Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Certified Copies

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
excapen

Certified Copies

Mesaj gönderen excapen » Cum Mar 24, 2023 12:00 am

Merhabalar,

başlıkta da belirttiğim gibi "Certified Copies" ne oluyor tam olarak? Diploma fotokopimi çektirdiğim de üniversiteden "aslı gibidir" damgası mı bastırıyorum? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Computer_Berkay

Re: Certified Copies

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Mar 24, 2023 2:06 am

excapen yazdı: Cum Mar 24, 2023 12:00 am Merhabalar,

başlıkta da belirttiğim gibi "Certified Copies" ne oluyor tam olarak? Diploma fotokopimi çektirdiğim de üniversiteden "aslı gibidir" damgası mı bastırıyorum? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Noter onayli demek mesela Lise Diplomasi, ÖSYM sonuc belgesi vs. fotokopisini noterden noter onayli almaniz gerek.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

excapen

Mesaj gönderen excapen » Cum Mar 24, 2023 10:02 am

sanırsam tasdikli kopya olarak da geçiyor, doğru değil mi? Noter yerine üniversiteden istesem olur mu acaba? Uni-assist sayfasında üniversitelerin hazırladıkğını da kabul ettiklerini belirtmişler.

cain

Mesaj gönderen cain » Cum Mar 24, 2023 11:51 am

excapen yazdı: Cum Mar 24, 2023 10:02 am sanırsam tasdikli kopya olarak da geçiyor, doğru değil mi? Noter yerine üniversiteden istesem olur mu acaba? Uni-assist sayfasında üniversitelerin hazırladıkğını da kabul ettiklerini belirtmişler.
Bence işi sağlama alın ve noter tasdiği yaptırın

burak1204

Mesaj gönderen burak1204 » Cmt Mar 25, 2023 1:09 pm

Ben uni-assiste münih teknik üniversitesine başvuru için gereken vpd belgesi için evrak yollamıştım. İngilizce olan evraklarımı (true copy damgalı diploma ve ekinin fotokopisi, hazırlıktan aldığım yabancı dil yeterlilik belgesi vs.) notere gitmeden kaymakamlıkta apostil yaptırarak gönderdim. Apostil işlemi ücretsiz ve evrakın gerçek olduğunu direkt olarak kanıtlayan, avrupa birliği tarafından tanınan bir belge. İnternetten detaylarına bakabilirsiniz. Sadece ingilizce olmayan evraklarımı (OSYM sonuc belgesi, diploma vs.) almancaya çevirtip noterde onaylattıktan sonra apostil için kaymakamlığa gittim. Herhangi bir sorun olmadı. Hatta tranksript belgemi edevletten çıkartıp yollamıştım. Edevletten çıkan belgedeki barkod ile doğrulama yapılabildiği için münih teknik üniversitesi o tarz belgeyi de certified kabul ediyor. O yüzden uni-assist problem çıkartmadı.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Cmt Mar 25, 2023 8:13 pm

excapen yazdı: Cum Mar 24, 2023 10:02 am sanırsam tasdikli kopya olarak da geçiyor, doğru değil mi? Noter yerine üniversiteden istesem olur mu acaba? Uni-assist sayfasında üniversitelerin hazırladıkğını da kabul ettiklerini belirtmişler.
Paderborn Universitesinin sayfasında "onaylı kopya" olarak üniversiteden alınmış aslı gibidir evrakları kabul ettiklerini yazmışlar, ancak kabul şartı "aslı gibidir" damgasının İngilizce, Almanca ya da Fransızca vurulmuş olmasıydı. Eğer üniversiten İngilizce diploma vs veriyorsa İngilizce "aslı gibidir" mührü de vardır diye tahmin ediyorum. Ancak Uni-assist'te durum nedir bir bilgim yok.