Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Sal Mar 22, 2011 12:16 pm

3o martta almanyada olmam gerekiyo,
ayrica bu tarihe kadar vize cikmazsa yesil pasaportum var ama konsoloslukta,onu alip gidebilirmiyim, verirlermi.

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Sal Mar 22, 2011 1:15 pm

sarhosari bu haftada gecsin kardes... beni 9 hafta sonra dun aradilar vizen cikdi diye.. gittim konsolosluga tahutname imzalattilar... yabancilar subesi onayladik dediklerinden 10 gun sonra dun aradilkar beni cok yogunluk var... istanbul boyleyse izmirde oyledir diye dusunuyom... isallah hayirli sonuc alirsin...

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Sal Mar 22, 2011 1:18 pm

[quote]selenimo tarafindan yazilan metin:
arkadaslar Istanbul daki konsoloslugun tlf nosunu bilen varmi,
vizemin cikip cikmadigini,ogrenmek istiyorum.
tlf nosunu bulamadim.[/quote]

334 61 67 yanlis hatirlamiyosam... sana bi kagit veriyolarya gorusmeden sonra, onun altinda yaziyo... fax telefon felan

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Sal Mar 22, 2011 3:07 pm

[quote]Yalavu28 tarafindan yazilan metin:
sarhosari bu haftada gecsin kardes... beni 9 hafta sonra dun aradilar vizen cikdi diye.. gittim konsolosluga tahutname imzalattilar... yabancilar subesi onayladik dediklerinden 10 gun sonra dun aradilkar beni cok yogunluk var... istanbul boyleyse izmirde oyledir diye dusunuyom... isallah hayirli sonuc alirsin... [/quote]

hadi hayirli olsun arkadasim, baya bekledin ama degdi sonunda... uzun zamandan sonra acilisi sen yaptin.. darisi nice bekleyenlerin basina :ap

uburuk

Mesaj gönderen uburuk » Sal Mar 22, 2011 3:17 pm

h.sonu mail attim vizem ne oldu diye . cevap atmislar ,Almanya\'da ki islemler sonlandi.Buradaki islemleri en kisa surede neeticelendircez diye. bir an once cikmalim nisan 1 okul war :)

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Sal Mar 22, 2011 3:59 pm

Arkadaslar daha once yazdigim gibi, dil okulunun tarihini pek sorun etmeyin.. Benimde dil okulumun tarihi gecti ve dil okulunun sahibi ile grstugumuzde bayan, hicbir sorun teskil etmedigini ve genellikle boyle oldugunu soylemisti.. Yabancilar subesi sadece kayidin gercek olup olmadigini soruyorlarmis ve genellikle dil okullarini arayarak ne zaman orada bulunursan o zamana, gitmedigin kaydini yeniletebiliyormussuz..

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Sal Mar 22, 2011 4:34 pm

arkadaslar ben bugun gittim 1 de bana bi kagit imzalatilar yok almanyaya gitigin 7 gun icerisinde yabancilar polisine gitmem gerekiyormus calismamam icin falan nezamn tam sonuc beli olur dedim cumaya kadar beli olur cuma oglen ups yi ara dedi sizce alirmiyim ben ?

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Sal Mar 22, 2011 4:39 pm

[quote]bjk_bjk tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar daha once yazdigim gibi, dil okulunun tarihini pek sorun etmeyin.. Benimde dil okulumun tarihi gecti ve dil okulunun sahibi ile grstugumuzde bayan, hicbir sorun teskil etmedigini ve genellikle boyle oldugunu soylemisti.. Yabancilar subesi sadece kayidin gercek olup olmadigini soruyorlarmis ve genellikle dil okullarini arayarak ne zaman orada bulunursan o zamana, gitmedigin kaydini yeniletebiliyormussuz..[/quote]

evet dil okulunu bende ertelettim... normalde bu hafta basliyodu... vize 9 hafta sonra cikinca ertelettim... ve yabancilar subesindeki polise soyledik o sizin bileceginiz is dedi biz vizeyi onayladik dedi yani ilgilenmiyolar... yanliz konsolosluk vize verirkene kurs tarihinin basliyacagi gunun 1 2 gunun oncesine veriyolar... bana sordular bende ertelettigim kursun tarihini bilmiyodum.. mayis ayinin 18 heralde dedim dedim kadinda 15 sinden baslatcam vizeni dedi... oysa kurs 30.05.2011 tarihinde basliyomus... neyse bende kurs tarihine kadar takilirim

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Sal Mar 22, 2011 6:35 pm

[quote]bjk_bjk tarafindan yazilan metin:
sarhosari bu haftada gecsin kardes... beni 9 hafta sonra dun aradilar vizen cikdi diye.. gittim konsolosluga tahutname imzalattilar... yabancilar subesi onayladik dediklerinden 10 gun sonra dun aradilkar beni cok yogunluk var... istanbul boyleyse izmirde oyledir diye dusunuyom... isallah hayirli sonuc alirsin... [/quote]

hadi hayirli olsun arkadasim, baya bekledin ama degdi sonunda... uzun zamandan sonra acilisi sen yaptin.. darisi nice bekleyenlerin basina :ap[/quote]

