Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize öncesi belge onaylatma (41 F öğrenci vizesi master)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kaplan

Vize öncesi belge onaylatma (41 F öğrenci vizesi master)

Mesaj gönderen Kaplan » Pzt Nis 01, 2024 8:51 pm

Belge onaylatma diye bir şey gerekli mi? Talep edilen belgeler zaten İngilizcesi mevcut, bir onaylatma, mühür vs. gerekir mi? Bir de istenilen belgeler arasında lise mezuniyet belgesi yazmıyor, sadece üniversite ve varsa diğer yüksek okul belgeleri isteniyor, yine de gerekir mi :?:

someoneoutthere

Re: Vize öncesi belge onaylatma (41 F öğrenci vizesi master)

Mesaj gönderen someoneoutthere » Pzt Nis 01, 2024 11:23 pm

Ben 36F ile girmiştim ama benim onaylatabildiğim her belgem noter onaylı ve apostilli şekildeydi. Bir tek direkt e-devletten çıkarttığım belgeler veya Goethe'nin sertifikası gibi şeylerde herhangi bir şey yoktu. Eğer belge sadece türkçe alınabiliyorsa noter onaylı çevirmen kaşesi + noter onayı + apostil yaptırmıştım.

Lise diplomasını istersen orjinalini apostil yaptırıp dili türkçeyse onu da önce çevirtip noter onaylatıp apostilletebilirsin. Vizede yanında götürürsün belge düzenleyen kişi gerek yoksa sana geri veriyor zaten.
Vize Türü: 36F / İstanbul - Freiburg
İDATA Başvuru : 15.11.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 28.02.2024
Ups maili : 26.03.2024
Pasaport geliş : 27.03.2024 (Onaylandı)