Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Sal Eyl 20, 2011 5:16 pm

ben 26 Agustos 2011\'ta sabah 9.30\'da basvurumu yaptim. Iceriye girince bir adam belgeleri duzenliyor, orada bir kismi ayiklandi (okulla ilgili dokumanlar, gereksiz cevirttigim belgeler vs.)
En sagdaki kisimda vize gorusmemi orta yasini gecmis esmer bir kadinla gerceklestirdim. Sprachdiplomum oldugu icin almanca bilgime dair bir belge doldurttu, daha sonra biraz bi seylerden bahsetti. Ikinci kez lisans okuyacak olmami takdir etti buradfa bitirdigim bolumu begendi.
sonra bana ne zaman orada olmam gerektigini sordu 15-16 iyi olur dedim orada kurslara katilicam ev bulcam falan dedim. "Tamam" dedi, ben de "En erken ne zamana oluyor ki o zamana alalim hemen gidebilirim" dedim bana en erken 10\'unndan itibaren verebileceklerini soyledi fakat sigortam ve garantorluk belgem 10 ve 15 (eylul)\'ten basliyordu, ben ona yordum.
Herhangi bir dokuman vermediler. Elimde sadece UPS belgesi var ve gittigim okul FH oldugu icin 1 ekim\'den once gitmem lazim, almanca kursunu kacirdim. Ev bakiyorum su anda ama killaniyorum da.
Konsolosluga ne tur bilgilerle basvurmam gerekir vizemin hangi asamada oldugunu ogrenebilmek icin?

Persian bir sekilde bekliyoruz bakalim pasaportu, bir aksilik cikmazsa alir almaz 1-2 gune ucacagim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eyl 20, 2011 9:42 pm

Bilgi alamiyorsun vizen ile ilgili.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

maschine

Mesaj gönderen maschine » Sal Eyl 20, 2011 10:48 pm

Merhaba arkadaslar,
Bu sabah vize gorusmesine gittim ve biraz ilginc gecti dogrusu. En azindan bekledigim gibi degildi. Gorusme suresince yasadiklarim sunlar: belgelere bakti, transkriptimi dikkatli inceledi ve not ortalamam yuksek oldugu icin tebrik etti, nerede kalacaksin dedi, baska bir soru da sormadi. Yaklasik 15 dk bilgisayariyla ugrasti, islemleri yapti. Ne zaman vizem gelir dedim. Bunu biz bilemeyiz dedi ve iyi calismalar diledim ciktim. Sizce bu iyiye isaret mi?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eyl 20, 2011 10:49 pm

machine yuksek lisans icin mi basvurdunuz? Keske soru sormasaydiniz ama buyuk ihtimal vizenizi alirsiniz. Yuksek lisanslar daha sansli :)

xsemtus

Mesaj gönderen xsemtus » Çrş Eyl 21, 2011 1:25 pm

[quote]maschine tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Bu sabah vize gorusmesine gittim ve biraz ilginc gecti dogrusu. En azindan bekledigim gibi degildi. Gorusme suresince yasadiklarim sunlar: belgelere bakti, transkriptimi dikkatli inceledi ve not ortalamam yuksek oldugu icin tebrik etti, nerede kalacaksin dedi, baska bir soru da sormadi. Yaklasik 15 dk bilgisayariyla ugrasti, islemleri yapti. Ne zaman vizem gelir dedim. Bunu biz bilemeyiz dedi ve iyi calismalar diledim ciktim. Sizce bu iyiye isaret mi?[/quote]

Bende yuksek lisans icin vize basvurusu yaptim ve ayni soruyu sormustum 1 ay icinde pasaportunuz gelir diye cevap verdiler , 3 hafta sonra vizem geldi. Sizinde gelir insallah fazla kafa yorupta zorlu olan bekleme suresini , kendiniz icin iyice zor hale getirmeyin bence.Sabirli beklemeler.

