Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Çrş Şub 08, 2012 5:33 pm

Bende garantor belgesiyle gidicem.Almanyada kuzenim sagolsun garantor oldu.Kuzenime mail attim asagidaki yaziyi benim bilgileride doldurdum.Halletti kisa surede ayrica belge 2 yil gecerli dedi.

Garantor olacak kisi Yabancilar Polisine asagidaki belgelerle basvuru yapar :

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri
- Gelecek olacak kisinin Turkiyedeki adresi
- Davetiye yollanan kisinin Pasaport Numarasi

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Şub 08, 2012 11:24 pm

Benimde bu sekilde ama ayriyeten bide benim pasaport fotokopimle, almanyada okulun beni kabul ettigine dair bir belge bir kanit istemisler. Bende faxkladim pass fotokopisiyle okul kabul belgesini. Ek olarak sana sorum kuzenin ayni gun icerisinde mi aldi belgeyi?
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Çrş Şub 08, 2012 11:52 pm

Valla benden oyle birsey istemediler sadece okulun bolumunu sormuslar.Ayni gun almadilar diye biliyorum.Ancak basvurduktan sonra 10gun icinde TR ye gelmisti belge.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Şub 09, 2012 1:41 am

Bilmiyorum benden istediler, daha once bununla karsilasan biriylede denk gelmedim acikcasi. Ama sikintida degil yapabilecegim birseyse yapar yollarim, yolladim da zaten alsinlar da belgeyi gerisi simdilik onemli degil. Olur da vizede problem cikarsa ki Allah korusun insallah cikmaz iste o zaman sikinti olur

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş Şub 09, 2012 4:38 pm

Benim 14 unde vize gorusmem var bakalim sikinti cikicak mi.Cikicagini sanmiyorum butun belgeleri hallettim yarinda seyahat sigortasi yaptircam yillik 75tl ye buldum hdi sigorta

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Şub 09, 2012 7:51 pm

Insallah cikmaz bi sikinti

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Şub 10, 2012 2:45 pm

Garantorde yalan oldu hadi hayirlisi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Şub 10, 2012 2:52 pm

warum?

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Cum Şub 10, 2012 3:24 pm

Arkadaslar benim ki hemen cikmisti,okulum icinde belge falan istememisler,simdi dusunuyorumda benim kagitta bir yanlislik mi var:5_D
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Şub 10, 2012 4:29 pm

15 dakika icinde kuzenim almisti.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Şub 11, 2012 6:58 pm

Yeterli gormemisler Eren

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Şub 11, 2012 7:13 pm

anladimhmmm Bloke hesap acacak durum var mi?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Şub 11, 2012 7:51 pm

Pazartesi blokenin formlarini yolliycaz iste kargoyla, insallah 10 gune halletmis oluruz. Az zaman kaldi cunku

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cmt Şub 11, 2012 8:35 pm

bendende uni-kabulu istemislerdi Ogun
fax ile bi ornegini gonderdim, ayni gunde aldilar belgeyi...

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Şub 13, 2012 11:26 am

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Pazartesi blokenin formlarini yolliycaz iste kargoyla, insallah 10 gune halletmis oluruz. Az zaman kaldi cunku[/quote]
Normal sartlarda 10 gunde olur ama pasaport fotokopisi ve basvuru formunda onay sorunu yoksa
benim bloke isi 40 gune yakin surdu bende turkce bilen musteri temsilcileriyle goruserek sorunu ogrendim.
10 gunden fazla surerse Deutsche banki araman en iyisi email atsanda zaten cevap olarak basvuru formu yolluyorlar

