Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 07, 2013 10:48 pm

Maalesef belgelerini dahi almazlar.

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Prş Mar 07, 2013 11:11 pm

Madem randevunu aldin neden randevunu almadan once arastirmadin bu konuyu? henuz vaktin var bloke yetisemeyebilir ama garantoru bulursan hazirsa birgunde cikarir belgeni. Bu durumda belki bir umut diye gitme.

felat

Mesaj gönderen felat » Cum Mar 08, 2013 12:07 am

Eevet haklisiniz da idata nin yolladigi evrak ta bununla ilgili bir sey yoktu. Ben de buradan ogrendim.

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cum Mar 08, 2013 12:10 am

i datadan mail geldiyse zaten randevunu almissin demek oluyor bu bahane degil:)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 08, 2013 12:37 am

[quote]felat tarafindan yazilan metin:

Eevet haklisiniz da idata nin yolladigi evrak ta bununla ilgili bir sey yoktu. Ben de buradan ogrendim.[/quote]

[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/1002/daoo.png[/IMG]

Bana yolladiklari bu ve gayet acik. 2.ekteki pdfyi acmadin herhalde

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 08, 2013 12:37 am

[quote]felat tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar bu ayin 22 sinde vize randevum var . bi sorum olacak sizlere garantor veya bloke hesap olmadan vize basvurusu kabul olur mu ? ve vize sansim ne olur sizce ?[/quote]

%0 ve gelen mailde olsun konsoloslugun internet sitesinde olsun ilk soylenen madde budur.

felat

Mesaj gönderen felat » Cum Mar 08, 2013 1:24 am

bilgi icin tesekkurler .

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Mar 11, 2013 2:00 pm

gantor belgesini ayni kisi kac kisi icin cikarta bilir bilginiz varmi. bir tanidik var dugun icin iki kisi icin getirtecekmis birde benim icin 3 kisiye cikarta bilirmi acaba

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Mar 11, 2013 2:08 pm

kisinin maasi ve evi yeterliyse cikartabilir diye dusunuyorum. yabancilar subesinde bu belgeyi duzenleyen kisiye bagli, kontrol ederse herseyi sartlara bakar, benim aldigim bazi schengen vizelerinde memurlar belgeyi duzenlerken ne maas kagdina ne de ev duruma bakmislar, bilgisayar uzerinden gorebiliyolar mi bilmiyorum ama bazen de baktiklari ozellikle istedikleri de olmus. bulundugu sehirdeki yabancilar subesine giderse sira yoksa iki dakkada ogrenebileegi bi durum bana gore. bence burda %100 kesin bilgi alamazsin maalesef.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 11, 2013 2:56 pm

[quote]muhammedk tarafindan yazilan metin:

gantor belgesini ayni kisi kac kisi icin cikarta bilir bilginiz varmi. bir tanidik var dugun icin iki kisi icin getirtecekmis birde benim icin 3 kisiye cikarta bilirmi acaba[/quote]

Egitim icin garantor belgesi ayri dugun yani schengen davetiyesi ayri konullar garantor olicak kisi egitim hayatini boyunca sana yardim eidcek kisidir ona gore geliri olmasi lazim
So geht nicht !

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Mar 18, 2013 11:46 am

garangor belgesini almanyada yasiyan ama stajer olarak calisan biri ala bilirmi ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 18, 2013 3:22 pm

Eger gerliri yuksek ise olabilir ama zannetmiyorum onemli olan gelirin yukek olmasi
So geht nicht !