maschine

Mesaj gönderen maschine » Çrş Eyl 21, 2011 3:03 pm

[quote]xsemtus tarafindan yazilan metin:

[quote]maschine tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Bu sabah vize gorusmesine gittim ve biraz ilginc gecti dogrusu. En azindan bekledigim gibi degildi. Gorusme suresince yasadiklarim sunlar: belgelere bakti, transkriptimi dikkatli inceledi ve not ortalamam yuksek oldugu icin tebrik etti, nerede kalacaksin dedi, baska bir soru da sormadi. Yaklasik 15 dk bilgisayariyla ugrasti, islemleri yapti. Ne zaman vizem gelir dedim. Bunu biz bilemeyiz dedi ve iyi calismalar diledim ciktim. Sizce bu iyiye isaret mi?[/quote]

Bende yuksek lisans icin vize basvurusu yaptim ve ayni soruyu sormustum 1 ay icinde pasaportunuz gelir diye cevap verdiler , 3 hafta sonra vizem geldi. Sizinde gelir insallah fazla kafa yorupta zorlu olan bekleme suresini , kendiniz icin iyice zor hale getirmeyin bence.Sabirli beklemeler.[/quote]

Tesekkurler tavsiyeniz icin

emel

Mesaj gönderen emel » Cum Eyl 23, 2011 1:17 pm

arkadaslar nihayet 60 kusur gunden sonra pasoportum geldi... veee vize verilmis :D cok mutluyum....
Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Eyl 23, 2011 1:19 pm

tebrikler emelpr hayirli olsun vizen:)

herbert

Mesaj gönderen herbert » Cum Eyl 23, 2011 1:25 pm

hayirli olsun , darisi basimiza

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Cum Eyl 23, 2011 5:29 pm

arkadaslar diyelim ki vizemiz zamaninda cikmadi, ki benim okul 4 ekimde dersler basliyor, HTW Berlin, okula gidip kaydimi yapamayacagim icin ne kadar erteleyebiliriz, benzer tecrubeler?

maschine

Mesaj gönderen maschine » Cum Eyl 23, 2011 11:32 pm

Cok gec verilmis vize yaa 60 gun!!

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Pzt Eyl 26, 2011 6:14 pm

Ya arkadaslar benim vizeme red geldi remonstration yazdim cevaplarin arasinda
bacelor bitiren birisi almanyada tekrar okuyamaz ancak yuksek lisansa basvurabilirsiniz diye bir yazi!!!

Bu nedir ya ilk defa duyuyorum.

Almanyada yabanci ogrenci haklari, yada orada ogrenci olabilecegimize dair bir kanun gordunuzmu bende bakayim haklarimi ona gore ariyacagim...

Danke!!!

herbert

Mesaj gönderen herbert » Pzt Eyl 26, 2011 6:35 pm

[quote]defritmiz tarafindan yazilan metin:

bacelor bitiren birisi almanyada tekrar okuyamaz ancak yuksek lisansa basvurabilirsiniz diye bir yazi!!!

Almanyada yabanci ogrenci haklari, yada orada ogrenci olabilecegimize dair bir kanun gordunuzmu bende bakayim haklarimi ona gore ariyacagim...

Danke!!![/quote]

Oncelikle cok gecmis olsun , bu mevzuyu bir avukata danisman sanirim daha mantikli . Cunku Auswaertiges Amt in web sitesinde ogrenci vizesi kisminda okuma herkesin sartlar olustugunda Almanyada okuma hakkinin oldugunu ancak takdir edecek makaminda Konsolosluklar ve Yabanci Daireleri olarak belirtilen bir kismi var . Yani oldukca ucu acik birakilmis kendi lehlerinede cevirebilsinler olayi diye . Almanyada bir avukatla mutlaka gorus durumunu .

herbert

Mesaj gönderen herbert » Pzt Eyl 26, 2011 6:52 pm

[quote]defritmiz tarafindan yazilan metin:

Danke!!![/quote]

http://www.gesetze-im-internet.de/aufen ... /__16.html

al bak burda Bundesministerium der Justis in sitesinde tam olarak acikliyor

underwaterlove

Mesaj gönderen underwaterlove » Sal Eyl 27, 2011 8:33 pm

Arkadaslar oncelikle herkese merhabalar..
bende size yapmis oldugum egitim vizesi basvurusu ile ilgili anilarimi yazmak isterim..

