Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yanlış Vize Türü Başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Rogee

Yanlış Vize Türü Başvurusu

Mesaj gönderen Rogee » Pzt Mar 18, 2024 2:31 am

Merhaba,ben yanlışlıkla 36f vize türü yerine 37 ye başvurdum 36f için bütün belgelerim,çevirileri, yüksek lisansı yapacağım okulun dil okulundan kabul mektubum hepsi hazır,bu salı Istanbul Konsolosluğu'nda vize görüşmem var ve bu konuyla ilgili birkaç kişinin yazdığını gördüm fakat onların mesajlarını cevaplama kısmını bulamadim bu platforma yeni üye olduğum için. Dil okulu Haziran'in başında başlıyor o yüzden iptal edip tekrar başvurursam her türlü geç kalacağımı düşündüğün için iptal etmedim bir deneyeyim diye.Acaba yanlış vize türünü gidip konsoloslukta konuşup orda değiştirerek başvurabilen var mi ya da yanlış vize türü başvurusu ile giden kişiler orda ne dediler nasıl hallettiniz eğer halledebildiyseniz, bilgi verebilirseniz acil şekilde çok çok sevinirim çok gerildim bu durumdan dolayı günlerdir burdaki mesajları okuyup internette de araştırma yapıyorum. Şimdiden teşekkürler 🙏🏼

Rogee

Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen Rogee » Pzt Mar 18, 2024 8:59 am

Merhaba,ben yanlışlıkla 36f vize türü yerine 37 ye başvurdum 36f için bütün belgelerim,çevirileri, yüksek lisansı yapacağım okulun dil okulundan kabul mektubum hepsi hazır,yarın Istanbul Konsolosluğu'nda vize görüşmem var ve bu konuyla ilgili birkaç kişinin yazdığını gördüm fakat onların mesajlarını cevaplama kısmını bulamadim bu platforma yeni üye olduğum için ve sanırım 2023 olduğu için onlarınki yanıtlayamıyorum. Dil okulu Haziran'in başında başlıyor o yüzden iptal edip tekrar başvurursam her türlü geç kalacağımı düşündüğün için iptal etmedim bir deneyeyim diye.Acaba yanlış vize türünü gidip konsoloslukta konuşup orda değiştirerek başvurabilen var mi ya da yanlış vize türü başvurusu ile giden kişiler orda ne dediler nasıl hallettiniz ve orda girişte belgeleri düzenleyen kişiye mi soylediniz,kiminle görüştünüz durumu eğer halledebildiyseniz, bilgi verebilirseniz acil şekilde çok çok sevinirim,ok gerildim bu durumdan dolayı günlerdir burdaki mesajları okuyup internette de araştırma yapıyorum.Uzun oldu biraz üzgünüm. Şimdiden teşekkürler 🙏🏼

Stranger

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen Stranger » Pzt Mar 18, 2024 9:12 am

Rogee yazdı: Pzt Mar 18, 2024 8:59 am Merhaba,ben yanlışlıkla 36f vize türü yerine 37 ye başvurdum 36f için bütün belgelerim,çevirileri, yüksek lisansı yapacağım okulun dil okulundan kabul mektubum hepsi hazır,yarın Istanbul Konsolosluğu'nda vize görüşmem var ve bu konuyla ilgili birkaç kişinin yazdığını gördüm fakat onların mesajlarını cevaplama kısmını bulamadim bu platforma yeni üye olduğum için ve sanırım 2023 olduğu için onlarınki yanıtlayamıyorum. Dil okulu Haziran'in başında başlıyor o yüzden iptal edip tekrar başvurursam her türlü geç kalacağımı düşündüğün için iptal etmedim bir deneyeyim diye.Acaba yanlış vize türünü gidip konsoloslukta konuşup orda değiştirerek başvurabilen var mi ya da yanlış vize türü başvurusu ile giden kişiler orda ne dediler nasıl hallettiniz ve orda girişte belgeleri düzenleyen kişiye mi soylediniz,kiminle görüştünüz durumu eğer halledebildiyseniz, bilgi verebilirseniz acil şekilde çok çok sevinirim,ok gerildim bu durumdan dolayı günlerdir burdaki mesajları okuyup internette de araştırma yapıyorum.Uzun oldu biraz üzgünüm. Şimdiden teşekkürler 🙏🏼
Görüşmeye gidin mutlaka gider gitmez hem evraklarınızı düzenleyen memura hem de görüşme yapacağınız memura en başından durumunuzu anlatın. İnşallah sorun olmaz

Rogee

Re: Yanlış Vize Türü Başvurusu

Mesaj gönderen Rogee » Pzt Mar 18, 2024 9:15 am

Merhaba öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. 🙏🏼Sadece sakinlik anlaminda yardımcı olmak amacıyla mı yazdınız acaba yoksa siz de bu durumu yaşadınız mı ? Kendinizi ne şekilde açıkladınız süreciniz nasıl ilerledi randevuya gittiğinizde onu açıklayabilir misiniz diye sormak istedim o yüzden 🙏🏼🙏🏼

Rogee

Mesaj gönderen Rogee » Pzt Mar 18, 2024 9:19 am

Stranger yazdı: Pzt Mar 18, 2024 9:12 am Görüşmeye gidin mutlaka gider gitmez hem evraklarınızı düzenleyen memura hem de görüşme yapacağınız memura en başından durumunuzu anlatın. İnşallah sorun olmaz
Merhaba öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. 🙏🏼Sadece sakinlik anlaminda yardımcı olmak amacıyla mı yazdınız acaba yoksa siz de bu durumu yaşadınız mı ? Kendinizi ne şekilde açıkladınız süreciniz nasıl ilerledi randevuya gittiğinizde onu açıklayabilir misiniz diye sormak istedim o yüzden 🙏🏼🙏🏼

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Pzt Mar 18, 2024 10:00 am

Rogee yazdı: Pzt Mar 18, 2024 9:19 am Merhaba öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. 🙏🏼Sadece sakinlik anlaminda yardımcı olmak amacıyla mı yazdınız acaba yoksa siz de bu durumu yaşadınız mı ? Kendinizi ne şekilde açıkladınız süreciniz nasıl ilerledi randevuya gittiğinizde onu açıklayabilir misiniz diye sormak istedim o yüzden 🙏🏼🙏🏼
Ben bu durumu yaşamadım ama mantıken şimdi randevuyu iptal etseniz yine bir kaç ay bekleyeceksiniz bu şekilde şansınızı denemiş olursunuz. Daha önce 39f yerine 36f den randevu alıp gidenleri görmüştüm sorun olmamıştı. 37 i maalesef önceden duymadım. Ama yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Rogee

Mesaj gönderen Rogee » Pzt Mar 18, 2024 10:04 am

Stranger yazdı: Pzt Mar 18, 2024 10:00 am Ben bu durumu yaşamadım ama mantıken şimdi randevuyu iptal etseniz yine bir kaç ay bekleyeceksiniz bu şekilde şansınızı denemiş olursunuz. Daha önce 39f yerine 36f den randevu alıp gidenleri görmüştüm sorun olmamıştı. 37 i maalesef önceden duymadım. Ama yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Anladım,evet ben de öyle düşünüp iptal etmek yerine bir deneyeyim diye düşündüm,çok çok teşekkür ederim yardımınız ve cevabınız için, umarım sizin için de her şey gönlünüzce olur. İki vize türü arasında 1 soru değişiyor, ve iki vize türü arasında 1 belge farkı var ama amaç farklı oluyor tabi ki o yüzden umarım olur yine de.İyi günler 🙏🏼

Kilitli