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 18, 2013 3:27 pm

garantor belgesi alman icin garantor olucak kisinin tum gelirlerine bakiyorlar evdeki kisi sayisina gore gelirlerinin icerisinden kesinti yapiyorlar, diger harcamalarin icinde kesinti yapiyorlar hatta evliyse esinin bile gelirlerini saymiyorlar cocuk parasida gelirden sayilmiyor,tum harcamalarin ciktiktan sonra aylik 5500 euro net geliri varsa garantor olabiliyor.
Edit: Benim basima boyle birsey geldi bloke hesaba dondum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Mar 18, 2013 4:10 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

garantor belgesi alman icin garantor olucak kisinin tum gelirlerine bakiyorlar evdeki kisi sayisina gore gelirlerinin icerisinden kesinti yapiyorlar, diger harcamalarin icinde kesinti yapiyorlar hatta evliyse esinin bile gelirlerini saymiyorlar cocuk parasida gelirden sayilmiyor,tum harcamalarin ciktiktan sonra aylik 5500 euro net geliri varsa garantor olabiliyor.
Edit: Benim basima boyle birsey geldi bloke hesaba dondum.[/quote]

eger garantor olma sartlari bu kadar kati olsaydi kimse tanidigini getiremezdi. farkli seyler soz konusu olabilir. babamin maasi 1900 euro. 10 sene once hem babanneme hem de benim icin schengen davetiyesi cikartti. daha sonra da hep benim icin cikartti, kredi odemesi sunu bunu olsa da sorun olmadi. annem calismaya basladiktan sonra onun maas bordrolarini da goturdu senin maasin bile yetiyo gerek yok dedikleri zamanlar olmus.

muhammedk burada sormak yerine tanidigin kisiye soyle yasadigi sehirdeki yabancilar subesine gidip verpflichtungserklaerung cikartma bolumune gitsin. fazla sira falan olmuyo bunun icin. 10 dk bile surmez ogrenirler neyin ne oldugunu

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 18, 2013 4:17 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

eger garantor olma sartlari bu kadar kati olsaydi kimse tanidigini getiremezdi. farkli seyler soz konusu olabilir. babamin maasi 1900 euro. 10 sene once hem babanneme hem de benim icin schengen davetiyesi cikartti. daha sonra da hep benim icin cikartti, kredi odemesi sunu bunu olsa da sorun olmadi. annem calismaya basladiktan sonra onun maas bordrolarini da goturdu senin maasin bile yetiyo gerek yok dedikleri zamanlar olmus.

muhammedk burada sormak yerine tanidigin kisiye soyle yasadigi sehirdeki yabancilar subesine gidip verpflichtungserklaerung cikartma bolumune gitsin. fazla sira falan olmuyo bunun icin. 10 dk bile surmez ogrenirler neyin ne oldugunu[/quote]

bremen yabancilar polisi bunlari soylemis yengeme ama ondan 5 gun once randevu almadan sira beklerken bir tartismalari olmustu yabancilar polisinde acaba bunun etkisimi oldu bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Mar 18, 2013 4:18 pm

aynen o yuzden olmustur. baska bi memura gitseymis keske.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 18, 2013 7:06 pm

artik yapicak bisey yok bloke hesaba cevirdik yonumuzu :)

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Pzt Mar 18, 2013 8:31 pm

Aylik 5500 mu, pardon?

birkan

Mesaj gönderen birkan » Sal Mar 19, 2013 3:56 am

Dedigim gibi dexmel polisle yengem biraz takismisti hoduk, umursamaz ve dalgaci tavirlariyla oda avukatini falan aramisti oyle bir olay gecti sonra randevu tarihinde gittigindede bu sekilde soylemis muhtemelen sikinti yaratmak icin boyle birsey soyledigini dusunuyorum.

Kuschel

Mesaj gönderen Kuschel » Pzt Nis 08, 2013 1:21 am

Soyle bir sey duydum dogru mudur?

Daha once Almanya\'da bulunanlar icin davetiye mektubu isi biraz daha kolaymis. Sizi davet etmek isteyen kisinin kendi el yazisi ile dilekce tarzinda bir davet mektubu yazmasi yeterli. Sonra bu mektubu posta ile size gondermesi eger posta ile ugrasmak istenmiyorsa o zaman yazdiklari mektubu tarayicidan taratip gondermeleri ve sizin de onu yazicidan basip teslim etmeniz yeterliymis. Mektubun detaylarinda ise resmi bir dille yazilmali, davet edilen kisinin pasaportunun kimlik bilgileri kismini, kalis amacini ve kalis tarihlerini icermeli; davet eden kisinin kalici adresini, telefon numarasini ve imzasini icermelidir.

Kilitli