Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2011 8:53 pm

Avrupa Birligi ne dahil olmayan ulkelerden herhangi bir Schengen Ulkesine ( Britanya adasi disindaki butun AB ulkeleri ) turistik veya egitim amacli giderken sizin Almanya da kalacaginiz sure icerisindeki giderlerinizi karsilayabilecek , Almanya icerisinde birisinin size davetiye veya ogrenciler icin Garantor Belgesi dedigimiz resmi belgeyi yollamasi gerekir..

Garantor Belgesini alabilmek icin, garantor olacak kisi oturdugu sehirdeki yabancilar polisine ( Auslaenderbehorde ) giderek, sizin Almanyadaki egitiminiz suresince giderlerinizi odeyebilecek durumda oldugunu kanitlamasi gerekiyor.. Kanit icin kendi gider ve gelirlerini gosterip, ayri olarak size su anda aktuel olan 730 euro civarinda bir parayi giderleriniz icin ayirabilecegini kanitlamak zorunda..

Garantor olacak kisi Yabancilar Polisine asagidaki belgelerle basvuru yapar :

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri
- Gelecek olacak kisinin Turkiyedeki adresi
- Davetiye yollanan kisinin Pasaport Numarasi..

Garantor olacak kisi bu islemler icin yabancilar polisine 25 euro odemektedirler.. Garantor belgesi ise ciktiktan sonra 6 ay gecerlidir.. Sebebi ise garantor olan kisinin 6 ay icinde maddi durumunda bir degisiklik olabileceginden kaynaklanmaktadir..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yadigar86

Mesaj gönderen yadigar86 » Çrş May 11, 2011 4:19 pm

bu konuyla ilgili baslardaki yazilari ve resimleri inceledim fakat bi konuda kafamda soru isareti kaldi,o da su ki:
garantor belgeleri olmasi gerektigi gibi olan bazi kisilerin garantor belgelerinde dil ogrenimlerinin veya yuksek ogrenimlerinin hangi tarihte basladigi belirtilmisken bazi kisilerde ise ogrenimlerinin hangi tarihte basladigi belirtilmemis??

acaba tarih belirtmek sart mi yoksa belirtmesekte olurmu??veyahut bu durum kisiden kisiye gore yada ilgili polisin isteyip istememesine gore degisiyor mu??

tarih konusuyla ilgili sorun yasayanlar oldumu merak ediyorum cunku yakin zamanda banada garantor belgesi cikacak o yuzden ilgilenirseniz sevinirim...kalin saglicakla...

mai

Mesaj gönderen mai » Çrş May 11, 2011 4:42 pm

Merhabalar,
Turkiye\'den sirketlerinde garantor olabildigini duymustum.
Dogruluk derecesi nedir ve nasil olmasi gerekiyor?
Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Tesekkurler.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş May 11, 2011 4:45 pm

[quote]mai tarafindan yazilan metin:
Merhabalar,
Turkiye\'den sirketlerinde garantor olabildigini duymustum.
Dogruluk derecesi nedir ve nasil olmasi gerekiyor?
Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Tesekkurler.[/quote]

Boyle birsey varsa super olur benim icin. Dogruluk derecesi nedir,bilen var mi?
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş May 11, 2011 7:37 pm

Daha once boyle bir sey yapani duymadim acikcasi ama sunu duydum.bazilari kendi ailesinin garantorlugunu bile kabul ettirmisti ve onunla vize alanlara sahit oldum ama buyuk risk.sirket durumu ilk defa duydum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 11, 2011 11:43 pm

Merve\'nin dedigi gibi bende konsoloslugun olmaz dedigi halde Turkiye\'den garantor ile gelen birini taniyorum..

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzt May 30, 2011 11:38 pm

Merhaba arkadaslar ben bu belgeyi aldim bugun basta dil kursu sonra ogrenim amacli olarak dedik cikarttik ama bunun gorunus olarak turist davetiyesinden hic bir farki yok uzerinde turist yada ogrenim amacli filan de yazmiyor zaten de.. Sizdeki de boyle miydi acaba?

