Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 11, 2012 7:45 am

Belli siniri oldugunu sanmiyorum yabancilar dairesine sormalisin.Bu arada yesil pass. ile gidip bunu ogrenci vizesine cevirme ihtimaliniz yok.

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Haz 12, 2012 2:14 am

[quote]ersad tarafindan yazilan metin:

almanyada gatantor sectigim kisinin maasinin 1.250 euro olmasi yeterli mi hic bir gideri yok ne kira nede ev gecindirme derdi var yani vergi kagitlarini ortaya cikartsak en fazla ayda 40 euroluk benzin aliyor digerleri istege bagli harcamalar(yeme icme kiyafet) bu maas yeterli mi ?

tukiyeden garantorluk almak icin pederin 2.500 liraya yakin maasi var ve matematik ogretmeni oldugundan ozel derslerle gecniyoruz maasa neredeyse dokunmuyoruz maas bankada birikiyor devamli su son 3-5 senedir bu maas yeterli mi ?

yani sormak istedigim aylik gelirin almanya ve turkiye icin belirli bir siniri var mi ???[/quote]

Gideri az olabilir ama 1250 euronun yetecegini sanmiyorum. Zaten genel olarak konsolosluklar garantorluge sicak bakmiyorlar .Belgeyi alsan bile yabanci polisinden sana konsoloslukdan red verme ihtimali yuksek olur ki 1250 eurodan yaklasik 700 euroyu sana vermesi gerekiyor( Kagit uzeri) bunu da ne kadar kabul ederler bilmiyorum. :)

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Prş Haz 14, 2012 10:55 pm

Merhaba arkadaslar ben bir soru sorucam 2011 de ankara da vize basvurusu yapmistim fakat yanlis randevu alinmisti araci sirket tarafindan kisa sureli yani bense dil+ lisans egitimi icin belgeleri hazirlamistim. bundan dolayi ikinci gun red cevabi geldi bana.bense tekrar evraklarimi duzenleyip yeniden kendim randevu aldim girdim olumlu gecmisti sandim fakat 25 gun sonra ikinci red cevabimi aldim. butun bunlar yasandigi surede ben garantorle basvurmustum kuzenim gondermisti davetye ama tam olarak arastiramamistim yani gonderdigi davetye vardi isyeri vergi levhasi ve pasaport fotokopisi aylik gelir beyannemesi filan vardi. ben bunlardan sonra izmir e geldim goethe insitut de a1 sertifika si aldim simdi ise essen universitesine basvurdum elektro tekno bolumu kabul aldim, Tekrar kuzenim davetye gonderse olurmu veya o kuzenimin kardesi gonderse sorun olurmu? VE GONDERECEGI DAVETYEMI OLUCAK YOKSA GARANTOR BELGESIMI BU KONUDA ACIL YARDIM EDEBILIRMISINIZ ARKADASLAR...
bir gun birden bire yalniz kalmaktir yasamak...

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Prş Haz 14, 2012 11:04 pm

OKUL KABULUMVARDI GECEN SENE DORTMUND TEKNIK UNIVERSITESIN DEN ALMISTIM KABUL. ITIRAZ MEKTUBU YAZMISTIM BEN TEKRAR BASVURMAM ICIN BASVURDUM O SEKILDE AMA IKINCI KEZ DE RED ALDIM,GEREKCE DIL KURSU GOSTERILMISTI VE INANDIRICI BULUNMAMISTI ONUN ICIN BLOKE HESAP DEDIM YAPAYIM FAKAT COK FAZLA PARA OLDUÐU ICIN TEMIN EDEMEDIM SUAN,KUZENIMDE EÐER OLURSA BEN TEKRAR GARANTOR OLURUM DEDI YANI TEKRAR GARANTORLE BASVURMAM SANSIMI DUSURURMU? VEYA BEN TEKRAR GARANTORLE BASVURMAK ISTESEM IKINCI BIR KUZENIMMI GONDERSIN YOKSA GECEN SENE GONDEREN KUZENIM GONDERSE DAHAMI INANDIRICI OLUR TEKRAR?

