Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eki 27, 2011 1:57 am

Faruk hadi bakalim 1 ay icinde vizen elinde olacak gibi guzel gecmis gorusme;)

emel

Mesaj gönderen emel » Prş Eki 27, 2011 3:28 am

faruk benim vize gorusmesine benzettim. bence iyi gecmis. ayrica noeli gormek istedigini soylemen guzel fikirmis. gurkani tebrik etmeli.. erkenden gelir insallah vizen.
Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

deniz57

Mesaj gönderen deniz57 » Prş Eki 27, 2011 3:32 am

guzel gecmis faruk PPPP insallah kisa surede kavusursun :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 27, 2011 10:55 am

gorusmen sorunsuz gecmis, burdaki yabancilar polisi belgeleri inceledikten sonra %80 vizeni alirsin.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 27, 2011 11:44 am

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim, iyi ki varsin DS ailesi (:
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eki 27, 2011 12:29 pm

Arkadaslar,bugun sabah Duisburg yabancilar subesini arattim..Gicik bir kadin telefonu acmis.30 eylulde izmirden basvurdugumu 26 gun gectigini ve carsamba kursumun basladigini soyledigimizde ; - daha coook beklemesi lazim 26gun az neki 26 gun diye gulerek cevap vermis dalga gecercesine..kursumun basladigini hatirlattiginda ise - ozaman gec basvuru yapmis ben napayim demis..bilgi verirmisiniz ne durumda olduguna dair diye sorduguna ise : - ben falcimiyim da goreyim demis.
Sonra dogum tarihimi istemis.Bilgisayara baktiginda oyle bir tarih bulamadimm demis

Sinirimden kopurdum bittim tukendim ya boyle usulsuzce hukuksuzca konusan insanlar hep mi beni bulur bilemedimm..Bu ne anlama geliyor lutfen aciklayin arkadaslar belgelerimin orada olmadigina isaret diye yorumladim kendimce ve bu beni erken yipratti.Bugun yarin izmir konsolostluguna aramalimiyim arasam ne diyecekler ki onlarda bilgi vermiyoo..
Istanbuldan basvursam belki simdiye vizemi kapmistim,ayni usulle giden arkadaslarimiz cok biliyorsunuz.Bu usulsuzce ve hukuksuzca konusan insanlardan ben biktim.
Degerli site yoneticilerimizden ve tecrubesi ve gorusu olabilecek arkadaslarimdan yorumlar bekliyorum.hmmm :( :o
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 27, 2011 12:35 pm

Karsisindaki insanin ne durumda olabilecegini dusunmeden boyle rahat neden hareket ederler anlamiyorum.Belgelerin hic alamanyaya gitmeseydi simdiye kadar red gelmezmiydi hmmmBence haftaya subeyi tekrar arat eger yine ayni cevap gelirse konsoloslugu ararsin.Allah kolaylik versin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eki 27, 2011 12:37 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Karsisindaki insanin ne durumda olabilecegini dusunmeden boyle rahat neden hareket ederler anlamiyorum.Belgelerin hic alamanyaya gitmeseydi simdiye kadar red gelmezmiydi hmmmBence haftaya subeyi tekrar arat eger yine ayni cevap gelirse konsoloslugu ararsin.Allah kolaylik versin.[/quote]

bende bilmiyorum eren ya..acaba red geldide postaya mi takildi red mektubu.. :(
of of goruslerinizi bekliyorum arkdaslar gurkan abi biliyor durumlari sanirim en iyi o anlar bakalim

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 27, 2011 12:57 pm

Red gelse de(umarim gelmez) Ups ile gelmiyor mu? Postaya takilma durumu olmaz bence, cok uzuldum :| Insallah sorun cikmaz da hemen gelir vizen

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eki 27, 2011 1:00 pm

Izmir de sistem farkliymis Faruk.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eki 27, 2011 1:01 pm

sunun hakkindada bilgi vermek istiyorum.Izmir konsolostlugu sana gorusmede numara veriyo pass. sana geri veriyor sen sitede hergun mesai bitiminde vize sonuclar bolgesinde numaran varmi diye bakiyorsun numarayi gorursen vizen gelmistir.Yani red oldugunu netten felan anlayamiyorsun ve Ups ile birsey gormedim orada sadece mng kargo pasaport hizmeti yapiyor oda 3 aylik gidenler icin.Cunku kargo istedim uzun sureli olacagindan bana vermemislerdi.
saniyorum ki posta red leri sadece tahhuutlu ptt ile geliyor...ve ben kasabada oturdugum icin dagitim uzun surebiliyor bunlari goz onunde bulundurmak istiyorum