On kisimda voraussichtlichter Tag der Einreise: 01.06.2011 bis. Yaziyor
Arkada da sadece nachgewiesen isaretli

Alirken belirttik ogrenim amacli diye tum ogrenim belgelerini aldi.

ilkay763

Mesaj gönderen ilkay763 » Çrş Haz 15, 2011 6:00 pm

turistik amacli gitmek istedigim almanyadan kuzenim davetiyemi gonderdi fakat dogum tarihimin yil bolumu yanlis yazilmis 1988 yerine 1987 yazmislar bu bir problem teskil edermi birde arka sayfasinda sadece nicht nachgewieesen isaretli bu ne anlama geliyor butun belgelerim tam 20 haziranda randevu var bir sorun olurmu olursa ne yapmam gerekiyor ??

ilkay763

Mesaj gönderen ilkay763 » Çrş Haz 15, 2011 10:35 pm

[quote]ilkay763 tarafindan yazilan metin:
turistik amacli gitmek istedigim almanyadan kuzenim davetiyemi gonderdi fakat dogum tarihimin yil bolumu yanlis yazilmis 1988 yerine 1987 yazmislar bu bir problem teskil edermi birde arka sayfasinda sadece nicht nachgewieesen isaretli bu ne anlama geliyor butun belgelerim tam 20 haziranda randevu var bir sorun olurmu olursa ne yapmam gerekiyor ??[/quote]

Bir fikri olan yokmu acil cevap lazim?

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Çrş Haz 22, 2011 6:24 pm

Bu arada vize basvurum alinmadi garantor belgesinde fur die Studium deuer yazmasi gerekiyormus simdi turkiyeye geldim basvurdum herseye bastan baslayacagim gayretli yardimlariniz icin cokk tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 23, 2011 1:03 pm

gerekli olan 7900, 6 bin degil ve o parayi yatirabilme imkanin varsa bloke hesap ac derim.garantor sadece almanyadan oluyor,

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Tem 05, 2011 10:27 pm

mesela dil kursuna gidecegim garantor olacak kisi dil kursu belgesini ve saglik sigortasi belgesini gostermelimidir yabancilar polisine? yoksa sadece pasaport no ve belirtiginiz bilgiler yeterlimidir. birde davetiye falan yollamayacak degil mi? sadece ben bu kisinin gecimini saglayacagim diye garantor belgesi yeterlidir.

daha sonra bende saglik sigortasi dil kursu belgesi garantor belgesi ve diger belgelerle vizeye basvurumu yapacagim.

Cevaplariniz icin tesekkur ederim

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Sal Tem 05, 2011 11:05 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Bir once ki baslik icin ;

Garantor Belgesi 1 ( Verplichtungserklaerung )

Avrupa Birligi ne dahil olmayan ulkelerden herhangi bir Schengen Ulkesine ( Britanya adasi disindaki butun AB ulkeleri ) turistik veya egitim amacli giderken sizin Almanya da kalacaginiz sure icerisindeki giderlerinizi karsilayabilecek , Almanya icerisinde birisinin size davetiye veya ogrenciler icin Garantor Belgesi dedigimiz resmi belgeyi yollamasi gerekir..

Garantor Belgesini alabilmek icin, garantor olacak kisi oturdugu sehirdeki yabancilar polisine ( Auslaenderbehorde ) giderek, sizin Almanyadaki egitiminiz suresince giderlerinizi odeyebilecek durumda oldugunu kanitlamasi gerekiyor.. Kanit icin kendi gider ve gelirlerini gosterip, ayri olarak size su anda aktuel olan 650 euro civarinda bir parayi giderleriniz icin ayirabilecegini kanitlamak zorunda..

Garantor olacak kisi Yabancilar Polisine asagidaki belgelerle basvuru yapar :

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri
- Gelecek olacak kisinin Turkiyedeki adresi
- Davetiye yollanan kisinin Pasaport Numarasi..