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Prş Haz 14, 2012 11:15 pm

Haklisin ama ben yaklasik 3 yil oldu ugrasiyorum hep olumsuzlukla karsilasmak insanda umutta birakmaz hale getirdi. kuzenim durumu iyi aylik geliri bloke hesaba yetecek kadar dir fakat bir kerede okadar parayi hesabima aktarirmi orasi muamma olur :) kuzenim dedi gonderdigim davetye saglamdi cunku 2 tane doner salonu var ve bayagi kazaniyor iste dedi eger bu sorunsa diger kardesim gondersin dedi de iste bende sizlere sormak istedim garantoru degismem yine kusku yaratirmi acaba yoksa o tekrarmi gondersin? gonul isterdi kimseye minnet etmeden o parayi temin etmek ama iste boyle sikintili oldu.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Haz 14, 2012 11:20 pm

1250eu yu hayatta uygun gormezler benim babam garantor olmak istedi istanbuldan aylik en az 5000tl istediler 1250eu 5000tl yapmadigina gore bence garantoru degistir

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cum Haz 15, 2012 12:53 am

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

okul kabulu almadan zaten vize alman cok zordu. simdi birde a1 belgesi almissin. sansin iyice artmis gibi gorunuyor. fakat red yedikten sonra bi daha basvuru yapabilmen icin 6 ay beklemen gerekiyor.[/quote]

Okyanus yanlis bilgi verme. Redden sonra 6 ay bekleme gibi bir zorunluluk yok.
Arkadasim red yedikden sonra 2 ay sonra yine basvuru yapdi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 15, 2012 10:35 am

Bu 6 ay olayi ikamet degistirdikten sonra gecmesi gereken sureydi galiba.Okyanus karistirdi , Euro 2012 favorilerini karistirdigi gibi:)

ersad

Mesaj gönderen ersad » Cmt Haz 16, 2012 1:46 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Belli siniri oldugunu sanmiyorum yabancilar dairesine sormalisin.Bu arada yesil pass. ile gidip bunu ogrenci vizesine cevirme ihtimaliniz yok.[/quote]

anlamiyorum aga vize bir ulkeye giris icindir....yani su olamaz mi ? ;
turist olarak geldim bir okulu begendim ve kabul edildim ben burda kalmaya devam ediyorum deyip kalamaz miyim ? cok sacma

yesil pasaportla vizeye basvuruyor olmakta ayri bir koyuyor adama bende butun belgeler mevcut sartli kabul vermiyorlar uni erlangenden bende direkt kayit yaptirmak icin bekliyorum.suan dil okuluna gidiyorum yaklasik 50 saatim doldu ve universiteden bana kabulu verecek kadin benimle almanca konustugu gun verebilirim dedi....onu temmuzun ilk haftasi hallettim mi baska belge kalmiyor....once buradan cevirmeyi tavsiye etti dayim (havalimanlarinda gormussunuzdur TAV da calisiyor ve yuksek bi mevkide) git yabancilar subesine turist geldim okula kabul edildim ve ogrenci vizesi almak istiyorum diye ve al dedi...yani boyle bir imkan varmis kendisi ingilterede kaldi uzun sure ve yurtdisinda havaimalari yapiyor yani hep yurtdisinda adam ....

-yesil pasaport
-bloke hesap
-almanya ya 2.gelisim ve dil kursuna bilfiil katildim 2 ay belgesi
-universite kabul belgesi

bu sartlar benim vize almami kolaylastirmayacak mi yani bana + puan degil mi bunlar ?

bu sekilde basvurursam ne kadar surede vize alirim ona gore ucak bileti alacagim donus icin...

ayrica seyahat ve saglik sigortasini butun avrupa ulkelerinde gecerli diye alirsam mi daha iyi olur yoksa direk buradan yaptirip oyle mi gelmeliyim ?

saygilarimla....

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Pzt Haz 18, 2012 3:56 pm

Merhaba arkadaslar ben bir soru sorucam 2011 de ankara da vize basvurusu yapmistim fakat yanlis randevu alinmisti araci sirket tarafindan kisa sureli yani bense dil+ lisans egitimi icin belgeleri hazirlamistim. bundan dolayi ikinci gun red cevabi geldi bana.bense tekrar evraklarimi duzenleyip yeniden kendim randevu aldim girdim olumlu gecmisti sandim fakat 25 gun sonra ikinci red cevabimi aldim. butun bunlar yasandigi surede ben garantorle basvurmustum kuzenim gondermisti davetye ama tam olarak arastiramamistim yani gonderdigi davetye vardi isyeri vergi levhasi ve pasaport fotokopisi aylik gelir beyannemesi filan vardi. ben bunlardan sonra izmir e geldim goethe insitut de a1 sertifika si aldim simdi ise essen universitesine basvurdum elektro tekno bolumu kabul aldim, Tekrar kuzenim davetye gonderse olurmu veya o kuzenimin kardesi gonderse sorun olurmu? VE GONDERECEGI DAVETYEMI OLUCAK YOKSA GARANTOR BELGESIMI BU KONUDA ACIL YARDIM EDEBILIRMISINIZ ARKADASLAR...

