Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizede suresi gecen kurs problemi..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Pzt Mar 07, 2011 11:06 pm

arkadasalr ben paderborn universitesinden sartli kabul aldim fakat universitenin kurs baslangic tarhi gecmis.. bu problemi nasil asabilirim.. veya bu sartlari saglayan ozel kurslar varmi Rheine Osnabruck cevresinde...tskkurler..

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Sal Mar 08, 2011 12:36 am

[quote]sezercik tarafindan yazilan metin:
arkadasalr ben paderborn universitesinden sartli kabul aldim fakat universitenin kurs baslangic tarhi gecmis.. bu problemi nasil asabilirim.. veya bu sartlari saglayan ozel kurslar varmi Rheine Osnabruck cevresinde...tskkurler..[/quote]

Merhaba,
ben Rheinde\'de kaliyorum. Burasi pek buyuk olmadigi icin ozel kurs yoktur. Ama Osnabruck\'te var. Munster\'de de cok iyi dil kurslar vardir.

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Sal Mar 08, 2011 1:30 pm

tsk...vizede kabul edilebilecek dil kurslari degilmi...cunku konsolosluk sitesinde kurslarin belirli sartlari var...

melekdayanikli

Mesaj gönderen melekdayanikli » Prş Mar 24, 2011 11:57 pm

merhaba arkadaslar benimde bir sorum var gecen hafta heidelberg universitesi dil kursundan kabulumu aldim. Garantor olacak kisi hala evraklari tamamlayamadi. Kabul belgesinde engec 11 nisanda burda olmasi gerekiyor yaziyor sizce yetisebilirmiyim bu ilk sorum eger yetisemezsem kurs kabulum nolur?
yardimci olursaniz sevinirim

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Mar 24, 2011 11:59 pm

Mucize olmazsa yetisemezsiniz malesef..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Mar 25, 2011 12:15 am

arkadasim umarim yetisir ama ben basimdan geceni anlatiim.ayni kursta baslamistim ve ben de baya bi gec gelmistim.tam hatirlamiyorum ama bi aydan fazla bi gecikmeyle gelmisimdir.belki de iki ay.tam olarak hatirlamiyorum.beni de kursa almicaklardi.ben sifir almancayla gelmistim.yetistiremezsin.sinif baya ilerde baska kurs bak dediler.bana bi liste verip bu listedeki kurslara git dediler.ki ozel kurs oldugu icin hepsi de tuzlu.ama sonucta yalvar yakar kabul ettirdim.bi iki hafta sans verin demistim.oyle o surede baya calistim.kursta kaldim.ama senin durumun ne .seviyen ne bilmiyorum.simdi belki sen ileri seviye bir ogrencisin.geldiginde bu seviye tespit sinavini kacirirsan kotu olcak.sifirdan da basla diyebilirler.o yuzden kursla irtibat halinde ol.mail at.soyle bi sorunum var ama yine de kursa katilmak istiyorum de.

[quote]melekdayanikli tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar benimde bir sorum var gecen hafta heidelberg universitesi dil kursundan kabulumu aldim. Garantor olacak kisi hala evraklari tamamlayamadi. Kabul belgesinde engec 11 nisanda burda olmasi gerekiyor yaziyor sizce yetisebilirmiyim bu ilk sorum eger yetisemezsem kurs kabulum nolur?
yardimci olursaniz sevinirim[/quote]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 25, 2011 1:12 am

Melek Uni bunyesinde olmayan ozel bir kurs olsaydi vize gecikmesi problem yaratmazdi;ama uni bunyesindeki dil kurslari baslangic tarihlerine ozen gosteriyr.Alp bu sekilde kabul ettirebildigine gore sen de yapabilirsin.Bence bu bekleme suresinde dil hazirliklari basla.Boylece gecikmeli baslama sansin olursa zorluk yasamazsin;ama o tarihe yetismen zor gercekten.

melekdayanikli

Mesaj gönderen melekdayanikli » Cum Mar 25, 2011 9:04 am

arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim. Ben bu durumda okulun istedigi parayi yatirip iletisime geceyim

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Mar 25, 2011 3:09 pm

einstufungtest ayin 4 unde.sorun cikarabilirler ,o yuzden parayi yatirmadan iletisime gec.yani benm durum bir ornek ama seni kabul edecekler kismi garanti degil.baska bi ornek vereyim.msla bu kursta 4 semester egitim goren bi suru ogrenci var.ben de 4.semester kalmak istedim ama ole bi olanak yok dediler.yani o yuzden bir soz almadan onlarla msjlasmadan kafana gore is yapma.kucuk pahali bi sehir gelip de zorluk cekmek var bi de.parayi yatirmadan bi e mail at bence