Oncelikle almanyadaki universitelere yuksek lisans icin basvurumu yaptim universitelerden yaklasik 10 gun sonra yanitlar gelmeye basladi,istanbulda 4 yillik bir universite bitirmistim yine ayni alanda master icin basvuru yaptim..sonrasinda unv. master icin ve almanca kursuna sartli kabul belgem elime ulasti.

ardindan bloke hesap actirmak icin deutche banka mail attim onlarda bana emaille bir evrak gonderdi alman konsoloslugu (ist ) hukuk servisinden evraklari onaylatip deutche bank hambur\'a ptt kargo ile 1 gunde gonderildi.. yalniz DEUTCHE bankin bloke hesabi acmasi yaklasik 1 ayi buldu! sonrasinda istanbuldan bir banka ile hesaba ilgili tutari yatirdim 1 gunde o hesaba gecti bunun dekontunu bana 3 gunde maille gonderebildi deutche bank! surekli acildir sekliden hemen hemen hergun mail atmama ragmen dikkate almadilar..
ardindan hemen randevu aldim iks 10 gun sonrasina yada 1 gun sonrasina randevu verebilicegini belirtti..bende 10 gun sonrasina yani 23 eylule randevumu aldim..
gorusme saat 7:15 deydi sabah gittigimde gereksiz kalabalik vardi cogu randevu almamisti bilgi almak icin gelmisti.. kalanlarda turistik icin basvuranlardi.. o saatte egitim vizesine birtek ben basvurmustum.. once upsden kargo islemini yaptirdim sonra evraklari tasnif ettirdim.. ardindan numara aldim ve beklemeye basladim...

3 kabin vardi ilk olarak 1. kabine 25-30 yaslarinda esmer bir bayan geldi hafif asik suratliydi onunla gorusme yapicam sanirken sacini makyajini duzelttikten sonra arkaya gitti tekrar.. ardindan 2. kabine sarisin 50 yaslarinda bir bayan geldi sanirim almandi kendisi vecok asik yuzluydu ve o an kesin onunla gorusme yaparsam red alicagima emindim.. bir anda numara yandi 3. kabinde yaniyordu. orada kim oldugunui ikl basta goremedim bu arada acayip stress vardi uzerimde 3. kabine gittigimde icerde cok sempatik bir bayan vardi o anda biraz sakinlestim..

evraklari uzattim merhabalastik gayet sempatik sekilde birkac soru sordu, ne zaman mezun oldunuz ne bolumu okudunuz orada hangi adreset kalacaksiniz ( bu adresi motivasyon mektubunda belirtmistim ) sonra evraklarima bakti surekli bilgisayara girdi 10 dakiak surdu sanirim, universitenin kabul belgesine sigortaya bakti. en son 60 euroyu alirken havaya kaldirip gulerek mersi mersi dedi sonra bana makbuzumu verdi ve ne zaman vizemin baslamasini istedigimi sordu o kadar tesekur ettim rica etti ciktim..

daha once schengen vizesi almistim, onun disinda bloke hesap actirdim,daha once calistigim islere dair bikac belge ekledim arti motivasyon mektubu cv almanca olarak yazdim,almanca kursundan aldigim belge b1 seviyesini bitirdigime dair onu ekledim.. anne babama ait tapu ruhsat belgelerini verdim..
burada en gec 4 ekimde universitede olmam gerekiyor ama buyuk ihtimal yetismeyecek.. simdi orada bir arkadasim yabancilar subesi ile gorusecek islemlerin hizlandirilmasi icin umarim faydasi olur.. sunu sorucam diyelimki vizem cikti ama 4 ekimde orada olamayacagim yani tarih gecti bu durumda almanyaya gidebilirmiyim baska bir kursa gitmek imkani olurmu? havalimaninda felan polis sorun cikartirmi ne dersiniz?

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Sal Eyl 27, 2011 8:56 pm

1 eylulde basvurdugum vizeden hala ses cikmadi. 4 ekimde dersler basliyo danismanim arayip sordugunda suan islemde bilgi veremeyiz demisler. bu durumda ne yapmam lazim ? garantorume aratsam ona bilgi verirler mi ?

underwaterlove

Mesaj gönderen underwaterlove » Sal Eyl 27, 2011 11:09 pm

[quote]ultrAsGs tarafindan yazilan metin:

1 eylulde basvurdugum vizeden hala ses cikmadi. 4 ekimde dersler basliyo danismanim arayip sordugunda suan islemde bilgi veremeyiz demisler. bu durumda ne yapmam lazim ? garantorume aratsam ona bilgi verirler mi ?[/quote]

garantorun almanca biliyorsa ilgili okulun bulundugu yerdeki yabancilar polis subesini ararsa bilgi alabilirler

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Çrş Eyl 28, 2011 1:00 am

HERBERT;

Ilgilendigin icin cok tesekkur ederim.

Ben onlara tehdit vari yaklastim biraz yani uluslar arasi hukuki sistemlerde hakkimi ariyacagimi yazmistim adam bana 4 sayfa yazi gonderdi iadeli taahutlu hemde altina imza atti. Cevap yazmama gerek yok artik sanirim.:(

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Çrş Eyl 28, 2011 1:45 pm

bu almanya\'da garantorue aratabilecegimiz yabancilar subesinin telefonunu nereden bulabiliriz? perisanlik yine dizboyu...

toprak

Mesaj gönderen toprak » Çrş Eyl 28, 2011 4:40 pm

selam arkadaslar sitede yeniyim. butun yorumlari okumaya suan hic vaktim yok kosusturmaacayla geciyo gunlerim neyse sadeede gelelim.

ben bu yil dis hekimligini kazandim turkiyede abim munsterde okuyo bende orda okumak istiyorum die ogrenci vizesine basvurdum orda tip -dis hekimligi gibi yan bolumlere gecis yapma hakkin varmis diye duydum neyse 14 eylulde vize gorusmem vardi. burda alman anadolu lisesi mezunuyum almancam b1 seviyesinde ancak tabi pratik yapma sansimiz olmadigi icin kagit uzerinde kaldi almancam konusamiyorum ancak anlayabiliyorum neyse konsolostukta gorusurken bana almanca sorular sordular yinede cevap verebildim her turlu evragim tam garantorumde var blok hesabimda ancak once dil kursuna gitmem gerekiyo ve 10 ekimde kursum basliyo parasini nakit odemistim 900 euro . 14 eyluldeki gorusmemden sonra hic ses seda yok hala bekliyorum olumlu olumsuz hic bisey soylemediler gorusmede bana sartli kabul belgen nerde demislerdi bende munster universitesi oyle bi belge vermio demistim sonra onlar bu belge olmasi lazim dediler yoksa red yersin dediler bende abimi aradim o da munster universitesinin dekaniyla konusmus adam veremeyecegini islermlerin hepsinin online olarak yapildigini soylemis ancak numarasini vermis abime konsolosluk beni arasin ben iletirim bunu benim icin dilimi ogrendigimde okula baslayabilecegimi soyleyecekmis bende bunu konsolosluga dilekce ile ilettim dekanin adresini telefonunu . hala ses yok ne yapcam bilmiyorum kimi aricam ne sorcam bilmiyorum caresizce bekliyorum bugun kursumun parayi iade icin son gunu onu da kacirdim eger vize olmazsa param yaniyo ne yapmam lazim bana yardimci olursaniz sevinirim .
tesekkurler...

Kilitli