Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 21, 2014 7:13 pm

daisy;

zav dan bi kere onay aldin. almanyada oldugun icin tekrar onay alma durumun olcagini sanmam. oturum uzatmada otomatikman yabancilar subesi o bildirimleri gerceklestiriyodur sanirim.

yabancilar subesi; genelde devam edecek sureyi kapsayan finansal yeterlilik ve stajinin devam edecegine dair belgeler, saglik sigortasi kagidi falan ister sanirim. ama yine de yabancilar subesiyle gorusup hangi belgeleri getirmen gerektigini sorarsan daha rahat olur.

sitede zamani olup girebilenler bilgi sahibi olduklari sorulara cevap vermekten cekinmiyodur sanirim.

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Sal Oca 21, 2014 9:13 pm

arkadaslar yarin pasaport icin fotograf cektiricem hazir gitmisken almanya ogrenci vizesi icinde aliyim bi kac kopya.pasaport icin gerekli biometrik fotografla ayni mi vize icin gerekli olan yoksa?almanya ogrenci vizesi icin lazim olan vesikalik fotografin ayri bir formati var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 22, 2014 6:21 pm

[quote]daisy tarafindan yazilan metin:

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

almanyadaysan oturum iznine basvurucaksin. onu da 28 subata kadar istedigin bi zamanda yapmani tavsiye ederim.[/quote]

evet almanyadayim. Fakat stajimda 28subatta bitiyor. Guncel sozlesme ile zav dan yine onay almam gerekecek mi? zav onayi cok gec veriyor bu yuzden merak ediyorum.
bu arada bu sitede senden baska cevap veren yok herhalde. tesekkurler[/quote]

Sozlesme ile basvuru yapmaniz yeterli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

daisy

Mesaj gönderen daisy » Prş Oca 23, 2014 10:50 am

tesekkurler Bilgi icin.

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Sal Oca 28, 2014 3:31 pm

sabika kaydini e-devletten alsak kabul ediyor mu konsolosluk?

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Cum Oca 31, 2014 4:55 pm

•
Anne babaya ait ikametgah ilmuhaberi

ilmuhaberisi ne demek arkadaslar bunu nerden aliyoruz?

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Cmt Şub 01, 2014 3:17 am

nufus mudurlugunden aliyosun. nufus kayit ornegini de ordan aliyosun. vize icin alcaani belirt. 2-3 dk\'lik is.. hatta nolur nolmaz kendinnkini de al ;)
Como el Agua..!

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Cmt Şub 01, 2014 8:02 pm

anne babamin kimligini almam gerekir mi?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzr Şub 02, 2014 1:25 am

[quote]yeraltindannot tarafindan yazilan metin:

anne babamin kimligini almam gerekir mi?[/quote]

Gerekmez sadece T.C lerini bilmen yeterli, bizim muhtesem memurlarimiz olmaz sahsin kendisi falan gelmesi gerekiyor meselesi yaparsa, rica et illaki verecektir.

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Pzt Şub 03, 2014 12:31 pm

Ben yukseklisans icin basvurucam lise diplomami goturmem gerekiyot mu?almaca ceviri noter onayi olmasi lazim mi?

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Pzt Şub 03, 2014 12:56 pm

Lise diplomasini ve cevirisini gormek istiyolar. Yeminli tercumana almanca veya (daha ucuzsa) ingilizce olarak cevirtmen yeterli. noter onayina gerek yok.
Como el Agua..!

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Cmt Şub 08, 2014 9:45 am

arkadsalar vize ucreti nedir? 60 ya da 80 euro du galiba, konsolosluslukda verecegimiz ucretten bahsediyorum.surda herhangi birsey yazmiyor

http://www.izmir.diplo.de/contentblob/2 ... ten_tr.pdf

sway

Mesaj gönderen sway » Cmt Şub 08, 2014 11:53 am

60

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Cum Mar 28, 2014 7:18 am

Arkadaslar benim dun master+ dil kursu icin d tipi vizem elime ulasti. Ben kara yolu ile seyehat etmek istiyorum. Bu mumkun mu? D tipi vize ile bir cok sey yazilmis cizilmis Kafam baya bir karisti bu konuda bilgisi olan arkadaslar lutfen yardimci olabilir misiniz?

pipet

Mesaj gönderen pipet » Cum Mar 28, 2014 7:36 pm

ulusoyun yurtdisi otobusleri var tercih edebilirsin.Benim vizem de D tipi,merak ettigin konu nedir?

