Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Seroo

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen Seroo » Cum Nis 26, 2024 9:40 am

Merhaba arkadaşlar,

Bugün pasaportum geldi. Bir yıllık vize vermişler. Umarım bekleyen herkes en kısa sürede vizesine kavuşur.

İdata başvuru: 22.01.2024

İdata randevu atama: 21.02.2024

İdata görüşme: 06.03.2024

Vize geliş: 26.04.2024

Hem Türkiye’de hem de Almanya’da resmi tatillerin araya girmesi sebebiyle biraz geç geldi diye düşünüyorum.

cantholdus

Mesaj gönderen cantholdus » Cum Nis 26, 2024 10:06 am

Seroo yazdı: Cum Nis 26, 2024 9:40 am Merhaba arkadaşlar,

Bugün pasaportum geldi. Bir yıllık vize vermişler. Umarım bekleyen herkes en kısa sürede vizesine kavuşur.

İdata başvuru: 22.01.2024

İdata randevu atama: 21.02.2024

İdata görüşme: 06.03.2024

Vize geliş: 26.04.2024

Hem Türkiye’de hem de Almanya’da resmi tatillerin araya girmesi sebebiyle biraz geç geldi diye düşünüyorum.
kardeş valla tebrik ederim, forumda takip ediyordum vize gelişini sonunda gelmiş darısı başıma...
36f şartlı kabul
randevu yeri: İstanbul konsolosluğu
atama tarihi: 06.02.2024
randevu tarihi: 29.02.2024
dijital iletim: 08.03.2024
eksik evrak teslim:18.04.2024
kargo sms: ALLAH BİLİR
vize geliş: ALLAH BİLİR

Seroo

Mesaj gönderen Seroo » Cum Nis 26, 2024 11:18 am

cantholdus yazdı: Cum Nis 26, 2024 10:06 am kardeş valla tebrik ederim, forumda takip ediyordum vize gelişini sonunda gelmiş darısı başıma...
Teşekkür ederim. Umarım sizinki de yakında gelir.

cantholdus

Mesaj gönderen cantholdus » Cum Nis 26, 2024 12:27 pm

Seroo yazdı: Cum Nis 26, 2024 11:18 am Teşekkür ederim. Umarım sizinki de yakında gelir.
umarım, kargo mailiniz ne zaman geldi
36f şartlı kabul

Seroo

Mesaj gönderen Seroo » Cum Nis 26, 2024 2:32 pm

cantholdus yazdı: Cum Nis 26, 2024 12:27 pm umarım, kargo mailiniz ne zaman geldi
İki gün önce

robymancio

Mesaj gönderen robymancio » Cum Nis 26, 2024 3:23 pm

Vize sürecim (41f) hakkında bilgi vermek istiyorum sizlere arkadaşlar . Evrak olarak eksiğim vs yoktu fakat hepsinden bir kopyayla gitmiştim vize başvurusuna, evrakları verdiğim kadın da biraz sorunluydu hatta evrakları verirken ne diplomam vardı ne de dil belgem ( mezun belgem vardı) tabi sigorta kağıdım ve okuldan kabul mektubum vs hepsi vardı. Bunlara rağmen vizem çıktı. Bence çok kasmayın vizem çıkmaz diye de dert etmeyin. Kendimce sorumsuz bir evrak teslimi oldu bende fakat vizem başarıyla geldi. Bunu yazma amacım acaba vizem çıkmaz mı diye düşünmeyin ve kendinize bu kadar dert edinmeyin demek istemekti. Herkese bu yolda başarılar diliyorum.

