Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tavsiye :)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 23, 2011 11:17 am

yaklasik 1 yildir siteye uyeyim ve artik somut adimlar atma vakti yaklasiyor.aksilik olmaz ise bu sene mezun olacagim. maalesef universiteye giderken ayni zamanda kursa gidemedim.suan kendi kendime calisiyorum ama ne ogrendim ne kadar ogrendim hic bilmiyorum.yani eger siz benim yerim de olsaydiniz 0 almanca ile sartli kabul almaya mi ugrasirdiniz yoksa ocaga kadar vs. kursa gidip oyle mi basvururdunuz?genel olarak tavsiyelerinize ihtiyacim var kafam cok karisik.kime desem almanyaya mastera gidecem diye herkes guluyor hmmm bu da benim kendime olan guvenimi bayagi azaltti. sizlerden gelen yorumlara gore net karari mi verecegim;)

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Mar 23, 2011 11:41 am

banada cok gulen oldu lise sonda makara yapiodum sinifta ders falan calismazdim ogretmenler poposuyla gulerlerdi simdi faceden yaziolar cvp bile vermiyorum :) o yuzden hic takma kafana 0 almancayla gelmek istiosan gel ama ben olsaydim yani keske daha once bole dusunsendim bi a1 a2 yapardim trde en azindan.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Mar 23, 2011 11:47 am

Eren, kendi izleyecegim yolu anlatayim;

Su anda dershaneye gittigim icin ben de dil kursuna gidemiyorum. Haziran\'daki LYS\'den sonra hemen dil kursuna baslamayi planliyorum, bu arada islemlere de baslarim tabii ki.. agustos gibi sonuclar gelince sartli kabul icin basvuru yaparim ve beklemeye gecerim. Vize gorusmesine Ekim\'de falan giderim. E Haziran\'dan Ekim\'e kadar da en azindan A1 bitmis olur kesin :) Yani, mezun olur olmaz dil kursuna basla derim..

Bu kadar plan yapip ugrasiyoruz, insallah emeklerimiz bosa gitmez de aliriz vizemizi, bu arada takma gulenleri. Benle de dalga gecenler oluyor ama en sonunda gulen biz oluruz umarim..

Ve son olarak imzam sana gelsin ;)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 23, 2011 12:13 pm

Selam Eren:)Her ne kadar FB\'den ve GS\'den nefret etsen de bu sitede seni seviyoruz:)Kendi adima tavsiyelerimi yazmak istiyorum sana.Sonucta okulun haziran ayi gibi bitecek ve o zaman uni\'ye ya da vizeye basvuru yapacaksin.Onunde A2 belgesini alabilmen icin yeterince zaman var.Tahminimce suan A1 seviyesinde bir almanca bilgisine ulasmissindir.A2 seviyesinde bir dil bilgisine sahip oldugunu vize basvurunda belgelersen bu durum senin icin buyuk bir avantaj olacak ve egitim konusunda ciddiyetini konsolosluga gostermis olacaksin.Almanca konusunda Turkiye\'de 4 ayda ogrendigini Almanya\'da 2 ayda ogreneceksin. Almancani kesinlikle Almanya\'da gelistirmeni tavsiye ederim.ama bu o zamana kadar bos bos otur demek degil tabii ki.Vizeni alana kadar dil konusunda yaptigin her sey senin icin kolaylik saglayacak. Gulen kisilere gelinceeee,basarili insanlari herkes kiskanir:)Bjk lilerin FB yi kiskandigi gibi mesela.Kimler kimler master yapiyor burada.Dil sinavini gectikten sonra her sey yoluna giriyor ve basarmaman icin hic bir engel kalmiyor.Ondan sonraki kisim sende bitiyor.Vize basvurunu ve uni kabulunu ertelememeni tavssiye ederim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 23, 2011 4:25 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
banada cok gulen oldu lise sonda makara yapiodum sinifta ders falan calismazdim ogretmenler poposuyla gulerlerdi simdi faceden yaziolar cvp bile vermiyorum :) o yuzden hic takma kafana 0 almancayla gelmek istiosan gel ama ben olsaydim yani keske daha once bole dusunsendim bi a1 a2 yapardim trde en azindan.[/quote]
:)yav aslinda onemsemek istemiyorum ama insan yine de etkileniyor.artik kimseye soylememe karari aldim ta ki vize cikana kadar;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 23, 2011 4:53 pm

