasiylami basvuru yaptiniz?

simdiden tesekkurler.vizeniz tekrar hayirli olsun.umarim darisi basimiza egitim hayatinizda basarilar.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Kas 01, 2011 8:48 am

Ben de korktugum icin kotu dedim :) ama denemediler..[/quote]

soru soracak gibi yaparak vize sansini dusurmeye calisiyorlar madem basta deseler ya malesef sormayacakalrini bilsem bende orta derim yinede tekrar yapmam lazim.vize mulakatiniz iyi gecmis umarim en kisa zamanda iyi haberler alirsiniz yanliz mulakattan sonra 3.hafta konsoloslugu arayin tekrar tekrar tel dusmesede deneyin sonra benim gibi aylarca beklemek zorunda kalirsiniz bunlari yasayan biri olarak ve deneyimlerimden yola cikarak soyluyorum.cunku geriye bosa gecen zaman oluyor.

umarim ins. artik iyi haberler gelir.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 01, 2011 10:54 am

Cteuzuen tesekkur ederim, umarim sorunun cozulur ve yakinda alirsin vizeni.. Bol sans..

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Kas 01, 2011 11:01 am

Cteuzuen tesekkur ederim, umarim sorunun cozulur ve yakinda alirsin vizeni.. Bol sans..[/quote]

bisey deil, umarim dediginiz gibi olur, tesekkurler.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Kas 01, 2011 11:06 am

[quote]JasP tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun :) Kisa zamanda olumlu bi yanit alirsin umarim. Bu arada goturdugun belgeleri ve hangilerinin alinip hangilerinin alinmadigini vs yazabilmen mumkun mu?[/quote]

Tesekkur ederim, umarim (:

Goturdugum belgeler:

7-Yerlestirme belgesi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
8-Tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi

Not: Gorusmeye Istanbul Baskonsoloslugunda girdim.[/quote]

Yerlestirme belgesini arkadasim almanyadan gonderdi bana ancak turkce cevirili degil,Turkceye cevrilmesi isteniyor mu?
Tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegini almanca cevirttirmedim bunlar zorunlumu arkadaslar?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 01, 2011 11:31 am

Yerlestirme belgesi dedigim Turkiye\'de 4 yillik bir bolume yerlestiginizi gosteren belge. Nasil almanca, anlamadim? Nufus kayit ornegini randevu alirken cevirtmemi soylediler. Ama cevirmenize gerek yok..

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Kas 01, 2011 11:52 am

Ben myo mezunuyum,kasim 21 de kursum basliyor diger kurs subatta oldugu icin kayit olmadim cunku eylulde uni icin gec olur diye kasimdaki kursa kayit oldum ve aralik 1\'nde saglik sigortamin ve garantorlugun baslangici ben hala konsolosluktan randevu almadim.Postadan belgelerin gelmesini bekliyorum.Belgelerin tercumeleri elimde yok hepsi uni-asistte.Ayrica lise transkriptimde almanca dersimde var bu belgeyi goturmemde fayda olur mu bilmiyorum. Yukarida tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegi ve osym yerlesme belgesinin,uni mezuniyet belgesi tercumelerini goturmem sart mi acaba?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 01, 2011 11:54 am

Osym yerlestirme belgesi ve diplomanin Almanca tercumesi sart..

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Kas 01, 2011 6:08 pm

ben ek yerlestirme ile gittim bu yuzden bana orjinali gelmedi ve sadece internetten cikti alarak kayit olmustum uniye. acaba konsolosluk noter onayli mi istiyor

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 01, 2011 6:09 pm

Internet ciktisi kabul ediliyor.. Noter onayina gerek yok.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Kas 01, 2011 6:31 pm

Vize reddime karsilik Rheinlandprivatschule-Antalya ile boyle bir itiraz mektubu yazdik arkadaslar.Turkce tercumesi kotu gorunebilir,mektup almanca ve usulunce yazilmistir .mezun oldugum universiteden 3 tane Prof.Dr hocalarimdan basari ve deneyimlerime karsilik ingilizce referanslari ve diploma,transkripi.....ayni zarfa yolluyoruz.Insallah birseyleri degistirebiliriz. :ap

17.10.2011 da yazilan yazida Vizebasvuruma yanit olarak olumsuz bir cevap aldim. Sizden bu red icin tam olarak nedeni ogrenmek istiyorum.
Ozellikle yazdiginiz su not ben cok sasirtti: okulgecmisiniz bizi ciddiyetinize ve dil okulunu ve universiteyi makul bir zamanda bitireceginize ikna edemedi.
Yanisira size koydugum evraklardada gordugunuz gibi liseyi ve onlisansi basarili bir sekilde bitirdim. Aksine, uc professorumda icinde iyi notlarimi belirten referanslar verdi. Onun icin neden benim okul gecmisim red icin bir neden oldugunu anlayamiyorum.
Tek istegim, universiteyi almanyada bitirmek ve memleketime donup iyi bir kariyer baslamak.
Sizden arzum ise, basvurumu birdaha gozden gecirip bana almanyada okuma istegime bir sans tanimaniz.
Simdiden size cabalariniz icin tesekkur eder saygilarimi iletiyorum.

Mehmet Cobanlar
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 01, 2011 6:40 pm

Hadi bakalim, bu sefer olur insallah, bol sans :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Kas 01, 2011 7:46 pm

Hadi bakalim, bu sefer olur insallah, bol sans :)[/quote]

Insallah faruk..Olsun hayirlisiyla cunku bana sunu diyemezler sen myo dan mezunsun gidemezsin,senin notlarin bizi tatmin etmedi,dil kursunu bitiremezsin, o okulu okuyamazsin.... gibi seyleri soylemek onlarin takdirine kalmaz.O kanaati bana Duisburg-Essen universitesi notlarimi inceleyip vermistir diye dusunuyorum..Allahim emeklerimizi bosa cikarmasin ( amin ) :ap
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

seyhan

Mesaj gönderen seyhan » Çrş Kas 02, 2011 5:59 pm

Arkadaslar Merhabalar
4 ekim gunu basvurdugum vize basvurum dun itibariyle onaylanip bugun elime ulasmistir 28 gunde sonuclanmistir.Buraya kadar gelmemde emegi olan Basta Gurkan abi olmak uzere tum ds ekibine sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum :) umarim herkes bu mutlu haberi en kisa zamnda alir :)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Kas 02, 2011 6:02 pm

seyhan kutlarim senii,senin adina cok sevindim umarim bizim icinde mutlu haberler yakindir :)

seyhan

Mesaj gönderen seyhan » Çrş Kas 02, 2011 6:09 pm

Sagol mehmet :) umarim en yakin zamanda bu mutlu haberi alirsin

Kilitli