Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluktan Pasaport İadesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
admslv1

Konsolosluktan Pasaport İadesi

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Mar 05, 2024 9:34 am

Merhaba. Biz eşimle idata üzerinden 41f eşli başvurusu yaptık. Auslanderbehörde'den mail attı bir kişi ve birkaç bilgi sordu hakkımızda. Bilgileri verdik ve eşimin vizesinin olumlu olması için benim vizemin gelmesi gerektiğini söylediler yani kanıt istiyorlar onaylamak için. BVA'dan mail aldım 15 gün önce benim vizemin işlemlerinin Almanya ayağının bittiğine dair yani konsolosluğa kaldı sadece ama konsolosluk pasaportumu teslim etmiyor 15 gündür. Ne yapmam gerekiyor? Konsolosluğa gidip direkt kendim iade alabilir miyim idataya göndermelerine fırsat olmadan? Konsolosluk sitesinde mümkün olduğu yazıyor ama emin olamadım şuan çalıştığım için izin alıp gitmem gerekecek. Bu durumla alakalı bilgisi olan var mı?
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Gamzee

Re: Konsolosluktan Pasaport İadesi

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Mar 05, 2024 2:44 pm

admslv1 yazdı: Sal Mar 05, 2024 9:34 am Merhaba. Biz eşimle idata üzerinden 41f eşli başvurusu yaptık. Auslanderbehörde'den mail attı bir kişi ve birkaç bilgi sordu hakkımızda. Bilgileri verdik ve eşimin vizesinin olumlu olması için benim vizemin gelmesi gerektiğini söylediler yani kanıt istiyorlar onaylamak için. BVA'dan mail aldım 15 gün önce benim vizemin işlemlerinin Almanya ayağının bittiğine dair yani konsolosluğa kaldı sadece ama konsolosluk pasaportumu teslim etmiyor 15 gündür. Ne yapmam gerekiyor? Konsolosluğa gidip direkt kendim iade alabilir miyim idataya göndermelerine fırsat olmadan? Konsolosluk sitesinde mümkün olduğu yazıyor ama emin olamadım şuan çalıştığım için izin alıp gitmem gerekecek. Bu durumla alakalı bilgisi olan var mı?
Direkt giderseniz eli boş dönersiniz. Önce ya telefonla ya mail ile irtibata geçin ve pasaportu idata’ya göndermeden sizin elden almak istediğinizi ve aceleniz olduğunu ve sebebini söyleyin. O zaman size bir tarih verirler şu günler şu saatlerde gelebilirsiniz diye, o zaman gidip alabilirsiniz. Vizeniz basılmamış olabilir henüz.

admslv1

Re: Konsolosluktan Pasaport İadesi

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Mar 05, 2024 3:46 pm

Gamzee yazdı: Sal Mar 05, 2024 2:44 pm Direkt giderseniz eli boş dönersiniz. Önce ya telefonla ya mail ile irtibata geçin ve pasaportu idata’ya göndermeden sizin elden almak istediğinizi ve aceleniz olduğunu ve sebebini söyleyin. O zaman size bir tarih verirler şu günler şu saatlerde gelebilirsiniz diye, o zaman gidip alabilirsiniz. Vizeniz basılmamış olabilir henüz.
Anladım. Zaten defalarca telefon ve mail ile ulaşmayı denedim ama İzmir konsolosluğuna ulaşmak resmen imkansız. Hafta içi 11-30-12.00 saatlerinde randevusuz pasaport teslimi diye saat oluşturmuşlar. O saatler arasında gitmeyi düşündük biz de. Zaten az önce "visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de" bu adresten yeni okul dönemine ait öğrenci kaydı belgesi istediler. Sanırım daha basılmamış vize.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024