Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Haz 26, 2014 4:29 pm

Merhaba \'\'4- Yuksek ogrenim hakkini gosteren asagidaki belgelerden birisi ;
-Bir Alman Universitesine basvuru teyidi (Bewerberbestaetigung)
veya
-Kabul belgesi (Zulassungsbescheid)
veya
-Normal ogrenim suresini (2 veya 4 yil) iceren bir Turk universitesine ait kayit
belgesi yada mezuniyet belgesi (diploma). Bugune kadar alinan ders notlari
hakkinda guncel belgeler (Transkrip).

(Almanya\'daki bir universiteye giris hakkina, ancak 4 yillik
bir Turk universitesine giris hakki veya 2 yillik bir Turk universitesinden mezuniyeti (belge) bulunanlar sahip olabilmektedir.
Acik ogretime giris hakki mevcut ise, 2 yillik basarili bir ogrenim sonrasi sarti aranmaktadir.)\'\' demissiniz.
Benim burada anlayamadigim tek bir nokta var :)
ben bu sene liseyi bitirdim, ve 4 yillik bir universiteyi kazandigimi belirtmek icin illa okumak istedigim bolume herhangi bir universitede kayit yaptirmalimiyim ? yoksa sadece basvurumun kabul edildigini cevirsem ve gostersem yeterli olurmu ? veya sadece diplomami gostersem yeterli oluyormu ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 27, 2014 2:14 am

Yerlestigini gosteren belge yeterli, kayit olmana gerek yok

4848181loklo

Mesaj gönderen 4848181loklo » Pzt Tem 07, 2014 4:38 pm

mrb. master icin basvuru yaptim daha bir haber alamadim normal mi bu :lan

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Pzt Tem 07, 2014 5:15 pm

[quote]mrchello62 tarafindan yazilan metin:

mrb. master icin basvuru yaptim daha bir haber alamadim normal mi bu :lan[/quote]

Nereden yaptin? Ne zaman yaptin?

4848181loklo

Mesaj gönderen 4848181loklo » Pzt Tem 07, 2014 7:13 pm

mrb ege 7 nisanda ankarada yaptim... pederborn universiden kabulu aldiktan garantor tercihiyle....

4848181loklo

Mesaj gönderen 4848181loklo » Pzt Tem 07, 2014 7:14 pm

[quote]ege_as tarafindan yazilan metin:

[quote]mrchello62 tarafindan yazilan metin:

mrb. master icin basvuru yaptim daha bir haber alamadim normal mi bu :lan[/quote]

Nereden yaptin? Ne zaman yaptin?[/quote]

bu gun tam 3 ay oldu

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 08, 2014 12:33 am

3 ayda hic haber gelmediyse normal degil tabi , bir sekilde ulasmaya calis , ben zamaninda ugrasirsam vize bolumune telefonla ulasabiliyordum.

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Sal Tem 08, 2014 12:56 am

3 ay hic normal degil eren_f2007 in de dedigi gibi en kisa surede yabancilar subesine veya konsolosluga ulasmaya calis mail falan at biliyorsan ingilizce veya almanca mail atmakta fayda var sitede genelde ankaradan basvuru yapanlar bu tur sikintilar yasadiklarini cokca ifade ediyor garantorunu arastirdiklarindan biraz uzun surmus olabilir ama yinede normal degil

4848181loklo

Mesaj gönderen 4848181loklo » Sal Tem 08, 2014 2:11 pm

[quote]ege_as tarafindan yazilan metin:

3 ay hic normal degil eren_f2007 in de dedigi gibi en kisa surede yabancilar subesine veya konsolosluga ulasmaya calis mail falan at biliyorsan ingilizce veya almanca mail atmakta fayda var sitede genelde ankaradan basvuru yapanlar bu tur sikintilar yasadiklarini cokca ifade ediyor garantorunu arastirdiklarindan biraz uzun surmus olabilir ama yinede normal degil[/quote]

biraz once aradim konsoloslugu pederborn yabancilar polsssnden bir haber yok henuz dediler... ilginiz icin tsk ederim arkadaslar... yorucu ve yipratici bir surec oldu nasip kismet...

anebrun

Mesaj gönderen anebrun » Cum Tem 11, 2014 1:09 pm

Arkadaslar merhaba, ben master egitimi icin bir iki okuldan kabul aldim ama hala bir okulun cevabini bekliyorum. Onlar da cok gec haber veriyorlarmis , okulu aradigimda agustos sonu dediler haber verecegiz. Ben acaba diger kabul mektuplarimdan biriyle vizeye basvurup, bu arada eger bekledigim okuldan cevap alirsam direkt o okula gidebilirim degil mi, vize etkilemez heralde bunu? Diger turlu beklersem iki ayagim bir papuca girecek gibi duruyor vize icin. Herkese kolay gelsin, tesekkurler.

