Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

22 yaşında yeni bir başlangıç, mümkün mü?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lostcsnerd

22 yaşında yeni bir başlangıç, mümkün mü?

Mesaj gönderen lostcsnerd » Prş Kas 30, 2023 2:44 pm

Merhabalar

Ben gençken bazı hatalar yaptım ve eğitim hayatımı çok boşladım. Açık liseye gittim ve oradan mezun oldum. Yaptığım hataların sonucunu belirli bir zaman önce anladım ve düzeltmeye çalıştım fakat pek başarılı olamadım. Benim durumuma sahip birisinin bile Almanya'da Studienkolleg yapabileceğini ve üniversiteye gidebileceğini öğrendiğim zaman gerçekten çok heyecanlandım. Mmaddi ve dil (B1) gereksinimlerini ne kadar karşılasam da konsolosluk benim gibi birisine vize vermeyebilir diye düşünüyorum. 22 yaşındayım, hobi olarak yaptığım şeyler (resim kursu ve basit kodlama) ve rezalet bir açık lise diploması dışında CV'm bomboş. Vize alma ihtimalim sizce imkansıza yakın mı? Forumdaki bilgili kişilerin gerçekçi düşüncelerini duymak isterim

shocks1312

Re: 22 yaşında yeni bir başlangıç, mümkün mü?

Mesaj gönderen shocks1312 » Pzr Mar 17, 2024 2:27 pm

naptın merak ettim

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Pzr Mar 17, 2024 4:21 pm

shocks1312 yazdı: Pzr Mar 17, 2024 2:27 pm naptın merak ettim
Hocam arkadaş foruma bir daha girmemiş ama benim yaşım Eylül'de 24 olacak, vizemi aldım Nisan sonu da Almanya'ya gidiyorum, baştan lisans okuyacağım, belki aynı durumda olanlara motivasyon olur.
Duisburg-München

aalps

Mesaj gönderen aalps » Sal Mar 19, 2024 1:45 am

yaş 29. ingilizce yok. almanca hakkında 0 bilgim vardı. işi gücü bıraktım. kursa gittim sınava girdim. şimdi mastera geldim.pes etme dostum. vize ihtimalini bilmem ama elinden geleni yapyıtsan gece yattığında kalbin rahatsa sonuca amenna deyip yola devam.

shocks1312

Mesaj gönderen shocks1312 » Pzt Mar 25, 2024 12:02 pm

Yes ben de işi gücü bıraktım IELTS çalışıyorum. 2-3 ay parasız takılcam ama sıkıntı yok. Risk almadan güzel yerlere gelinmez