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 27, 2011 1:08 pm

Bu arada dun konsoloslukta tanik oldugum bir olayi anlatayim : Ben gorusmedeyken iceriden bir bayan geldi, ve benimle ilgilenen gorevlinin onunden randevu kagidini aldi, bir ismi gostererek \'Bu benim arkadasim, gelince haber ver, belgelerinde eksik cikacagini sanmiyorum ama cikarsa haber verirsin\' dedi. Sonra gulerek \'sorun cikacagini sanmiyorum zaten\' dedi. Benimle ilgilenen gorevli de cok iyi olmayan Turkce\'siyle \' Ci-kar-ti-yo-ruz biz!! \' dedi gulerek.. :@

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eki 27, 2011 3:42 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Bu arada dun konsoloslukta tanik oldugum bir olayi anlatayim : Ben gorusmedeyken iceriden bir bayan geldi, ve benimle ilgilenen gorevlinin onunden randevu kagidini aldi, bir ismi gostererek \'Bu benim arkadasim, gelince haber ver, belgelerinde eksik cikacagini sanmiyorum ama cikarsa haber verirsin\' dedi. Sonra gulerek \'sorun cikacagini sanmiyorum zaten\' dedi. Benimle ilgilenen gorevli de cok iyi olmayan Turkce\'siyle \' Ci-kar-ti-yo-ruz biz!! \' dedi gulerek.. :@[/quote]

ne yani faruk kardes :d almanlarda torpil mi var diyorsun inanmam :P

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eki 27, 2011 5:03 pm

alman hukukunda da bilgi edinme ve ogrenme hakki var turkiyede bu meclis adina kullaniliyor genelde ama her kurumda da isletiliyor,almanyada ise a\'dan z\'ye her kurumda oturum iznine sahip yabancilarinda kendi ve kendisiyle iliskili olan kisilerin gizli belge olmadigi surece durumlari hakkinda bilgi alma hakki vardir.Almanyada kalici oturum izni olan biri arasin durumu tekrar sorsun gerekirse hukuk uzerinden konussun bu ne boyle arkadas ya almanyaya basvuru yapilip gelmek istiyoruz diye gorulen muamele,en azindan olumlu olumsuz duzgunce bilgilenmek senin hakkin,bence baska biri arayip evraklar orada mi net ogrensin olmadi izmir konsolosluguna bi sekilde gidip girmeyi basarip birebir sor derim.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eki 27, 2011 5:06 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Bu arada dun konsoloslukta tanik oldugum bir olayi anlatayim : Ben gorusmedeyken iceriden bir bayan geldi, ve benimle ilgilenen gorevlinin onunden randevu kagidini aldi, bir ismi gostererek \'Bu benim arkadasim, gelince haber ver, belgelerinde eksik cikacagini sanmiyorum ama cikarsa haber verirsin\' dedi. Sonra gulerek \'sorun cikacagini sanmiyorum zaten\' dedi. Benimle ilgilenen gorevli de cok iyi olmayan Turkce\'siyle \' Ci-kar-ti-yo-ruz biz!! \' dedi gulerek.. :@[/quote]

olaya bak...

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Eki 27, 2011 5:10 pm

Her zaman da dedigim gibi o anki ruh halleri neyse kafalarinda neyi yasiyorlarsa vizeye iyi veya kotu etkisi cok oluyor:(

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eki 27, 2011 5:27 pm

Arkadaslar yazilarinizin onune gecmek gibi oluyor fakat bu konu kafalari iyi karistirdi. Cevaplarida tam olarak alamadim. Kursada az kaldi onun icin birseyler yapmam gerekiyor. Sizce belgelerim orada degilmidir? 27 gun sonrada red gelme olasiligi nedir? Ne yapayim bir daha mi ariyayim yoksa izmirimi aramaliyim? Gurkan abi neredesin yap bir yorumda icim ferahlasin, cunku en iyi sen biliyorsun bana yapilan hukuksuzluklari..
hmmm :|

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eki 27, 2011 7:52 pm

belge konusunu net ogrenebilmen sadece arayip sormana bagli baska yolu yok,belge nerde bence yarin ogren duruma gore kursunu bir sonraki kura ertelet,zamanin baya dar cunku dostum,arayabiliyorsa gurkan abi yabancilar subesini arasin sende izmir isini hallet yarin.gec kalmamak lazm

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 27, 2011 11:40 pm

faruk gorusmen normal gecmis, vize sansin %60 bence. Mehmet maalesef o kadinin huyu bu cok ters bi varlik. Bu ara hele ustune cok gidildi o yuzden biraz gecikme de olabilir beklemeye devam et sabirla.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 27, 2011 11:53 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

faruk gorusmen normal gecmis, vize sansin %60 bence. Mehmet maalesef o kadinin huyu bu cok ters bi varlik. Bu ara hele ustune cok gidildi o yuzden biraz gecikme de olabilir beklemeye devam et sabirla.[/quote]

Abi sabah %80 demistin, giderek dusuyor mu alma ihtimalim :| :)

Kilitli