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Sal Tem 15, 2014 2:19 am

vizenin ustunde gidecegin sehrin adi yaziyor ama daha sonra oturum alidiktan sonra sikinti olmaz heralde.Istedigin universiteye hatta daha sonra baska bir universiteye bile basvurabilirsin.Bence bir an once vizeni almaya bak zaman kaybetmeden almanca ogrenmeye basla yada en azindan vizen elinde bulunsun daha sonra sikintiya girme

wasserl

Mesaj gönderen wasserl » Prş Tem 17, 2014 6:51 pm

merhaba arkadaslar. agustos ayinda erasmus staj icin Almanya\'da Aachen\'da olacagim. Ancak iDATA firmasi vize basvurusunda 3 aylik kalacak yer gostermemi istiyor, ben de henuz kalacak yer bulabilmis degilim. Zaman giderek daraliyor, ne yapabilirim, yardimci olabilirseniz cok sevinirim.:|

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Pzr Tem 20, 2014 1:27 am

http://www.immobilienscout24.de/ suradan evlere yada ogrenci yurtlarina bakabilirsin

pia

Mesaj gönderen pia » Sal Ağu 12, 2014 2:25 pm

Merhaba arkadaslar, sadece emin olmak istiyorum,Vizedeki orjinal evraklar icin apostile gerek var mi?

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Prş Ağu 14, 2014 5:06 pm

Selamlar Arkadaslar

Hamburg-Harburg Teknik Universitesi\'nden kabul aldim. 1 Ekim 2014 tarihine kadar postayla eksik belgeleri ve Immatrikulationsantrag\'i (kayit formu) gondererek kayit yaptiracagim. Immatrikulationsantrag\'da saglik sigorta (Krankenkasse/Krankenversicherung) numarasi istenmekte.
Hem vizeye basvururken hem de okul kaydinda seyahat saglik sigortasini mi,
yoksa TK dan online yaptirabilecegim ogrenci saglik sigortasini mi
ya da SGK\'dan alabilecegim AT-11 belgesini mi kullanacagim?
AT-11 belgesini Alman sigorta sisteminden alacagim muafiyet belgesiyle iliskilendirmeden kayit icin okula sunabilirmiyim?
Forumda okudukca karisti hepsi birbirine. :/ Net bilgiye ihtiyacim var. Tesekkurler.
En son HH Hamburgerin tarafından Cum Ağu 15, 2014 1:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: cevap gelmemesi

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cum Ağu 15, 2014 4:38 pm

[quote]eliz_celik tarafindan yazilan metin:

Selamlar Arkadaslar

Hamburg-Harburg Teknik Universitesi\'nden kabul aldim. 1 Ekim 2014 tarihine kadar postayla eksik belgeleri ve Immatrikulationsantrag\'i (kayit formu) gondererek kayit yaptiracagim. Immatrikulationsantrag\'da saglik sigorta (Krankenkasse/Krankenversicherung) numarasi istenmekte.
AT-11 belgesini Alman sigorta sisteminden alacagim muafiyet belgesiyle iliskilendirmeden kayit icin okula sunabilirmiyim?
Forumda okudukca karisti hepsi birbirine. :/ Net bilgiye ihtiyacim var. Tesekkurler.[/quote]

Ben FU Berlin\'e Immatrikulationsantrag\'imi yollarken bir yazi ekledim... 1 aylik Ozel Seyehat saglik sigortasi ile gelecegimi, Almanya\'ya geldigimde ise Studentenversicherung yaptiracagimi soyledim.

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Cum Ağu 15, 2014 4:47 pm

[quote]_Tayfun_ tarafindan yazilan metin:

Selamlar Arkadaslar

Forumda okudukca karisti hepsi birbirine. :/ Net bilgiye ihtiyacim var. Tesekkurler.[/quote]

Ben FU Berlin\'e Immatrikulationsantrag\'imi yollarken bir yazi ekledim... 1 aylik Ozel Seyehat saglik sigortasi ile gelecegimi, Almanya\'ya geldigimde ise Studentenversicherung yaptiracagimi soyledim.[/quote]

Direk sigorta numarasini, sirketini ve tarihini istiyorlar kayit belgesinde. Riske atmak istemiyorum acikcasi kabul etmezlerse diye...

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cum Ağu 15, 2014 5:39 pm

[quote]_Tayfun_ tarafindan yazilan metin:

Selamlar Arkadaslar

Ben FU Berlin\'e Immatrikulationsantrag\'imi yollarken bir yazi ekledim... 1 aylik Ozel Seyehat saglik sigortasi ile gelecegimi, Almanya\'ya geldigimde ise Studentenversicherung yaptiracagimi soyledim.[/quote]

Direk sigorta numarasini, sirketini ve tarihini istiyorlar kayit belgesinde. Riske atmak istemiyorum acikcasi kabul etmezlerse diye...[/quote]

Ben o sekilde yapmadan once aradim sordum... Bu sekilde yapmami soylediler. Ayrica bir sorun cikarsa Immatrikulationsantrag gonderdigin icin kaydin kesin yapilmis oluyor. Eksik evraklar icin seninle iletisime geciyorlar.

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Pzr Ağu 17, 2014 10:04 pm

Arkadaslar benim vizeme red geldi bende itiraz dilekcesi ni yazdim gonderdim 20 gundur haber yok Konsoloslugu ariyorum ulasamadim email attim ordan da cevap alamadim. Tekrardan vize randevusu alsam olur mu vize almam mumkun olur mu

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Ağu 27, 2014 9:01 pm

Resimler acilmiyor sanirim zaman asimindan siteden silinmis.

Kilitli