Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

23 OCAK 2024 TELC B1 PARTNER

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fatihmrza

23 OCAK 2024 TELC B1 PARTNER

Mesaj gönderen Fatihmrza » Prş Kas 09, 2023 1:30 pm

Arkadaşlar merhaba 23 Ocak 2024 telc B1 için Das akademieden sınav başvurusu yaptım. Eğer aynı tarihte girecek olan ve partner arayan varsa iletişime geçsek çok güzel olur. Teşekkürler iyi günler

sgunn

Re: 23 OCAK 2024 TELC B1 PARTNER

Mesaj gönderen sgunn » Pzt Şub 26, 2024 8:57 am

Fatihmrza yazdı: Prş Kas 09, 2023 1:30 pm Arkadaşlar merhaba 23 Ocak 2024 telc B1 için Das akademieden sınav başvurusu yaptım. Eğer aynı tarihte girecek olan ve partner arayan varsa iletişime geçsek çok güzel olur. Teşekkürler iyi günler
Merhaba, umarım sınavınız güzel geçmiştir. Bende 30 Mart'ta B1 sınavına gireceğim. Sınav hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Sal Şub 27, 2024 6:51 pm

sgunn yazdı: Pzt Şub 26, 2024 8:57 am Merhaba, umarım sınavınız güzel geçmiştir. Bende 30 Mart'ta B1 sınavına gireceğim. Sınav hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
Merhaba sağ olun. Yani sınav genel olarak internetteki denemeler gibiydi. Mündlich biraz kasıntı gibi duruyor ama o kadar değil kendinize güvenerek çıkınca karşı taraf da ona göre kullanıyor notlandırmayı. Bence kolaydı bile sınav, bol deneme çözülmesi gerekiyor sadece. Sınav hakkında bilgi olarak sorduğunuz için tam olarak nasıl cevaplayacağımı bilemedim. Eğer öneri ya da format hakkında sorarsanız daha yardımcı olabilirim.

sgunn

Mesaj gönderen sgunn » Çrş Şub 28, 2024 8:51 am

Fatihmrza yazdı: Sal Şub 27, 2024 6:51 pm Merhaba sağ olun. Yani sınav genel olarak internetteki denemeler gibiydi. Mündlich biraz kasıntı gibi duruyor ama o kadar değil kendinize güvenerek çıkınca karşı taraf da ona göre kullanıyor notlandırmayı. Bence kolaydı bile sınav, bol deneme çözülmesi gerekiyor sadece. Sınav hakkında bilgi olarak sorduğunuz için tam olarak nasıl cevaplayacağımı bilemedim. Eğer öneri ya da format hakkında sorarsanız daha yardımcı olabilirim.
Cevabınız için teşekkür ederim. Öncelikle sprechen dışındaki kısımlarda süre konusunda bir sıkıntı yaşadınız mı? Format hakkında daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Yakın zamanda bununla ilgili bir paylaşım bulamadım. Mektup ve sprechen kısımlarını detaylandırabilir misiniz?

Teşekkürler
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Cmt Mar 02, 2024 2:59 pm

sgunn yazdı: Çrş Şub 28, 2024 8:51 am Cevabınız için teşekkür ederim. Öncelikle sprechen dışındaki kısımlarda süre konusunda bir sıkıntı yaşadınız mı? Format hakkında daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Yakın zamanda bununla ilgili bir paylaşım bulamadım. Mektup ve sprechen kısımlarını detaylandırabilir misiniz?

Teşekkürler
Merhaba foruma çok giremiyorum gecikme için kusura bakmayın. Öncelikle Formatı ben anlatmadan önce telcin kendi sayfasındaki denemeden bakmanızı öneririm. Onun dışında Hacı Ahmet Altıner B1 Telc yazarsanız kamp oynatma listesi çıkar karşınıza, ilk video formatı güzel anlatıyor.
Onun dışında Süre konusunda pek bir şey yaşamadım açıkçası. Gramer kısmı var 30 sorudan oluşan benim o kısmım iyiydi mesela 10 dk da çözüp geçtim, lesen kısmı da aşırı zor değil ingilizcede ''skimming'' dediğimiz göz gezdirme ile ilk kısım hızlı çözülebiliyor bol deneme takviyesi ile. Mektup kısmı ben önceden yaklaşık bi 20 deneme çözmüştüm. Sanırım hep bir mail alıyorsunuz ona karşılık veriyorsunuz. Mektup olarak nitelendirmeyin burayı Mail yazıyoruz çünkü. İnternete ''Telc b1 schreiben reddit'' yazarsanız 20 tane falan deneme görebilirsiniz görsellerde farklı farklı. Onları yazıp chat gpt ya da https://languagetool.org/?sscid=71k7_w20oh& sitesinden kontrol ettirebilirsiniz hatalarınızı. Ben kendime birkaç kalıp hazırlamıştım her yerde kullanabileceğim onun dışında da aktı zaten mail kısmı. 120 Kelime yazmanızı bekliyorlar zaten hayli hayli yetiyor, ben 200 kelime falan yazmıştım sanırım. Sprechen kısmının formatını anlatmaktansa dediğim Hacı Ahmet Altınerin videosunu izleyin o daha iyi anlatıyor formatı. Başka sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin.

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Cmt Mar 02, 2024 3:10 pm

Detaylı ekstra bilgi için, viewtopic.php?t=16368&hilit=TELC
Şu başlığı incelemeni şiddetle öneririm.