Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Ankara Vize'de yaşadığım durum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Xavier96

Re: Almanya Ankara Vize'de yaşadığım durum

Mesaj gönderen Xavier96 » Prş Şub 15, 2024 10:46 am

Ve ayrıca konuyla alakasız başlığa yorum yazanları da anlamış değilim. Bilgi almak ve ya paylaşmak dışında kullanmaları ilginç. Takmamanız en iyisi olur.

smarty

Mesaj gönderen smarty » Prş Şub 15, 2024 10:55 am

aozkan09 yazdı: Prş Şub 15, 2024 9:30 am Ki master falan da değil, sıfırdan lisans okumak istiyor :D Yalan dolu bir hikaye. Kız arkadaşım en son 8 sene önce lisede gördüğü almanca kelimeleri, sein fiil çekimlerini falan hatırlıyor :D
Arkadaşım, yalan olduğunu düşğnğyorsan @bengerizekaliyim insta ekle lütfen. Sana detaylı tüm bilgileri vereyim. Dijital medya okumamın sebebi 17 yıllık yazılımcıyım. Google’da bile çalıştım, eklersen refrranslarımı da göndririm sana. Almancayı unuttum eve kabul ediyorum ama kimse almancamı ölçmedi! Sadece başıma gelen saçma şeyleri anlatıyorum.

smarty

Mesaj gönderen smarty » Prş Şub 15, 2024 10:58 am

Xavier96 yazdı: Prş Şub 15, 2024 10:46 am Ve ayrıca konuyla alakasız başlığa yorum yazanları da anlamış değilim. Bilgi almak ve ya paylaşmak dışında kullanmaları ilginç. Takmamanız en iyisi olur.
Özellikle almanca bilgimi ölçmediler diyorum ve yapılan aşağılama ve sorunları anlatıyorum ama anlamıyorlar. Çok merak edenler Almanya Ankara elçiliği google maps yorumların baksın lütfen. O zaman görürürler insanların yorumunu.

sesli

Mesaj gönderen sesli » Prş Şub 15, 2024 11:20 am

smarty yazdı: Prş Şub 15, 2024 10:58 am Özellikle almanca bilgimi ölçmediler diyorum ve yapılan aşağılama ve sorunları anlatıyorum ama anlamıyorlar. Çok merak edenler Almanya Ankara elçiliği google maps yorumların baksın lütfen. O zaman görürürler insanların yorumunu.
Almancanızı ölçmelerine gerek yok, 4 sene ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİ okuyup A2 belgesi ile gidip, ingilizcem daha iyi demeniz. Yaşınızın 34 olması. 2. bir lisans okumak istemeniz ve ilk bitirdiğiniz lisanla uzaktan yakından ilgisi olmaması, unutmayın siz oraya çalışmaya değil okumaya gidiyorsunuz, googleda çalıştınız diye aradaki uyuşmazlığı görmezden gelemezler. Evet Ankara biraz daha katı diğer konsolosluklara göre ama inanın orda da red ihtimaliniz çok yüksek olacaktı. Ben ve bir çok kişi Ankaradan rahatça vizesini de aldı. Size tavsiyem en az b2 almanca belgesi ile gitmeniz ve motivasyon mektubunda iyice belirtmeniz neden bu bölüm vesaire.

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Şub 15, 2024 11:32 am

Xavier96 yazdı: Prş Şub 15, 2024 10:42 am Merhabalar, sorularınızı şöyle cevaplıyım.
1-) Evraklarınızın istenilenden aşırı sapmış olmaması durumunda müdahale etmezler.
2-) Hayır belgeleriniz gideceğiniz bölgenin yabancılar şubesinde inceleniyor.
3-) Müdahale etmezler ama yine tatsız konuşmalara girebilirsiniz.
4-) Onay gelme ihtimali maalesef ki gelmeme ihtimalinden düşük. Yaşınızın 34 olması, dil belgesi sunmamanız. Eğer bekarsanız, bekar olmanız. Hali hazırda bir lisans bitirmiş olmanız. Gelmemesini etkileyecek faktörlerdendir.
5-) Böyle bir yasak yemeniz için evrakta sahtecilikten yakalanmanız lazım.

