Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Muriel

Re: Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Ara 05, 2018 10:47 pm

umutyilmaz yazdı: Sal Ara 04, 2018 2:10 pm hocam cevap için çok teşekkürler

tahminde mi bulunuyorsunuz yoksa emin misiniz peki? eminseniz bugün bilet alacağım da son bir kez teyit edeyim dedim
biraz tahmin biraz deneyim. eminim diyemem böyle bir konu için.

almanyadan aldığım ilk schengen vizemle italya ya girmiştim. 3 aylıktı. bitince tekrar başvurdum ve 1 yıllık verdiler.
aslında önerilmiyor resmi birimlerce çünkü konsolosluk ilk olarak italya yada yunanistana gideceksen o ülkeden vize başvurunu yapmanı öneriyor. aynı şekilde yunanistan da polis kontrolünde alman vizenle niye ilk yunanistana giriyorsun diye sorabilirler. fakat bu durum bence sürekli bu şekilde seyahat yapanlarda sıkıntı yaratır. kısacası 2-3 ten sonra konsolosluğun vize vermemesi olası.

fakat sizin zaten d tipi vizeniz var ve eğer her şey yolunda giderse tekrar vizeye başvurmayacaksınız uzun bir süre - oturum alıp, oturumu uzatacağınız için-. yunanistanda da sorarlarsa ve sakince cevap verebilirseniz herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Sal Tem 09, 2019 9:59 pm

şu ilk sayfadaki listenin güncel hali yok mu? oradaki 8 yıl önce yazılmış.

busra22

Mesaj gönderen busra22 » Sal Tem 23, 2019 9:54 pm

Arkadaşlar merhaba benimde vize için bloke hesap açmam istendi. Ve bu yıl aylık olması gereken gelir yükseltilmiş, 1 ocaktan itibaren 853£ olacakmış ocak ayına kadar da 720£ olarak devam edecekmiş. Yani 500£ hibe alan 6 aylık gidecek erasmus öğrencisi için ilk 4 ay 220£, son 2 ay 353£ toplamda 1586£ yatırmak gerekiyor. Bloke hesabı Fintiba'dan açıcam ama bi sorunum var: Bu seçim aşaması kısmında sadece tek bi miktar yazılıyo yani 220£ ve 353£ diye iki tane seçemiyorum. Nasıl yapıcam? Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Bir an öncede bloke hesabı açmalıyım ki belgeyi konsolosluğa teslim edeyim.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Tem 31, 2019 1:18 pm

Merhaba, ben üniversite kabulümü Ağustos ortasında alacağım ama vize randevumu 28 Ağustos'a alabildim. Çok yoğun olduklarını söylediler bu aylarda. Acaba diyorum üniversite başvuruları 15 temmuzda bittiği için bu yoğunluk dil kurslarına olabilir mi? Öyle ise eğer bana kabul alan üniversite öğrencisi olduğum için belgelerim ayrı bir değerlendirme bölümünde daha öncelikli, hızlı vize inceleme sürecinden geçer mi?

mucittin

Mesaj gönderen mucittin » Sal Ağu 27, 2019 12:14 pm

ugur1coban yazdı: Çrş Tem 31, 2019 1:18 pm Merhaba, ben üniversite kabulümü Ağustos ortasında alacağım ama vize randevumu 28 Ağustos'a alabildim. Çok yoğun olduklarını söylediler bu aylarda. Acaba diyorum üniversite başvuruları 15 temmuzda bittiği için bu yoğunluk dil kurslarına olabilir mi? Öyle ise eğer bana kabul alan üniversite öğrencisi olduğum için belgelerim ayrı bir değerlendirme bölümünde daha öncelikli, hızlı vize inceleme sürecinden geçer mi?
hayır ne yazıkki böyle bir öncelik olayı yok sadece randevusunu iptal eden olursa onun yerini alabiliyorsunuz konsolosluklar kalabalık

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Sal Ağu 27, 2019 1:13 pm

mucittin yazdı: Sal Ağu 27, 2019 12:14 pm hayır ne yazıkki böyle bir öncelik olayı yok sadece randevusunu iptal eden olursa onun yerini alabiliyorsunuz konsolosluklar kalabalık
İşler öyle bir noktaya geldi ki iyi ki 28 Ağustos oldu dedim :D :D teşekkürler

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Eyl 05, 2019 3:20 pm

Merhaba, benim almanya vizemde sol üstte Gültig für Deutschland yaziyodu. Vize türünde 16 vs bir sey yaziyodu ve Multi giris. Bununla schengen vizelere gidiliyor mu?

Vizemin süresi bitti ama oturma iznim var, oturma izniyle de schengen ulkeler gidilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 13, 2019 6:01 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli