Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Propädeutikum veya Şartlı kabul

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
leichtfur

Propädeutikum veya Şartlı kabul

Mesaj gönderen leichtfur » Prş May 18, 2023 12:07 am

Herkese iyi günler. 15 Temmuz'a kadar B1 ve çok düşük bir ihtimalle B2 belgesi almayı planlıyorum. Bu durumda lisans için başvurum Ocak ayında olacaktır. Bu süreçte vaktimin verimli geçmesi için bir Propädeutikum veya dil kursu almayı planlıyorum. 4 yıllık lise bitirdim ve bir lisans bölümünde kabul aldım. Sizce Propädeutikum okumam gereksiz olur mu? B1 belgesiyle TU Dresden'in kış sömestrına katılmayı planlıyorum. Başka önerileriniz var mı?

Bir de dil belgesini sonradan kabul edebileceğinizi düşündüğünüz üniversiteler var mı? TU Clausthal'ın başvuru tarihi geç olduğu için belki dilim yetişir diye başvurmayı düşünüyorum. Aynı şekilde KIT'ın da esnek davrandığını duymuştum ama mailime dönmediler maalesef.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Propädeutikum veya Şartlı kabul

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 19, 2023 3:35 pm

Normal almanca hazirlik egitimi icin basvuru yapin, yaz semesteri bir uniye kabul alinca üniversitelerin semester baslamadan 1 ay öncesinde baslattigi ücretsiz Vorkurslar oluyor onlara katilin daha iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

leichtfur

Re: Propädeutikum veya Şartlı kabul

Mesaj gönderen leichtfur » Cmt May 20, 2023 6:13 pm

Physiker yazdı: Cum May 19, 2023 3:35 pm Normal almanca hazirlik egitimi icin basvuru yapin, yaz semesteri bir uniye kabul alinca üniversitelerin semester baslamadan 1 ay öncesinde baslattigi ücretsiz Vorkurslar oluyor onlara katilin daha iyi olur.
Çok teşekkür ederim, böyle yapılabileceğini bilmiyordum. Normal Almanca hazırlık eğitimi derken A0 vb bir şekilde şartlı kabulle gitmekten mi bahsediyorsunuz yoksa konsolosluğa dil eğitimi için başvurmaktan mı bahsediyorsunuz? Biraz açabilir misiniz? Örneğin A0 isteyen bir üniversite ile anlaşıp sonra istediğim üniversiteye kaydolursam vorkurs alabilir miyim?