Eğer red sonucuyla karşılaşırsanız, size tavsiyem dil seviyenizi sertifikalamak İngilizve Almancayı'da. Bloke hesap ile başvurmanız garantörden daha iyi bir artı olmuş. Çok iyi bir motivasyon mektubu ile başvurmanızı ve Niyet mektubunda bölümünüzü ne amaçla okuyacağınızı çok iyi dile getirebilirsiniz. Deneyiminiz gerçekten bir çok insanın sinirine gidecek şekilde. Umarım istediğiniz gibi bir sonuç elde edersiniz.
Ama yine de son kararı konsolosluk veriyor diye biliyorum. Bu yüzden form dolduruyoruz.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Şub 15, 2024 12:54 pm

smarty yazdı: Prş Şub 15, 2024 5:27 amŞartlı kabul Dijital medya lisans
Yok vermezler red alırsın. Zaten bir mesajda 35'im demişsin diğerinde 34, bir tanesinde A2 dil belgem var demişsin diğerinde belgem yok demişsin. Kim bilir konsolosluktaki çalışana ne hikayeler anlatmışsındır. Anlayacağın durumunda çok falso var zaten çalışan da evli misin diye sormuş, o da inanmıyor durumuna. Türk olmanın da verdiği dezavantajla kafasında direk " bu okumaya değil evlenip kapağı atma çabasında" etkisi veriyorsun direk.

"Almanca bilgimi ölçmediler" kısmına gereksiz takılıyorsun, orası bunu ölçme yeri değil. Bunun için zaten başvuranlar dil belgesi alıp da gidiyor. Eğer ölçtürmek isteseydin zaten iddia ettiğin A2 seviyesinde çat pat konuşurdun konsolosluk çalışanıyla, samimiyetini anlardı. Yukarıdaki üyenin de dediği gibi bu saatten sonra B2 gibi bir dil belgesiyle başvurman daha sağlıklı olur, ya da çalışanın da dediği gibi İngilizce konuşulan bir ülkeye.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Şub 15, 2024 1:02 pm

Ben 30 yaşında lisansa başvurdum, daha önceden bitirdiğim bir lisans bölümü yoktu. Avantajım daha önce uzun süre Avrupa'da yaşamış olmam ve Almanca'yı akıcı olarak konuşmam. Konsolosluk çalışanıyla Almanca konuştum ve bu sırada bilgisayara sürekli birşeyler yazdı, 10-15 gün sonra da vizem geldi.

Yani bence çalışanın vize onay/red durumuna müdahalesi var. Sonuçta başvuranla yüzyüze konuşan tek kişi onlar ve tabiki de fikirleri ve ilk izlenimleri Almanya'daki yabancılar dairesi çalışanı kadar önemli.

smarty

Mesaj gönderen smarty » Prş Şub 15, 2024 1:05 pm

Mnrl89 yazdı: Prş Şub 15, 2024 12:54 pm Yok vermezler red alırsın. Zaten bir mesajda 35'im demişsin diğerinde 34, bir tanesinde A2 dil belgem var demişsin diğerinde belgem yok demişsin. Kim bilir konsolosluktaki çalışana ne hikayeler anlatmışsındır. Anlayacağın durumunda çok falso var zaten çalışan da evli misin diye sormuş, o da inanmıyor durumuna. Türk olmanın da verdiği dezavantajla kafasında direk " bu okumaya değil evlenip kapağı atma çabasında" etkisi veriyorsun direk.

"Almanca bilgimi ölçmediler" kısmına gereksiz takılıyorsun, orası bunu ölçme yeri değil. Bunun için zaten başvuranlar dil belgesi alıp da gidiyor. Eğer ölçtürmek isteseydin zaten iddia ettiğin A2 seviyesinde çat pat konuşurdun konsolosluk çalışanıyla, samimiyetini anlardı. Yukarıdaki üyenin de dediği gibi bu saatten sonra B2 gibi bir dil belgesiyle başvurman daha sağlıklı olur, ya da çalışanın da dediği gibi İngilizce konuşulan bir ülkeye.
evliyim zaten.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Şub 15, 2024 6:50 pm

smarty yazdı: Prş Şub 15, 2024 1:05 pm evliyim zaten.
E sen evlisin, eşini bırakıp neden gitmeye çalışıyorsun demediler mi o.o

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Şub 15, 2024 7:01 pm

smarty yazdı: Prş Şub 15, 2024 1:05 pm evliyim zaten.
Başvuru eşli başvuru değilmiydi?

smarty

Mesaj gönderen smarty » Cmt Şub 17, 2024 5:31 am

aozkan09 yazdı: Prş Şub 15, 2024 6:50 pm E sen evlisin, eşini bırakıp neden gitmeye çalışıyorsun demediler mi o.o
Aile birleşimi için başvuruyu yapmışım.

smarty

Mesaj gönderen smarty » Cmt Şub 17, 2024 5:32 am

umutyoldaa yazdı: Prş Şub 15, 2024 7:01 pm Başvuru eşli başvuru değilmiydi?
Hayır aile için aile birleşimi başvurusu yaptım.

yasinsme

Mesaj gönderen yasinsme » Cmt Şub 17, 2024 1:34 pm

bence red çıkarsa vize türünüzü değiştirip tekrar başvurun iş arama vizesi sizin yaşınzla ve cv nizle daha uyumlu gözüküyor

smarty

Mesaj gönderen smarty » Pzt Şub 19, 2024 10:14 pm

yasinsme yazdı: Cmt Şub 17, 2024 1:34 pm bence red çıkarsa vize türünüzü değiştirip tekrar başvurun iş arama vizesi sizin yaşınzla ve cv nizle daha uyumlu gözüküyor
Konsolosluktan aradılar bugün. Bana sgk dökümünü atmamı istediler. vize ile ilgilenen arkadaşı aradım %90 vizeyi verecekler dedi. çünkü vize reddi yiyecek kişilerden asla hergangi belge talep etmezler dedi. Bakalım hala haber yok. Bekliyorum. Burda red yiyeceksin, işte nasıl almanca var, bilmem saçma sapan yorum yazanlara vizem gelirse görsel paylaşacağım.

