Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başka Ülkede Vize Görüşmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fireside

Başka Ülkede Vize Görüşmesi

Mesaj gönderen fireside » Cmt Mar 02, 2024 9:37 pm

Selam herkese. Baştan söyleyim lütfen bi sen mi zekisin demeyin, sadece kafama takıldı. Başka ülkeden vize görüşmesine girebiliyor muyuz ? Bunu soruyorum çünkü Türkiye'de vize almak için kırk takla atmak gerekiyor. Benim yeşil pasaportum var, mesela Türkiye'ye yakın bir ülkenin (Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan vs.) Alman Konsolosluğundan vize görüşmesi ayarlayıp oradan vize alabilir miyiz?

Ppmm21

Re: Başka Ülkede Vize Görüşmesi

Mesaj gönderen Ppmm21 » Cmt Mar 02, 2024 10:00 pm

fireside yazdı: Cmt Mar 02, 2024 9:37 pm Selam herkese. Baştan söyleyim lütfen bi sen mi zekisin demeyin, sadece kafama takıldı. Başka ülkeden vize görüşmesine girebiliyor muyuz ? Bunu soruyorum çünkü Türkiye'de vize almak için kırk takla atmak gerekiyor. Benim yeşil pasaportum var, mesela Türkiye'ye yakın bir ülkenin (Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan vs.) Alman Konsolosluğundan vize görüşmesi ayarlayıp oradan vize alabilir miyiz?
Hayır. Başka ülkeleri kullanabilmen için o ülkede oturumun olması lazım

firatturan

Mesaj gönderen firatturan » Cmt Mar 02, 2024 10:09 pm

fireside yazdı: Cmt Mar 02, 2024 9:37 pm Selam herkese. Baştan söyleyim lütfen bi sen mi zekisin demeyin, sadece kafama takıldı. Başka ülkeden vize görüşmesine girebiliyor muyuz ? Bunu soruyorum çünkü Türkiye'de vize almak için kırk takla atmak gerekiyor. Benim yeşil pasaportum var, mesela Türkiye'ye yakın bir ülkenin (Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan vs.) Alman Konsolosluğundan vize görüşmesi ayarlayıp oradan vize alabilir miyiz?
Adres bilgisi kısmında tr mi yazacaksınız? Çünkü Türkiye’de bile olması gerekenden farklı şehirdeki konsolosluk olmuyor. O yüzden sorun olacaktır bence. Ama bilgisi olan açıklama yaparsa daha faydalı olacaktır sizin adınıza.
Istanbul 36F Şartlı Kabul
Idata Randevu Talep: 19.10.2023
Atamanın Yapıldığı Tarih: 17.01.2024
Görüşme Tarihi: 15.02.2024
Dijital İletim Tarihi: 22.02.2024
UPS sms/mail: 25.03.2024
Kargo Teslimi: 25.03.2024
Sonuç: Onay

fireside

Mesaj gönderen fireside » Sal Mar 05, 2024 8:12 pm

Cevaplarınız için teşekkür ederim