Turkiye de lisans i bitirirdim. Yaz tatillerinde veya okul sirasinda Almanca kursuna gidersin 4 sene boyunca ve surekli almancami gelistirirdim ( film izleyerek, okuyarak vs.) hatta okurken 1 semester erasmus ile almanya ya gelirdim. yetisebilirsem TestDaF i turkiye de verirdim gelip burda direk masterima baslardim.. ( tabi sordugun yolun biraz uzaginda ama yurtdisi egitimi icin bence alinacak en saglikli karar bu)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 23, 2011 5:07 pm

[quote]afd92 tarafindan yazilan metin:
Eren, kendi izleyecegim yolu anlatayim;

Su anda dershaneye gittigim icin ben de dil kursuna gidemiyorum. Haziran\'daki LYS\'den sonra hemen dil kursuna baslamayi planliyorum, bu arada islemlere de baslarim tabii ki.. agustos gibi sonuclar gelince sartli kabul icin basvuru yaparim ve beklemeye gecerim. Vize gorusmesine Ekim\'de falan giderim. E Haziran\'dan Ekim\'e kadar da en azindan A1 bitmis olur kesin :) Yani, mezun olur olmaz dil kursuna basla derim..

Bu kadar plan yapip ugrasiyoruz, insallah emeklerimiz bosa gitmez de aliriz vizemizi, bu arada takma gulenleri. Benle de dalga gecenler oluyor ama en sonunda gulen biz oluruz umarim..

Ve son olarak imzam sana gelsin ;)[/quote]
3 ay da a1 alinir heralde acaba bizim bu kendi kendimize ogrendigimiz kursta bir ise yarar mi ki? aileni ikna etmeye ugrasan sen degilmiydin?biz sonuna kadar inanalim ozaman;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 23, 2011 5:10 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Turkiye de lisans i bitirirdim. Yaz tatillerinde veya okul sirasinda Almanca kursuna gidersin 4 sene boyunca ve surekli almancami gelistirirdim ( film izleyerek, okuyarak vs.) hatta okurken 1 semester erasmus ile almanya ya gelirdim. yetisebilirsem TestDaF i turkiye de verirdim gelip burda direk masterima baslardim.. ( tabi sordugun yolun biraz uzaginda ama yurtdisi egitimi icin bence alinacak en saglikli karar bu)[/quote]

evet guzel bir sistem ama bir kez daha turkiye de lisans okumaya pek gonlum yok;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 23, 2011 5:18 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Selam Eren:)Her ne kadar FB\'den ve GS\'den nefret etsen de bu sitede seni seviyoruz:)Kendi adima tavsiyelerimi yazmak istiyorum sana.Sonucta okulun haziran ayi gibi bitecek ve o zaman uni\'ye ya da vizeye basvuru yapacaksin.Onunde A2 belgesini alabilmen icin yeterince zaman var.Tahminimce suan A1 seviyesinde bir almanca bilgisine ulasmissindir.A2 seviyesinde bir dil bilgisine sahip oldugunu vize basvurunda belgelersen bu durum senin icin buyuk bir avantaj olacak ve egitim konusunda ciddiyetini konsolosluga gostermis olacaksin.Almanca konusunda Turkiye\'de 4 ayda ogrendigini Almanya\'da 2 ayda ogreneceksin. Almancani kesinlikle Almanya\'da gelistirmeni tavsiye ederim.ama bu o zamana kadar bos bos otur demek degil tabii ki.Vizeni alana kadar dil konusunda yaptigin her sey senin icin kolaylik saglayacak. Gulen kisilere gelinceeee,basarili insanlari herkes kiskanir:)Bjk lilerin FB yi kiskandigi gibi mesela.Kimler kimler master yapiyor burada.Dil sinavini gectikten sonra her sey yoluna giriyor ve basarmaman icin hic bir engel kalmiyor.Ondan sonraki kisim sende bitiyor.Vize basvurunu ve uni kabulunu ertelememeni tavssiye ederim.[/quote]
selam ;)nefret etmemem gibi bir sebep oldugunu dusunmuyorum;)dil kursu suresince calisma izninin olmamasi beni dusunduruyor yani benim ayni zamanda calismam da gerekiyor.bir de almanca bilgimi goete nin sinavlarinda kanitlayabiliyorum degil mi?bu arada sen de besiktaslilari kiskaniyorsun demekki;)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Mar 23, 2011 5:20 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
3 ay da a1 alinir heralde acaba bizim bu kendi kendimize ogrendigimiz kursta bir ise yarar mi ki? aileni ikna etmeye ugrasan sen degilmiydin?biz sonuna kadar inanalim ozaman;)[/quote]

