Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

30F Sağlıkçılar İçin Dil Kursu Vizesi Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
eldvin

Re: 30F Sağlıkçılar İçin Dil Kursu Vizesi Hk.

Mesaj gönderen eldvin » Cmt Mar 30, 2024 9:19 pm

Bizde hala bekliyoruz, oynatmak üzereyiz :) İşveren kıpırdanmaya başladı. Konsolosluğa 2. e-postayı attık umurlarında değil..
İstanbul, 2023, 30F vizesi
Randevu başvuru 06 Kasım
Randevu atama -----
Randevu tarihi -----
Eksik belge maili -----
Eksik belge teslim -----
Dijital iletim -----
Fiziksel iletim -----
Vize tarihi -----

zebede

Mesaj gönderen zebede » Pzr Mar 31, 2024 9:16 pm

eldvin yazdı: Cmt Mar 30, 2024 9:19 pm Bizde hala bekliyoruz, oynatmak üzereyiz :) İşveren kıpırdanmaya başladı. Konsolosluğa 2. e-postayı attık umurlarında değil..
benimki de seni hazirana kadar bekleyeceğim dedi, sonrası ne olacak bilmiyorum inanılmaz gerginim. acaba eşli randevular daha mı geç veriliyor? ya da istanbul mu bu durumda? ben ankaradayım forumda hiç ankaradan 30Fe başvuran birini bulamadım :/ var mı sizin bir bilginiz duyumunuz
Ankara, 2024, 30F vizesi
Randevu başvuru 11.02.24
Randevu atama -----
Randevu tarihi -----
Eksik belge maili -----
Eksik belge teslim -----
Dijital iletim -----
Fiziksel iletim -----
Vize tarihi -----

bekirberg

Mesaj gönderen bekirberg » Çrş Nis 03, 2024 2:03 pm

Apotheker35 yazdı: Çrş Mar 20, 2024 3:57 pm Merhabalar, randevum 15 Nisan tarihine verildi de. Bloke hesabın aylık tutarı yazılı fakat kaç aylık şekilde açmamız gerekiyor. 1 yıl yerine 6 aylık açılabiliyor mu mesela?
Kaç aylık vizeye başvuruyorsanız o tutarda yapıyorsunuz. O size bağlı bir şey yani.

Bu arada biz hala eşimle vize bekliyoruz, ilgili tarihler imzamda var zaten. Konsolosluğa evrakları teslim edeli 4 ayı geçti.
Randevu başvuru 12 Temmuz
Randevu atama 20 Ekim
Randevu tarihi 16 Kasım
Eksik belge maili 20 Kasım
Eksik belge teslim 24 Kasım
Dijital iletim 28 Kasım
Fiziksel iletim 1 Aralık
Vize tarihi -----

karnavalesk

Mesaj gönderen karnavalesk » Prş Nis 04, 2024 3:31 pm

Herkese tekrar merhaba. Daha önce de belirttiğim gibi bizde 23 Ekim de başvurduk dil kursu amaçlı olarak 30f vizesine ancak aylar geçmesine rağmen randevu tarihi bile alamadık. A2 sertifikası alarak sürecin kalan kısmını Almanya da tamamlamayı hedefliyorduk. Ancak görüyoruz ki randevu atama ve vize sonuçlanma süreleri çook çook daha uzayacak. Bu durum eşimle motivasyonumuzu da düşürdü açıkçası, bu sebeple dil öğrenme çabamızı da kenara koyarak kendi işlerimize, hayatımıza döndük. Benzer süreçlerden geçen bir topluluk olarak bir konuda fikrinizi almak isterim. B1-B2-C1 ve fsp hazırlanma sürecini Avusturya’da tamamlamak daha sonra bu süreç devam ederken iş kabulüyle Almanya da mavi kart süreci başlatmak nasıl olur? Avusturya’dan Almanya ya geçiş planı yapılabilir mi? (Avusturya dan dil kursu vizesi almak çok daha kolay ve hızlı olduğu için bunu soruyorum)