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Şub 13, 2012 2:36 pm

Neeeeyy 40 gun mu?? O kadar surmez ya.. Biraz sans isi tabi hem o kadar zaman yok hallederiz haftaya hafta sonuna kadar umarim. Pasaport fotokopisiyle basvuru formunda ne gibi onay sorunu olabilir ki ?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Sal Şub 14, 2012 12:11 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Neeeeyy 40 gun mu?? O kadar surmez ya.. Biraz sans isi tabi hem o kadar zaman yok hallederiz haftaya hafta sonuna kadar umarim. Pasaport fotokopisiyle basvuru formunda ne gibi onay sorunu olabilir ki ?[/quote]
Ben pasaport ve formlari fahri konsoloslukta onaylatmistim adamlar sadece "onumuzde imzalanmistir kasesi vurmustu" fahri konsolosluk kasesi ve imza atmamisti.
Ben imza atmaniz gerekmiyormu dedim onlarda gerek yok dedi.
30 gun sonra evraklarin isleme alinmadigini ogrendim tekrardan fahri konsolosluga gittim.
bu sefer evraklari hem imzalattim hemde kartal resmi olan alman kasesini vurdurdum ve kargoyu onlara karsilattim (82,5 tl) ve islem ucreti 15 euroyuda vermedim cunku onlar eksik islem yapmisti ve bana zaman kaybi yasatmisti.
O yuzden on gunden fazla surerse onlarla irtibata gecmen icin sana numara verebilirm ben onlarla baya gorustum :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Şub 15, 2012 2:04 am

Eksik olma, seninki de buyuk sanssizlikmis. Eger boyle birseye gerek kalirsa haber veririm sana, yinede sagolasin.

denizmahir

Mesaj gönderen denizmahir » Cum Şub 17, 2012 12:51 am

selamlar arkadaslar...

ben dil okulu ve ardindan yuksek lisans icin berlin\'e gidicem ( yani tabi garantor islemlerini cozebilirsem:))

simdi basima gelenleri anlatiyorum...

ben bir garantor buldum stuttgart daki bir akrabamiz. ona bu sitede yazdigi gibi gerekli olan belgeleri gonderdim. o da yabancilar subesine verdi bu soyledigim surek araligin 15inde oldu. ve yabancilar subesi ancak dun cevap verip 6 aylik egitim ucretinin hesapta gosterilmesi gerektigini ve o yuzden belgeye olumsuz yanit verdiklerini soylemisler.

sizce bu sacma degilmi? zaten param olsa garantore ne ihtiyacim olucak dimi? bloke hesap acip alabilirdim..

butun forum u okudum tek tek. ama konular bir oraya bir oraya gidiyor aklimda soru isaretlerinden doldu tasti..

sizden ricam nolursunuz bana adim adim benim ilk dil okulu icin hangi yollara basvurmam gerekiyor acaba baska bir eyalette baska bir garantor mu bulamam gerekiyor yoksa ben hasta olucam artik sinir krizlerinden :)

yardimci olursaniz ki biliyorum olursunuz iki kelam ederek :) cok sevinicem

simdiden ilginiz icin bolca tesekkur ederim ayrica bu gerekli forum alanini olusturdugunuz icin sizi kutlyorum

saygilar sevgiler...

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Şub 17, 2012 3:07 am

Merhabalar, o sinir krizlerini ben de cok iyi bilirim zaten sinirli bir insanim genc yasta sinir hastasi olucaz bu gidisle :)) Hem 2 ay sonra cevap veriyorlar hem de olumsuz.. Bence garantorunu yeterli gormemislerdir o yuzden bankada para bulundurmani istemislerdir. Ama boyle olsa sana ayni gun soylemeleri lazim bunu boyle boyle yeterli degil diye 2 ay sonra niye tutup boyle bisey denir ki? Akla mantiga sigacak isler degil bu kadar cekilen sikinti var, degse bari tum bunlara.. Baska bir garantor veya bloke hesap icin para bulmaya calis. Yapabilecegin baska birsey yok cunku..
Senin bir dil kursu kaydin, okul kabulun yok anladigim kadariyla. Ama hic okullara basvurmadiysan da aralikta neden garantor icin basvuruldu senin adina? Neyse sen bi okuldan yoksa kabulunu al, dil kursuna kaydini ol sonra bu garantor/bloke hesap islerini de halletmeye calis bu zaman icerisinde

Kilitli