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Prş Haz 19, 2014 1:17 pm

[quote]pipet tarafindan yazilan metin:

ulusoyun yurtdisi otobusleri var tercih edebilirsin.Benim vizem de D tipi,merak ettigin konu nedir?[/quote]
Pipet merhaba
Ilgin icin cok tesekkurler. D tipi vize sahipleri sadece almanya ya giris yapabiliyorlarmis. Ben karayolu ile seyehqt edecegim icin romanya da problem yasarmiyim diye dusundum ama avrupa birligini 2010 yilinda aldigi karar geregi 3. Ulkelere ait vatandaslar aldiklari vize ile transit gecislerde ve diger schengen ulkelerinde 90 gunden fazla kalmamak sarti ile kalabilirlermis. Bu gun internette buldum bu yasayi.
Ama ilgin icin cok tesekkur ederim :)

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Pzt Haz 23, 2014 4:09 pm

Arkadaslar merhaba,

Ben b2 almanca sertifikasiyla universitelere basvurdum, cevap bekliyorum. Gidince DSH sinavina girip gecersem egitimime baslayacagim. Bu durumda sadece ogrenci vizesi mi almaliyim yoksa dil kursu ve ogrenci vizesi ya da ogrenci adayi vizesi mi?

Bununla birlikte konsolosluktan randevu aldigimda belgeleri toplamis olarak mi gitmeliyim yoksa gidip hangi belgelerin gerektigini ogrenmemin yolu mu bu?

Bir de motivasyon mektubu gerekiyor mu ogrenci vizesi ya da olasi diger vizeler icin? Gerekiyorsa nasil olmali icerigi?

Hea bir de vize icin Almanya\'dan garantor mu bloke hesap mi daha avantajli? Almanya\'dan garantor olursa yasadigi sehir benim gidecegim sehirle ayni mi olmali? Ortalama gelir duzeyinde birisi de garantor olabilir mi? Hangi belgelerle yalnizca maas bordrosuyla mi ispatlayacak garantorum olabilecegini? Ve bu garantorluk daha sonra burs icin engel olusturur mu?

Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Sevgiler, selamlar

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Pzt Haz 23, 2014 5:46 pm

Ogrenci vizesi almalisin zaten dil kursuna gore o daha rahat cikiyor.

Randevu zamanin geldigi zaman tum belgelerin hazir olmali.

Motivasyon + Cv yaziliyor bildigim kadaroyla forumda ornekleri mevcut araman lazim.

Bloke hesap avantajli diyor herkes ama belgelerin tamsa zaten egitim icin gideceigine inanirlarsa ona bakcaklarini sanmiyorum.
Herkes garantor olamiyor maalesef geliri iyi olmali tum masraflari ( kira, gida harcamalari vs ) haricinde 650 euro fazladan olmasi lazim ve bunu kanitlamasi lazim

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Pzt Haz 23, 2014 8:15 pm

[quote]lwntygt tarafindan yazilan metin:

Ogrenci vizesi almalisin zaten dil kursuna gore o daha rahat cikiyor.

Randevu zamanin geldigi zaman tum belgelerin hazir olmali.

Motivasyon + Cv yaziliyor bildigim kadaroyla forumda ornekleri mevcut araman lazim.

Bloke hesap avantajli diyor herkes ama belgelerin tamsa zaten egitim icin gideceigine inanirlarsa ona bakcaklarini sanmiyorum.
Herkes garantor olamiyor maalesef geliri iyi olmali tum masraflari ( kira, gida harcamalari vs ) haricinde 650 euro fazladan olmasi lazim ve bunu kanitlamasi lazim[/quote]

Cok tesekkurler,
peki randevuya gitmeden once belgeleri konsoloslugun sitesindeki ogrenci ve ogrenim vizesi belge listesine gore mi hazirlamaliyim?

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Pzt Haz 23, 2014 8:38 pm

vize ani defterinde daha once basvuru yapan arkadaslarin hangi belgeleri sundugu yazar oraya gore hazirlayabilirsiniz zaten orda duzenliyorlarmis

Kilitli