Garantor olacak kisi bu islemler icin yabancilar polisine 25 euro odemektedirler.. Garantor belgesi ise ciktiktan sonra 6 ay gecerlidir.. Sebebi ise garantor olan kisinin 6 ay icinde maddi durumunda bir degisiklik olabileceginden kaynaklanmaktadir..[/quote]

oONCELIKLE HERKESE MERHABA

SOYLE BIR SORUM OLACAK ALMANYADA YASAYAN AKRABAMIZIN DAVETIYE CIKARTMASI ICIN MINIMUM MAASININ NE KADAR OLMASI GEREKIYOR EMEKLILERDE GARANTOR BELGESI CIKARTABILIYORLARMI
BEN ONCE DIL KURSU VE ARDINDAN LISANS EGITIMINE BASLAYACAGIM BANA TUM BILGILERIN TAM OLDUGU EKSIKSIZ BIR ORNEK GOSTEREBILIRMISINIZ ARKADASLARIN YAYINLADIGI FOTOLARDAN CUNKU BAZILARINDA BAKIYORULM FARKLI YERLER ISARETLI SANIRIM EN ONEMLILERI
- GECERLILIK KISMINDA ( bis ende des Studiums)
- BEMERKUNGEN KISMINDA ( zum Sprachkurs und Studium)
- ve ARKA SAYFANIN SAG ALT KISMINDA (glaubhaft gemacht ve nachgewiessen kutularinin ikiside isaretli olmasi mi gerekiyor bakiyorum arkadaslarin paylastigi resimlerden bazilarinda ikisi bazilarinda birisi isaretli

BU ARADA COK GUEL BIR SITE EMEGI GECEN HERKESIN ELINE SAGLIK

YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM TESEKKURLER///

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 08, 2011 2:15 am

Selamlar ugurka_28 sitemize hosgeldin.Sitede yayinlanan belgeler eksiksizdir.
En onemliler kisminda siraladigin ilk iki kisim dogru..Sonuncuda ise artik belge yada ne icinse bilmiyorum tam olarak glaubhaft gemacht: inandirilms ( delil yok) - nachgeweisen : ispatlanmis ,kanitlanmis demek.
Yani sanirim garantorunun gorevliyi hangi usul ile bir sey konusunda ikna ettigine bagli.

tekin

Mesaj gönderen tekin » Cmt Ağu 06, 2011 5:30 pm

sordugumuz sorular mi siliniyor bana mi oyle geldi?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Ağu 06, 2011 5:43 pm

[quote]tekin tarafindan yazilan metin:

sordugumuz sorular mi siliniyor bana mi oyle geldi?[/quote]

2 haftadir yazilan hersey silindi forumdan. Tekrar yazin sorunuzu..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

tekin

Mesaj gönderen tekin » Cmt Ağu 06, 2011 7:45 pm

Bloke hesapla degil almanya\'dan bir garantorle gidecegim. Bunun yaninda turkiye\'den de bir garantor gostermek iyi mi olur yoksa isleri daha mi karistirmis olurum, bunu sormustum. Yani onerdiginiz hangisi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 06, 2011 8:34 pm

Neden gerek duyuyorsun boyle seye anlamadim.hmmm

tekin

Mesaj gönderen tekin » Cmt Ağu 06, 2011 10:03 pm

Gerek duymuyorum sadece isimi garantiye nasil alabilirim bunu arastiriyorum. Bunun garantisini burda kimse veremez bunu da biliyorum sadece bu konuda tecrubesi olan varsa yardimci olmasini bekliyorum. Ve tekrar soruyorum, turkiye\'den de ekstra bir garantor gostermek isimi kolaylastirir mi yoksa almanya\'dakinin sartlari uyuyorsa boyle bir seyi hic karistirmayayim mi?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Ağu 07, 2011 12:33 am

Almanyadaki garantorunun sartlari uyuyorsa tr yi hic karistirma derim;cunku vize sureci cok hassas bir surec.bunu senin onune problem olarak bile cikarabilirler,inandirici bulmayabilirler.riske girmene gerek yok acikcasi

Kilitli