Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize görüşmesine güncel transkripti götürmemek sorun çıkarır mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
isilwen

Vize görüşmesine güncel transkripti götürmemek sorun çıkarır mı?

Mesaj gönderen isilwen » Cmt Haz 03, 2023 11:18 am

Merhaba arkadaşlar,
şu an Türkiye'de yüksek lisans yapıyorum ancak Almanya'da yeniden bir lisans bölümüne başvurdum. Geçen sene stajım sebebiyle üç dersi verememiştim yüksek lisansta, yani üç tane ff'im var. Şu an birinci dönemden kalan tek dersimi geçtim ve yeni transkriptime geçtiğim işlendi, kalan iki dersi de geçeceğim ancak daha not girme tarihleri gelmedi, bu sebeple hala ff gözüküyorlar transkriptimde. Vize randevum da beklediğimden erken bir tarihe atandı, bu yüzden eski transkriptimle yani 2 ff ile görüşmeye girmem gerekecek.

Vize evraklarında güncel olarak okuyorsanız transkriptimizi de istiyorlar ancak ben bu iki ff in sorun yaratabileceğinden korkuyorum. Yanımda götürsem ancak istenmediği sürece teslim etmesem sorun çıkar mı? Ya da haziran sonunda transkriptim yenilendiğinde güncel transkriptimi tekrar konsolosluğa mail olarak iletsem bir faydası dokunur mu?

Bu konuda daha önce bir başlık açmıştım ama belki de çok uzun olduğu için cevap alamadım. Yumurta kapıya dayanınca korku ile ikinci bir başlık açıyorum :D Herkese iyi günler, iyi forumlar diliyorum.