Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienabschluss Zertifikat vize başvurusunda ne seçilmeli?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
isilwen

Studienabschluss Zertifikat vize başvurusunda ne seçilmeli?

Mesaj gönderen isilwen » Pzt May 15, 2023 11:48 pm

İyi günler arkadaşlar, ben Jena üniversitesinin DSH hazırlık kursuna başvurdum ve kurs sonrası devam programı olarak "Arbeitsrecht, Organisation und Personalmanagement(3 Semester)" seçtim. Ancak daha sonra fark ettim ki bu bölüm bachelor olarak değil "Zertifikat" olarak geçiyor. Üniversite de "Einganstest" için kabul verdi, o yüzden şu an bölüm değişimi de yapamıyorum. Başka lisans başvurularım da var ancak hiçbiri sonuçlanmadı ve şimdiden vize başvurunda bulunacağım. Aklımdaki soru ise bu "Zertifikat" bölümünü 36F vizesi kapsıyor mu ve bu bölüm için vizeye başvurmam durumunda vize almam zorlaşır mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Studienabschluss Zertifikat vize başvurusunda ne seçilmeli?

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 19, 2023 3:33 pm

Kapsamiyor, en iyisi diger basvurulari bekleyin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

isilwen

Re: Studienabschluss Zertifikat vize başvurusunda ne seçilmeli?

Mesaj gönderen isilwen » Cmt May 20, 2023 11:16 am

Teşekkür ederim, Siegen Üniversitesinden başka bir lisans bölümü için kabul aldım, yaptığım hata beni çok germişti.

Umarım bu başlık aynı durumu yaşayanlar için bilgilendirici olur ve kimse benimle aynı hataya düşmez :D