nazooo

Mesaj gönderen nazooo » Cum Nis 26, 2024 3:31 pm

robymancio yazdı: Cum Nis 26, 2024 3:23 pm Vize sürecim (41f) hakkında bilgi vermek istiyorum sizlere arkadaşlar . Evrak olarak eksiğim vs yoktu fakat hepsinden bir kopyayla gitmiştim vize başvurusuna, evrakları verdiğim kadın da biraz sorunluydu hatta evrakları verirken ne diplomam vardı ne de dil belgem ( mezun belgem vardı) tabi sigorta kağıdım ve okuldan kabul mektubum vs hepsi vardı. Bunlara rağmen vizem çıktı. Bence çok kasmayın vizem çıkmaz diye de dert etmeyin. Kendimce sorumsuz bir evrak teslimi oldu bende fakat vizem başarıyla geldi. Bunu yazma amacım acaba vizem çıkmaz mı diye düşünmeyin ve kendinize bu kadar dert edinmeyin demek istemekti. Herkese bu yolda başarılar diliyorum.
Çok teşekkürler bilgiler için. Vize başvurunuz ne zamandı ve gidiş tarihinizi hangi gün belirlemiştiniz?

cantholdus

Mesaj gönderen cantholdus » Cum Nis 26, 2024 4:17 pm

robymancio yazdı: Cum Nis 26, 2024 3:23 pm Vize sürecim (41f) hakkında bilgi vermek istiyorum sizlere arkadaşlar . Evrak olarak eksiğim vs yoktu fakat hepsinden bir kopyayla gitmiştim vize başvurusuna, evrakları verdiğim kadın da biraz sorunluydu hatta evrakları verirken ne diplomam vardı ne de dil belgem ( mezun belgem vardı) tabi sigorta kağıdım ve okuldan kabul mektubum vs hepsi vardı. Bunlara rağmen vizem çıktı. Bence çok kasmayın vizem çıkmaz diye de dert etmeyin. Kendimce sorumsuz bir evrak teslimi oldu bende fakat vizem başarıyla geldi. Bunu yazma amacım acaba vizem çıkmaz mı diye düşünmeyin ve kendinize bu kadar dert edinmeyin demek istemekti. Herkese bu yolda başarılar diliyorum.
o kadar haklısın ki eyvallah...
36f şartlı kabul

Youveys

Mesaj gönderen Youveys » Cum Nis 26, 2024 4:26 pm

Bugün pasaportum geldi ve bu forumdan süreç içerisinde çok fazla yararlanıp okuduğum için hemen sürecimi anlatmak istedim

Vize Türü: 36F Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu / Studienvorbereitender Sprachkurs
Vize başvuru tarihi: 08.10.2023
Vize Erteleme: 23.01.2024
Vize randevu atama: 06.03.2024
Vize randevu günü: 26.03.2024
UPS sms ve vizeyi alış: 26.04.2023

Öncelikle merhaba vizem mart ayının 26 sına öğleden sonra 13.00 a atandı vize görevlilerinin yemek molasından sonra ilk giren kişi bendim sanırım çünkü içerisi bomboştu solumda kalan kadına belgeleri teslim ettikten sonra eksik belgem olmadığını ve karşıdaki masadan bir kargo kağıdı alıp istediğim bir görevlinin masasına oturmamı söyledi(bana numara vermediler) ve 1 numaralı vize görevlisinin olduğu masaya geçtim çok tatlı bi kadındı gergin olmama rağmen sakince ve güzelce konuşup sabırla dinledi beni bütün vize görüşmesi boyunca. Belgeleri teslim ettim ve bana sorular sormaya başladı almanca dil belgem olmadığı için almanca soru sormak yerine ingilizce seviyemi sordu ve b1 olduğumu belirttikten sonra ingilizce sorular yöneltti
bu sorular bana kendini anlatır mısın?, boş zamanında neler yaparsın?, hiç bir evcil hayvanın oldu mu? gibi basit sorulardı
daha sonra neden informatik bölümünü istediğimi sordu ve kısa bir şekilde küçüklükten beri ilgi duyduğumu ve babamın sevdiğin işi yap sözüyle beni büyüttüğü için gibi bir cevap verdim daha sonra bölümün derslerini saymamı istedi ve almanca şekilde 4 adet saydım(bence vize görüşmesinin en ciddiye alınan sorusu bu diğerlerinde güler yüzlüyken bu soruda bir tık daha ciddileşip not aldı) dil kursu tarihimin ne zaman başlayacağını ve ne zaman gitmek istediğimi sordu. Maksimum 10 gün öncesine tarih verebildiğimi belirtti bende 10 gün öncesini yazdım ve bu kadardı teşekkür ederim diyerek eksik belgen yok ama dil belgesi isterlerse mail atılacaktır kontrol etmeyi unutma dedi. Bende güleryüzlülüğü ve heyecanımı geçirdiği için teşekkür ederek ayrıldım konsolosluktan.
Gergin geçen 1 ayın üstünden bugün vizem geldi ve 6 aylık vize vermişler. Bu süreçte bu forumdan çok fazla yardım aldım herkese katkıları için çok teşekkür ederim heyecan ile doğru yazamamış olabilirim aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen

Ulass

Mesaj gönderen Ulass » Cum Nis 26, 2024 4:44 pm

kdogu yazdı: Cum Nis 26, 2024 12:46 am Merhaba. Ben de 28 Şubat'ta, Ankara'da girdim. Konsolosluğa 1 hafta önce ulaşabildim, belgelerimin hala Ausländerbehörde'de olduğunu söylediler. 2 ayı doldurmuş oldum. Okulum başlayalı 1 ayı geçti. Olumlu sonuçlanacağı konusunda şüphem yok sadece sürecin bu kadar uzun sürmesi elbette yordu. Karamsarlığa kapılmanıza gerek yok ama biraz daha sabır göstermek gerekiyor. Paskalya'dan ve oradaki yoğunluktan olduğunu zannediyorum. Plan yapan kişilere de önerim planlarınızı yaparken bu ihtimallere göre değerlendirin, 1 aylık kiramı ödemiş bulundum. Bekleyen herkesin en yakın zamanda kavuşması dileğim ile...
Evet haklısınız ama işte insan ister istemez sorguluyor işte. Bizden sonra randevuya girenlerin bile gelmiş olunca biraz stres oluyorsunuz ister istemez. Teşekkürler yazınız için umarım herkes için iyisi olur…

merowski

Mesaj gönderen merowski » Cum Nis 26, 2024 6:41 pm

Youveys yazdı: Cum Nis 26, 2024 4:26 pm Bugün pasaportum geldi ve bu forumdan süreç içerisinde çok fazla yararlanıp okuduğum için hemen sürecimi anlatmak istedim

Vize Türü: 36F Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu / Studienvorbereitender Sprachkurs
Vize başvuru tarihi: 08.10.2023
Vize Erteleme: 23.01.2024
Vize randevu atama: 06.03.2024
Vize randevu günü: 26.03.2024
UPS sms ve vizeyi alış: 26.04.2023

Öncelikle merhaba vizem mart ayının 26 sına öğleden sonra 13.00 a atandı vize görevlilerinin yemek molasından sonra ilk giren kişi bendim sanırım çünkü içerisi bomboştu solumda kalan kadına belgeleri teslim ettikten sonra eksik belgem olmadığını ve karşıdaki masadan bir kargo kağıdı alıp istediğim bir görevlinin masasına oturmamı söyledi(bana numara vermediler) ve 1 numaralı vize görevlisinin olduğu masaya geçtim çok tatlı bi kadındı gergin olmama rağmen sakince ve güzelce konuşup sabırla dinledi beni bütün vize görüşmesi boyunca. Belgeleri teslim ettim ve bana sorular sormaya başladı almanca dil belgem olmadığı için almanca soru sormak yerine ingilizce seviyemi sordu ve b1 olduğumu belirttikten sonra ingilizce sorular yöneltti
bu sorular bana kendini anlatır mısın?, boş zamanında neler yaparsın?, hiç bir evcil hayvanın oldu mu? gibi basit sorulardı
daha sonra neden informatik bölümünü istediğimi sordu ve kısa bir şekilde küçüklükten beri ilgi duyduğumu ve babamın sevdiğin işi yap sözüyle beni büyüttüğü için gibi bir cevap verdim daha sonra bölümün derslerini saymamı istedi ve almanca şekilde 4 adet saydım(bence vize görüşmesinin en ciddiye alınan sorusu bu diğerlerinde güler yüzlüyken bu soruda bir tık daha ciddileşip not aldı) dil kursu tarihimin ne zaman başlayacağını ve ne zaman gitmek istediğimi sordu. Maksimum 10 gün öncesine tarih verebildiğimi belirtti bende 10 gün öncesini yazdım ve bu kadardı teşekkür ederim diyerek eksik belgen yok ama dil belgesi isterlerse mail atılacaktır kontrol etmeyi unutma dedi. Bende güleryüzlülüğü ve heyecanımı geçirdiği için teşekkür ederek ayrıldım konsolosluktan.
Gergin geçen 1 ayın üstünden bugün vizem geldi ve 6 aylık vize vermişler. Bu süreçte bu forumdan çok fazla yardım aldım herkese katkıları için çok teşekkür ederim heyecan ile doğru yazamamış olabilirim aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen
Merhaba öncelikle tebrik ederim bendede sizinle aynı günde randevu ataması oldu ve aynı günde görüşmeye gitmişiz( öğleden önce saat 11) öncelikle vizeniz onaylandı diye mail aldınız mı veya herhangi bir yere sordunuz mu vize gelmeden önce