zebede

Mesaj gönderen zebede » Prş Nis 04, 2024 10:58 pm

karnavalesk yazdı: Prş Nis 04, 2024 3:31 pm Herkese tekrar merhaba. Daha önce de belirttiğim gibi bizde 23 Ekim de başvurduk dil kursu amaçlı olarak 30f vizesine ancak aylar geçmesine rağmen randevu tarihi bile alamadık. A2 sertifikası alarak sürecin kalan kısmını Almanya da tamamlamayı hedefliyorduk. Ancak görüyoruz ki randevu atama ve vize sonuçlanma süreleri çook çook daha uzayacak. Bu durum eşimle motivasyonumuzu da düşürdü açıkçası, bu sebeple dil öğrenme çabamızı da kenara koyarak kendi işlerimize, hayatımıza döndük. Benzer süreçlerden geçen bir topluluk olarak bir konuda fikrinizi almak isterim. B1-B2-C1 ve fsp hazırlanma sürecini Avusturya’da tamamlamak daha sonra bu süreç devam ederken iş kabulüyle Almanya da mavi kart süreci başlatmak nasıl olur? Avusturya’dan Almanya ya geçiş planı yapılabilir mi? (Avusturya dan dil kursu vizesi almak çok daha kolay ve hızlı olduğu için bunu soruyorum)
siz istanbuldan mı başvurmuştunuz? ankara hakkında bilginiz var mı?
ayrıca bence b1 ve b2 sertifikalarını da türkiyede alabilirsiniz sürecinizi oldukça hızlandıracaktır. almanyada b1 yaklaşık 3-4 ay b2 2 ay kadar sürüyor. 6 aylık bir süreçten kar edersiniz eğer burda dili hallederseniz bence
Ankara, 2024, 30F vizesi
Randevu başvuru 11.02.24
Randevu atama -----
Randevu tarihi -----
Eksik belge maili -----
Eksik belge teslim -----
Dijital iletim -----
Fiziksel iletim -----
Vize tarihi -----

karnavalesk

Mesaj gönderen karnavalesk » Cum Nis 05, 2024 12:07 am

zebede yazdı: Prş Nis 04, 2024 10:58 pm siz istanbuldan mı başvurmuştunuz? ankara hakkında bilginiz var mı?
ayrıca bence b1 ve b2 sertifikalarını da türkiyede alabilirsiniz sürecinizi oldukça hızlandıracaktır. almanyada b1 yaklaşık 3-4 ay b2 2 ay kadar sürüyor. 6 aylık bir süreçten kar edersiniz eğer burda dili hallederseniz bence
Evet İstanbul dan. Aslında haklısınız. İş yoğunluğumuz sebebiyle süreci direk orada yürütmek daha kolay olur diye düşünmüştük başta. Ama gelinen noktada kararsızız.

eldvin

Mesaj gönderen eldvin » Sal Nis 09, 2024 11:50 pm

Başvuru sahibinin eşi için A1 belgesi sundunuz mu? Eşimin iş sözleşmesi var, ben onun yanında gideceğim. Yüksek Lisans mezunu mühendisim, acaba illa A1 isterler mi yoksa ordaki yüksek okul şartı ile insiyatif kullanırlar mı? Sizin tercihiniz ne olmuştu?
Randevu başvuru 06 Kasım
Randevu atama -----
Randevu tarihi -----
Eksik belge maili -----
Eksik belge teslim -----
Dijital iletim -----
Fiziksel iletim -----
Vize tarihi -----

emirhana

Mesaj gönderen emirhana » Çrş Nis 10, 2024 3:03 am

Arkadaşlar biraz absürt olabilir ancak yine de sorumu sormak istiyorum 30f vizesi ile sadece dil eğitimine başvurmak istiyorum bunun için hala iş sözleşmesine ihtiyaç duyulmuyor değil mi idata dan kontrol ettim istenilen şartlarda iş sözleşmesinden bahsediyor çünkü.( 1 yıl yoğunlaştırılmış almanca kursu almak istiyorum)