Isallah sende alirsin kardes... beklemek cok zor... bekledin bisey deil bide red yemek var... isallah herkes emeklerinin karsiligni alir.. GS_GS :))

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Sal Mar 22, 2011 6:40 pm

Insallah sende alirsin kardes... beklemek cok zor... bekledin bisey deil bide red yemek var... isallah herkes emeklerinin karsiligni alir.. GS_GS :))[/quote]

InsAllah kardesim bekliyoruz bizde iste... Hayirlisi:ap

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Sal Mar 22, 2011 6:44 pm

[quote]mehmetali723 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar ben bugun gittim 1 de bana bi kagit imzalatilar yok almanyaya gitigin 7 gun icerisinde yabancilar polisine gitmem gerekiyormus calismamam icin falan nezamn tam sonuc beli olur dedim cumaya kadar beli olur cuma oglen ups yi ara dedi sizce alirmiyim ben ?[/quote]

Kardesim "7 gun icerisinde yabancilar polisine gitmen gerek" icerikli kagidi imzalattiklarina gore bence buyuk ihtimal vizen yolda ;) InsAllah :)

sarhosari

Mesaj gönderen sarhosari » Sal Mar 22, 2011 6:57 pm

cok tesekkurler cavabin icin:) sana almanya da bol sans, umarim hersey istedigin gibi olur:)

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Mar 22, 2011 7:37 pm

mehmetali723 hayirlisi olsun vizen simdiden onu banada imzalattilar ertesi gun pasaportu almaya gitmistim yogunluk oldumu bi kac gun erteliyorlar diger vize alan arkadaslarada almanyada basarilar.

ebge

Mesaj gönderen ebge » Sal Mar 22, 2011 11:11 pm

Selamlar. bunun icin baslik bulamadim. yazdilarimdan da cevap alamadim. bu rasi uygundur umarim. Dilkursu icin ve kabulum olmasada yazismalarim var onlar,yazismalarla vizeye basvuracagim. master icin. Mezuniyet belgesi yeterli mi? illa diplomam mi gerekli? Cok cok yardimini aldim bu sitenin. Emegi gecen herkesi kutluyorum.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 23, 2011 1:30 am

Yazismalar ile basvuru yapacak ilk kisi olabilirsin,ilk defa duydum.Umarim bir aksilik cikmaz.diploma meselesinde genelde problem cikariyorlar.riskli bir basvuru olacak,bol sans

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 23, 2011 1:32 am

Mehmetali,kisa bir sure icinde vizen elinde olacaktir.simdiden hayirli olsun.bu belgeyi imzalayanlardan hic birinin olumsuz sonuc aldigini duymadim

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Çrş Mar 23, 2011 9:34 am

insallah alirim cok sagolun bekliyorum iste vizemi :)

ebge

Mesaj gönderen ebge » Çrş Mar 23, 2011 6:27 pm

Simdi fark ettim cok yanlis yazmisim. kusuruma bakmayin. Dil kursu icin kaydim var. garantor belgem var. tum belgeelrim tam. sadece universite basvurum yok fakat yazismalarim var ve ayrica hem Almanyadayken hem de Turkiyede telefon ile gorusme imkanim oldu. Onlarin yonlendirmesi var. sartli kabul yapmiyorlardi. Bende tek bir universite tek bolum istedigimden bu yazismalari gosterecegim. bunlar uygun mudur yani hem dil hem de ogrenci adayligi icin? diplomamida alsam iyi olur. tesekkurler. (1 yilda Almanya da kaldim proje amacli umarim faydasi olur) simdiden tesekkur ederim

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Çrş Mar 23, 2011 9:04 pm

[quote]ebge tarafindan yazilan metin:
Simdi fark ettim cok yanlis yazmisim. kusuruma bakmayin. Dil kursu icin kaydim var. garantor belgem var. tum belgeelrim tam. sadece universite basvurum yok fakat yazismalarim var ve ayrica hem Almanyadayken hem de Turkiyede telefon ile gorusme imkanim oldu. Onlarin yonlendirmesi var. sartli kabul yapmiyorlardi. Bende tek bir universite tek bolum istedigimden bu yazismalari gosterecegim. bunlar uygun mudur yani hem dil hem de ogrenci adayligi icin? diplomamida alsam iyi olur. tesekkurler. (1 yilda Almanya da kaldim proje amacli umarim faydasi olur) simdiden tesekkur ederim[/quote]

Kardes bende dil kursu + master icin basvuru yapmisdim ama hic bi okuldan ne kabul belgem vardi nede yazismalarim... sadece dil kursu kaydim vardi... stutgarta gitcem ISALLAH sende vizeni alirsin...

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Mar 24, 2011 12:03 am

Kardes bende dil kursu + master icin basvuru yapmisdim ama hic bi okuldan ne kabul belgem vardi nede yazismalarim... sadece dil kursu kaydim vardi... stutgarta gitcem ISALLAH sende vizeni alirsin...[/quote]

Dil kursu vizesi mi aldiniz? Ogrenci vizesi mi?
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Kilitli