Gulnazrumeysa

Mesaj gönderen Gulnazrumeysa » Cmt Nis 27, 2024 3:46 am

ytbumut15 yazdı: Cum Nis 05, 2024 12:50 pm Vizeniz gelmiştir umarım . Köln de hangi dil kursuna gideceksiniz. Ayrıca garantör ile yaptıysanız ve garantorunuz Köln'de ikamet ediyorsa belgenin çıkması ne kadar sürdü belgeleri teslim ettikten sonra ?
Saygılarımla
Merhaba öncelikle evet vizem çıktı 3 aydır kölndeyim. Speakeasy kursuna gidiyorum ve çok çok memnunum. Garantör işlemleri de yanılmıyorsam 1,5-2 ay kadar sürmüştü.

Youveys

Mesaj gönderen Youveys » Cmt Nis 27, 2024 1:40 pm

merowski yazdı: Cum Nis 26, 2024 6:41 pm Merhaba öncelikle tebrik ederim bendede sizinle aynı günde randevu ataması oldu ve aynı günde görüşmeye gitmişiz( öğleden önce saat 11) öncelikle vizeniz onaylandı diye mail aldınız mı veya herhangi bir yere sordunuz mu vize gelmeden önce
Merhaba herhangi bir mail almadım 3 hafta 2 gün süren sessizlik süresi bitiminde bvaya mail attım ve bana vizemin hala karar aşamasında olduğuna dair dönüş sağladılar mail taslağı ve bva maillerini buraya bırakıyorum sizde bir mail atıp şansınızı deneyin pazartesi günü dönüş yaparlar diye düşünüyorum

mail adresleri : visa@bva.bund.de, zzVISABVA@bva.bund.de
mail taslağı:
Sehr geehrte Damen und Herren,

ich heiße"isim soyisim". Am "vizeye girdiğiniz tarih" habe ich einen Visumsantrag gestellt, und in diesem Zusammenhang werden meine Unterlagen vom Deutschen Generalkonsulat so bald wie möglich an die Ausländerbehörde in "gideceğiniz şehir-eyalet" gesendet. Könnten Sie mir bitte mitteilen, ob meine Dokumente Sie erreicht haben und wie der Status ist? Für Ihre Unterstützung danke ich Ihnen im Voraus.

Mit freundlichen Grüßen
"isim soyisim"
Pass-ID: "pasaport numarası"
Geburtsdatum: "doğum tarihi"