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Pzt Haz 18, 2012 10:53 pm

tekrar bana gonderen kuzenim gondermese onun kardesi gonderse sikinti olurmu yani sey acisindan inandiri bulunmama,maddi durumlari iyidir. iste ilk aldigim red ler sikinti yaraticak diye tedirginim.onun icin para ayarlamaya calisiyorum ama oda bu surecte sikintili oldugu icin garantor e tekrar donmek durumunda kaldim.

dmrt

Mesaj gönderen dmrt » Çrş Tem 25, 2012 11:08 pm

Arkadaslar merhaba.

Ben master icin kabul aldim, bloke hesap disinda herhangi bi sorunum yok su an. Ancak orda 2 sene kalacagim icin, ne kadar yatirilmasi gerektiginden emin olamiyorum. 7900 kusur euro 12 ay icin olduguna gore ikinci senede bunu yeniden mi yapmamiz gerekiyor? 2 sene icin 7900x2 gibi bi durum yoktur umarim.
Ve de master icin 2 senelik vize veriyorlar mi? yoksa 1.seneden sonra uzatmak mi gerekiyor?

Tesekkur ediyorum simdiden.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Tem 25, 2012 11:25 pm

[quote]dmrt tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba.

Ben master icin kabul aldim, bloke hesap disinda herhangi bi sorunum yok su an. Ancak orda 2 sene kalacagim icin, ne kadar yatirilmasi gerektiginden emin oluyorum. 7900 kusur euro 12 ay icin olduguna gore ikinci senede bunu yeniden mi yapmamiz gerekiyor? 2 sene icin 7900x2 gibi bi durum yoktur umarim.
Ve de master icin 2 senelik vize veriyorlar mi? yoksa 1.seneden sonra uzatmak mi gerekiyor?

Tesekkur ediyorum simdiden.[/quote]

once 3 aylik gecici vize aliyorsun,sonra orda 1 sene uzatiyorsun,her seferinde 1 sene olarak uzatiyorlar,duyduguma gore nadiren 2 sene falan uzatiyorlarmis.bloke hesap icin 7908 euro yatiriyorsun,diger senelerde yabancilar polisine gore degisik yontemler oluyor ama yatirma ihtimalin var,hazirlikli ol,fakat orda garantre cevirebilirsin

alevv

Mesaj gönderen alevv » Pzt Eyl 17, 2012 2:52 pm

merhaba arkadaslar, bugun bir akrabam garantor belgesini almis ama 1 ekimden itibaren diye vermisler. bu tam olarak ne anlama geliyor yani 1 ekimden once giris yapamazmiyim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 18, 2012 10:32 am

[quote]alevv tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, bugun bir akrabam garantor belgesini almis ama 1 ekimden itibaren diye vermisler. bu tam olarak ne anlama geliyor yani 1 ekimden once giris yapamazmiyim?[/quote]

sorumluluk belgesinin yani garantor belgesinin 1 ekimden itibaren gecerli olcagini belirtmisler sanirsam. konsolosluk da buna dikkat eder yani 1 ekim baz alinir ki 27 eylul demissin randevuya, sorun olmaz bence bu tarih

alevv

Mesaj gönderen alevv » Sal Eyl 18, 2012 3:58 pm

saol:) evet zaten 1 ekimden once vize cikmasi nerdeyse imkansiz

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Eyl 18, 2012 8:20 pm

saol:) evet zaten 1 ekimden once vize cikmasi nerdeyse imkansiz[/quote]

imkansiz diye birsey yoktur forumda biri 1 gunde vize aldiB)
So geht nicht !

alevv

Mesaj gönderen alevv » Sal Eyl 18, 2012 9:01 pm

oyleymis ama o bursluymus

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Eyl 18, 2012 9:04 pm

oyleymis ama o bursluymus[/quote]

bu gunlerde ozelliklede Izmir vize vermede cok kolaylik gosteriyor bizim zamanimiyda ( 2-3 ay once) cok zordu
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 18, 2012 11:47 pm

evet, 1 gunde alanda mukemmel uclu vardi, burs+doktora egitimi+ 1 yil oncesinde almanyada staj... daha ne istersinler artik :)

izmir gercekten cok kolaylik saglamaya baslamis, yaklasik 10 senedir nerdeyse her yaz vize aliyodum ve onceden genelde ret verdikleri kisilere tikir tikir schengen vermeye baslamislar

Kilitli