Tabii ki ise yarar. Evet, o benim :) Benim durumum biraz karisik, ben onlari ikna etmeye calisiyorum,onlar beni vazgecirmek icin ugrasiyorlar. Simdi de sart koydular,sinavdan yuksek bir puan alirsan diye.. (Belki de \'zaten alamaz,boylece gondermeyiz\' diye dusunuyorlar,kim bilir) Annem tutumum karsisinda biraz kabullenmeye basladi gerci, hadi hayirlisi :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Mar 23, 2011 11:29 pm

arkadaslar imkaniniz varsa dil kursuna gidin derim.. ben de 20 nisanda goethe ye kayit yaptircam 11 hafta da 1 kur atlaniyormus zaman kaybi olarak gormeyin bence o kadar bekleyip vize alamamaktan daha iyidir hic olmazsa..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 25, 2011 4:40 pm

herkese tesekkurler galiba a2 ye kadar burada kursa gitmem en mantiklisi

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 25, 2011 10:02 pm

eren en mantiklisi inan.tsc0716 kesinlikle buyuk bir katkisi olur.bazen bu belgeyi isteyebiliyorlar.ayrica bu belge ile egitim konusundaki ciddiyetini de gostermis olursun.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 1:51 am

Tabii ki.Olumlu bir izlenim yaratir

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 27, 2011 5:54 pm

15 temmuza benim gecici mezuniyet belgesi yetismeyecek yuksek ihtimal :( yapacak tek sey ocagi beklemek mi olacak ya da transkript ile bu is halledilemez mi?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 5:56 pm

eger butun dersleri vermis olursan Transkript ile birlikte okuldan mezun olmustr gibi bir imzali belge al.Bunlarla basvuru yapmayi deneyebilirsin uni\'ye.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 27, 2011 6:02 pm

ahhh ahhh iste mesele de burda ortaya cikiyor tembel eren ilk donem 1 ders birakti ve bu donem hic ders birakmayip o tek dersin sinavina girecegim . umarim:) 6 haziran da finaller basliyor 2 hafta suruyor ardindan 2 hafta butunlemeler var ve tek ders sinavida bu butlerin sonuclarinin aciklanmasin sonra bir tarihte olacak off off hic sanmiyorum yetisecegini:(

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 7:34 pm

Bunlarin hepsi tembel erenin sucu ama biliyorsun di mi:)? Problem etme tarihi.sen yeter ki okulu bitir ve o belgeyi al da kabul alma kismi halledilir.Bazi uniler tarihi problem etmeyebilsyor.Duisburg uniye de her zaman basvuru yapma sansin var diye biliyorum.zaten o donem uniye baslamayacaksin.once dil kursu...bu yuzden sartli kabulu verirler

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Mar 27, 2011 8:59 pm

[quote][quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
ahhh ahhh iste mesele de burda ortaya cikiyor tembel eren ilk donem 1 ders birakti ve bu donem hic ders birakmayip o tek dersin sinavina girecegim . umarim:) 6 haziran da finaller basliyor 2 hafta suruyor ardindan 2 hafta butunlemeler var ve tek ders sinavida bu butlerin sonuclarinin aciklanmasin sonra bir tarihte olacak off off hic sanmiyorum yetisecegini:([/quote][/quote]

eren benimde durumum seninle ayni son siniftayim gecen donemden tek ders biraktim bu donemde de zayif getirmemeye calisip tek ders sinavina giricem haziranda.. umarim bian once mezun oluruz..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 27, 2011 11:13 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Bunlarin hepsi tembel erenin sucu ama biliyorsun di mi:)? Problem etme tarihi.sen yeter ki okulu bitir ve o belgeyi al da kabul alma kismi halledilir.Bazi uniler tarihi problem etmeyebilsyor.Duisburg uniye de her zaman basvuru yapma sansin var diye biliyorum.zaten o donem uniye baslamayacaksin.once dil kursu...bu yuzden sartli kabulu verirler[/quote]
evet biliyorum cok sikayetciyim ondan ama ara sira onda hak veriyorum dersler ona cok onemsiz geliyor:)tamam o zaman ben en iyisi su okulu bitireyim once:) umarim buluruz soyle anlayisli uniler:)