DavyJones

Mesaj gönderen DavyJones » Cmt Nis 27, 2024 2:54 pm

Herkese Merhaba,

Ocak ayında Hamburg'taki bir şirketten iş teklifi alıp ulusal vizeye başvurmuştum. Çarşamba günü (24.04) pasaportumu (ve vizemi) iData'dan teslim aldım. iData'nın başvuru ekranında vermiş olduğum cevaplara istinaden beni 31F (Nitelikli Akademik Eleman) sınıfını yerleştirmişti ancak benim işim veya iş teklifim akademi ile ilgili değil ama sanırım bu ana başlık; altında alt başlıklar da var. iData'dan randevu beklemek ve randevu tarihinin gelmesi uzun ve zorlu bir süreç oldu. En azından benim için. Vizenin gelmesi 8 iş günü gibi çok hızlı bir zamanda oldu ama sanırım bunda benim Almanya Federal Employment Agency'den alınmış ön onayımın olması etkili oldu sanırım. Eğer o olmasa idi bu sefer konsolosluk kendi yapacaktı başvuruyu ve 5-6 hafta gibi bir süre alacaktı.

Umarım herkesin vizesi en kısa zamanda gelir. 31F konusunda sorusu olan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

iData Başvuru: 19.01.2024
Randevu Bilgisi: 06.03.2024
Randevu Tarihi: 04.04.2024
Vize Teslim: 24.04.2024 (Basım: 22.04.2024)
31F / Hamburg

İstanbul iData, Gayrettepe
iData Cevap: 06.03.2024
Vize Geliş: 24.04.2024 (Basım: 22.04.2024)
1 Sene, Multi

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Cmt Nis 27, 2024 3:20 pm

DavyJones yazdı: Cmt Nis 27, 2024 2:54 pm Herkese Merhaba,

Ocak ayında Hamburg'taki bir şirketten iş teklifi alıp ulusal vizeye başvurmuştum. Çarşamba günü (24.04) pasaportumu (ve vizemi) iData'dan teslim aldım. iData'nın başvuru ekranında vermiş olduğum cevaplara istinaden beni 31F (Nitelikli Akademik Eleman) sınıfını yerleştirmişti ancak benim işim veya iş teklifim akademi ile ilgili değil ama sanırım bu ana başlık; altında alt başlıklar da var. iData'dan randevu beklemek ve randevu tarihinin gelmesi uzun ve zorlu bir süreç oldu. En azından benim için. Vizenin gelmesi 8 iş günü gibi çok hızlı bir zamanda oldu ama sanırım bunda benim Almanya Federal Employment Agency'den alınmış ön onayımın olması etkili oldu sanırım. Eğer o olmasa idi bu sefer konsolosluk kendi yapacaktı başvuruyu ve 5-6 hafta gibi bir süre alacaktı.

Umarım herkesin vizesi en kısa zamanda gelir. 31F konusunda sorusu olan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Randevu Bilgisi: 06.03.2024
Vize Teslim: 24.04.2024 (Basım: 22.04.2024)
Hayırlı olsun da, toplamda 3 ayda tüm vize işlemleriniz hallolmuş. Sadece tarih atanmasını 3 ay beklemiş biri olarak “zorluydu” demeniz komik geldi, belirtmek istedim :-)
Eşli 36F Lisans - İstanbul
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
Öğrenci Vize Gelişi: :?:
Eş Vize Gelişi: :?:

DavyJones

Mesaj gönderen DavyJones » Cmt Nis 27, 2024 3:36 pm

hashoshaf yazdı: Cmt Nis 27, 2024 3:20 pm Hayırlı olsun da, toplamda 3 ayda tüm vize işlemleriniz hallolmuş. Sadece tarih atanmasını 3 ay beklemiş biri olarak “zorluydu” demeniz komik geldi, belirtmek istedim :-)
Selamlar,

Aslında benim için zorlayıcı olan kısmı iData'dan randevu tarihi beklemek oldu çünkü 31F, 36F ve 41F'ten farklı olarak, herhangi bir okul veya sömestr başlangıç tarihi olmadığı için en azından randevu tarihinin daha çabuk gelmesini bekliyordum ki bu forumda da 4-5 hafta içinde en geç randevu tarihi atananları görünce biraz stress olmuştum. Bir de tabii karşıdaki şirketin sonsuza kadar bekleyemeceğini bilmek ve teklifi geri çekme ihtimallerinin olması nedeniyle en azından randevum belli olana kadar gerilmiştim biraz. Sonuçta her gün aldığımız bir şey diye ulusal vize. Alışık değilim. :)

Ama evet vizenin asıl çıkma süresi kısa sürdü, ön onay sayesinde ona bir lafım yok zaten. :)

Bu arada zorlu dediğim kısım tamamen beklemedeki stress yoksa süreçlerde hiçbir zorluk yaşamadım. Almanya'dan bir acente de destek oldu şirketin anlaştığı yanlış anlaşılmasın lütfen. Yoksa gerçekten daha zorlu süreçlerden geçen arkadaşlar da var burada, biliyorum.

