Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma vizesi kategorilendirilmesi hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Justice
Mesajlar: 12
Kayıt: Pzr Mar 05, 2017 2:04 pm

Çalışma vizesi kategorilendirilmesi hakkında

Mesaj gönderen Justice » Pzt Kas 20, 2023 9:50 pm

Merhaba, hemşire yardımcılığı için almanyada iş denemesi yapıldı, iş sözleşmesi alındı fakat ön onaylı vize için başvurduğumuzda konsolosluk ön onayın geçersiz olduğunu söyleyip başvuruyu kabul etmedi ( sonradan fark ettik ki doktorlar için verilen ön onay belgesi verilmiş) konsolosluk görevlisi ön onaysız başvuru yapmamızı söyledi ve muhtemelen bizi yanılttı, 8 aydan fazla oldu hala randevu gelmeyince pnr girerek baktık; “ başvurunuz ön onaya tabi olduğundan vizenizin kabul edilme ihtnali düşüktür” uyarısı veriliyor.araştırmalarıma göre kategoriye sokarak başvuru yapmamız gerekiyormuş fakat bize kimse söylemedi, aracı şirketle çalışmayı düşündük herkes gerek yok zaten cebinde iş sözleşmesi, dil sertifikası ve gerekli belgeler var dedi biz de kategori falan dikkate almadan başvuru yaptık.
Başvuruyu geri çekip iş yeri ile görüşmeyi ve hemşire yardımcısı için olan ön onay belgesini göndermesini isteyeceğiz fakat daha önceden de istediğimizde ön onay gerekmiyor deyip reddetmişlerdi- ısrarla isteyince göndermişlerdi o da doktorlar için olanmış.
Sorum şu; Pfelegehelferin yani hemşire yardımcılığı için çalışma vizesi 41f vize türüne mi giriyor yani ön onaya tabi mi?Eğer evetse iş yerinin bu ön onayı kendisi mi göndermeli? Gereken başka bir şey var mı bilgisi olanlardan rica ederim.

Justice
Mesajlar: 12
Kayıt: Pzr Mar 05, 2017 2:04 pm

Re: Çalışma vizesi kategorilendirilmesi hakkında

Mesaj gönderen Justice » Sal Kas 21, 2023 10:25 pm

Düzeltiyorum 10f ya da 11f olacaktı

Justice
Mesajlar: 12
Kayıt: Pzr Mar 05, 2017 2:04 pm

Re: Çalışma vizesi kategorilendirilmesi hakkında

Mesaj gönderen Justice » Çrş Kas 29, 2023 9:52 pm

Aracı şirket buldum parası neyse vereceğim, 8.5 aydır vşze randevusu bekleyen başvuruyu iptal ettirdi ve 19f vizesine başvurttu. Bana kimsenin faydası dokunmadı, Birileri belki faydalanır.

Catharsis
Mesajlar: 2
Kayıt: Çrş Kas 29, 2023 9:41 pm

Re: Çalışma vizesi kategorilendirilmesi hakkında

Mesaj gönderen Catharsis » Çrş Kas 29, 2023 9:53 pm

Merhaba hocam almanyada 4 yıldır eğitim amaçlı kalıyorum okulumun son senesi okuduğum okuldan kaydımı almak durumunda kaldım ve başka üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorum. Benim sorum oturma iznim kasım 2024 e kadar vardı. Diğer üniversitelere kayıtlar başladı kayıt olamazsam en geç haziran 2024te kaydolabiliyorum Okuldan kaydımı alınca bu oturma iznim gidiyor mu ? Bu süreçte dil okuluna kaydoldum eğer ki oturma iznim bitiyorsa nasıl bir yol izlemem gerekiyor dil okullarıyla oturma iznimi mi uzatsam veya hali hazırda 1 yılı geçkindir minijob olarak çalışıyorum bu minijob üzerinden iş için oturma izni alabilir miyim benim için önemli konu yardımcı olursanız çok sevinirim

Cevapla