Canaks

Mesaj gönderen Canaks » Pzr Mar 17, 2024 4:07 pm

smarty yazdı: Çrş Şub 14, 2024 5:16 pm Merhaba,

12 şubat 2024 Ankara'da ulusal vize randevum vardı. Bloke hesabımı, dil kursu kaydımı, cv vs ne varsa düzenli ve eksiksiz hazırlaıdm. Sabah 10:30'da randevuya gittim. Kapıdaki güvenlik kontrolünden geçtikten sonra bana sıra verdiler ve sıram gelince 1 numralı banka doğru gittim. beni Türk bir kadın karşıladı. Evraklarımı aldı inceledi ve direkt bana İngilizcen Almancan'dan daha mı iyi dedi. Evet dedim ve bana neden gidip Ana dili İngilizce olan bir ülkede okumadığımı sordu. Ben de Almanca Öğretmenliği mezunuyum. Evet ingilizcem iyi ama ingilizce diplomam eğitimim yok. Sadece şahsi çabalarım ile geliştirdim dedim ve burada herşey başladı.

Öncelikle kendim hakkında bilgi vereyim:
Meslek: Yazılım geliştirici (17 yıl)
Eğitim: lisans (Almanca Öğretmenliği)
Diller: İngilizce, Almanca, Türkçe, Kürtçe, Rusça ve Farsça
Kabul Aldığım Bölüm: Bremen Üniv. Dijital Medya Lisans

Bilgilerim bunlar. Kadın bana Bist du verheirated? diye sordu. Tek sorduğu Almanca buydu. Aldı evraklarımı 1 dk bekle dedi. Arkaya gitti geldi al evraklarını, git dedi. Red yiyeceksin, boşuna 75 euro paran gitmesin dedi. Ben de kabul etmedim ve red yiyeceksem evime red mektubunu gönderin. Neden başvurumu almıyorsunuz diye kızdım. Kadın sesini yükseltip aşağılayarak konuşmaya başladı. Başlarda sesimi etmedim vizedir vs. aman sakin diye. Ama baktım kadın artık saçma sapan konuşmaya aşağılamaya ve dalga geçmeye başladı. boşuna başvuru, paran gitti, vs vs.

Ben de dayanamadım ve en son patladım. Sana ne dedim. buraya kadar 15 bin euro'dan fazla para harcamışım. sana mı kaldı 75 euromun derdine düşmek dedim ve orda tartışma başladı. Ben de Mülakatta sorulan sorların örneklerini forumdan falan bulup bir kağıda yazmıştım. Kadın ile ipler kopunca aldım kağıdı form doldururken masaya koydum. Kaldır dedi, kaldırmıyorum dedim. Tartıştık ne yaptı etti kaldırmadım. Güvenliği çağırdı. güvenlik geldi kaldırır mısın dedi hayır dedim. güvenlik yaklaştı, abi lütfen kaldır bu kadın problemli ilerlemesin bizi de probleme bulaştırma dedi verdim.

Ardından Alman bir adamı çağırdı. Adam bu sorulrı nereden buldun dedi, internette her yerde var dedim. Sonra adam ingilizcen nasıl dedi, çok iyi dedim ve benimle ingilizce konuşmaya başladı. Yazılımcı mısın dedi, evet dedim. ne yazıyorsun dedi, başladım anlatmaya. Neler yaptığımı falan vs. o ara formu doldurmaya devam ediyorum. Kadın bana doldurma yarında bırak dedi, adam devam et dedi.

Anlayacağınız herşey sapasardı orda. Kadın ile kanlı bıçaklı ayrıldık. Size bu konuda birkaç soru sormak istiyorum.

1 - Bu kadının vize onayıma müdahale etme şansı var mı?
2- Vizeler türkiyede mi incelenip karar veriliyor?
3- red gelirse bir daha ankara'dan randevu alırsam o kadın veya vize çalışanları müdahale eder mi?
4- Onay gelme ihitmali var mı?
5 - Kara liste vs. gibi bir durum var mı?

bu soruları analayan bir arkadaş yorunlarsa memnun olurum. Hepinize iyi günler dilerim.
Merhaba vizeniz sonuçlandi mi

Kilitli