36F ve 41F'teki dijital iletim, fiziksel iletim, yabancılar dairesinden onay vb. gibi adımlar olmadığı için o vize türlerinden daha erken tamamlanması normal sanırım.
En son DavyJones tarafından Cmt Nis 27, 2024 3:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
31F / Hamburg

1 Sene, Multi

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Cmt Nis 27, 2024 3:38 pm

DavyJones yazdı: Cmt Nis 27, 2024 3:36 pm Selamlar,

Aslında benim için zorlayıcı olan kısmı iData'dan randevu tarihi beklemek oldu çünkü 31F, 36F ve 41F'ten farklı olarak, herhangi bir okul veya sömestr başlangıç tarihi olmadığı için en azından randevu tarihinin daha çabuk gelmesini bekliyordum ki bu forumda da 4-5 hafta içinde en geç randevu tarihi atananları görünce biraz stress olmuştum. Bir de tabii karşıdaki şirketin sonsuza kadar bekleyemeceğini bilmek ve teklifi geri çekme ihtimallerinin olması nedeniyle en azından randevum belli olana kadar gerilmiştim biraz. Sonuçta her gün aldığımız bir şey diye ulusal vize. Alışık değilim. :)

Ama evet vizenin asıl çıkma süresi kısa sürdü, ön onay sayesinde ona bir lafım yok zaten. :)

36F ve 41F'teki dijital iletim, fiziksel iletim, yabancılar dairesinden onay vb. gibi adımlar olmadığı için o vize türlerinden daha erken tamamlanması normal sanırım.
Doğru, o konularda haklısınız.

Yeni hayatınızda başarılar :)
Eşli 36F Lisans - İstanbul
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
Öğrenci Vize Gelişi: :?:
Eş Vize Gelişi: :?:

DavyJones

Mesaj gönderen DavyJones » Cmt Nis 27, 2024 3:40 pm

hashoshaf yazdı: Cmt Nis 27, 2024 3:38 pm Doğru, o konularda haklısınız.

Yeni hayatınızda başarılar :)

Teşekkür ederim.

Bu arada zorlu dediğim kısım tamamen beklemedeki stress yoksa süreçlerde hiçbir zorluk yaşamadım. Almanya'dan bir acente de destek oldu şirketin anlaştığı yanlış anlaşılmasın lütfen. Yoksa gerçekten daha zorlu süreçlerden geçen arkadaşlar da var burada, biliyorum.
31F / Hamburg

1 Sene, Multi

Nilek00

Mesaj gönderen Nilek00 » Cmt Nis 27, 2024 11:38 pm

Vantune yazdı: Pzr Mar 31, 2024 11:54 pm Arkadaşlar selam, salı günü İzmir İdata'da 41f vize görüşmem var. Bölümüm İngilizce, gelen soruları İngilizce yanıtlayacağım değil mi? Bir de görüşme ortalama ne kadar sürüyor? Nasıl sorular çıkıyor. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba, ne zaman başvuru yapmıştınız? Ve umarım görüşme kolay geçmiştir.

Tnmsbmrc

Mesaj gönderen Tnmsbmrc » Pzr Nis 28, 2024 12:14 am

Merhaba, geçen hafta bremen'e şartlı kabulüm için vizem geldi fakat şu an kalacak yerim yok bu nedenle bir süre stuttgart da akrabalarımın yanında kalmayı düşünüyorum acaba stuttgarta direk gidiş yapşam sorun olur mu bilgisi olan varmı acaba?