Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Schengen Vize İtirazı Yardımcı olursanız sevinirim..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Nora

Schengen Vize İtirazı Yardımcı olursanız sevinirim..

Mesaj gönderen Nora » Cum Mar 17, 2023 1:15 pm

Merhaba, Türkiye’de Türkçe öğretmeniyim. Almanya’da yaşamak için TELC B1 sınavını geçtim, orada bir dayım var. Temmuz ayı gibi yeni bir göç yasası çıkacak Almanya’da. Bu yasa işvereni güçlendiren bir yasa. Örneğin dayım orada işveren ben de dil sınavını geçtiğim için okuduğum okula bakmaksızın beni çalışan olarak oraya alabilecek. Yasa çıkmadan dil kursu üzerinden şansımızı deneyelim dedik. Dil kursu kaydım, gidiş dönüş biletlerim(rezerve değil satın aldım) her şeyi idata’ya teslim ettim. Ancak dün 13. Maddeden red yedim,yani döneceğimden şüphe etmişler çok üzgünüm. Ben ordayken yasa çıksaydı buna dayanarak dönmezdim ama illegal olarak kalmaya asla niyetli değilim. İtiraz edicem ama nasıl itiraz edeyim bilmiyorum, yine genelde red veriyorlarmış. Eylül’de bir okulda işe başlayacağıma dair belge de sunsam dedim ama görüştüğüm bir danışmanlık şirketi çok faydasının olmayacağını söyledi. Böyle bir durumu yaşayan ya da bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Schengen Vize İtirazı Yardımcı olursanız sevinirim..

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 19, 2023 2:05 pm

Merhaba, turist vizeleri zaten Almanya da uzatilmiyor, her türlü geri dönmek zorundaydiniz. Daha yürürlükte olmayan ve temmuzda cikacagi mechul bir düzenlemeye dayanarak sabirsiz davranip gereksiz yere red almissiniz. Itiraz edilecek cok bir durum da yok. Bunu özellikle ögrencilerde de yasiyoruz maalesef sikca, kabul belgesini bile beklemeyip kurs kaydi yaptirip basvuru yapip sonra red alan sabirsiz insanlar var ve bir defa red alip vize sicilini de kötülestirip belki ilerde rahatca alacagi vizeyi iyice zora sokuyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzr Mar 19, 2023 6:43 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 19, 2023 2:05 pm Merhaba, turist vizeleri zaten Almanya da uzatilmiyor, her türlü geri dönmek zorundaydiniz. Daha yürürlükte olmayan ve temmuzda cikacagi mechul bir düzenlemeye dayanarak sabirsiz davranip gereksiz yere red almissiniz. Itiraz edilecek cok bir durum da yok. Bunu özellikle ögrencilerde de yasiyoruz maalesef sikca, kabul belgesini bile beklemeyip kurs kaydi yaptirip basvuru yapip sonra red alan sabirsiz insanlar var ve bir defa red alip vize sicilini de kötülestirip belki ilerde rahatca alacagi vizeyi iyice zora sokuyorlar.
Merhaba Physiker, bir sorum var bu konuda bir yorum da bulunursaniz çok sevinirim .Ben 20.10.2022 de yani 5 ay önce vize görüşmesine girdim ve evraklarım tamdı .Bremen üni den kış dönemi için şartlı kabul almıştım onu da ibraz ettim .Geçen hafta perşembe günü yabancılar şubesindeki memur bana yazdı.Bazi evraklar ve Bremen üniden kış dönemi için yeni bir kabul alıp ibraz etmemi istedi.Ama başvurular bildiğin gibi Mayıs ayında başlıyor ve üni de bir mailde başvuruların Mayıs'ta başlayacağını söyledi.Sizce bu maili onlara atıp başvuruların başlamadığıni söylesem ve diğer istedikleri belgeleri göndersem yine de red verirler mi ? Bir de şu var .Kursumu hazirana aldırıp yeni kabul mektubunu Mayıs'ta alıp onlara göndersem hazirana kadar beklerler mi ?VPD belgem de mevcut. Sorunumla ilgili bir yorumda bulunursanız çok sevinirim .

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzr Mar 19, 2023 7:08 pm

Özgür123 yazdı: Pzr Mar 19, 2023 6:43 pm

Merhaba Physiker, bir sorum var bu konuda bir yorum da bulunursaniz çok sevinirim .Ben 20.10.2022 de yani 5 ay önce vize görüşmesine girdim ve evraklarım tamdı .Bremen üni den kış dönemi için şartlı kabul almıştım onu da ibraz ettim .Geçen hafta perşembe günü yabancılar şubesindeki memur bana yazdı.Bazi evraklar ve Bremen üniden kış dönemi için yeni bir kabul alıp ibraz etmemi istedi.Ama başvurular bildiğin gibi Mayıs ayında başlıyor ve üni de bir mailde başvuruların Mayıs'ta başlayacağını söyledi.Sizce bu maili onlara atıp başvuruların başlamadığıni söylesem ve diğer istedikleri belgeleri göndersem yine de red verirler mi ? Bir de şu var .Kursumu hazirana aldırıp yeni kabul mektubunu Mayıs'ta alıp onlara göndersem hazirana kadar beklerler mi ?VPD belgem de mevcut. Sorunumla ilgili bir yorumda bulunursanız çok sevinirim .

(A2 ÖSD sertifikam var (79 puan) ,sigortam ,kabulum bütün belgelerim tamdı görüşmeye girdiğim zaman. ( 36f) )

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Pzr Mar 19, 2023 10:31 pm

Özgür123 yazdı: Pzr Mar 19, 2023 7:08 pm
Bence olumlu düşünmek daha iyi olur. Direkt red gönderebilirlerdi sizden belge istemeden. Benden de gideceğim kursun online test sonucunu istemişlerdi ama kurs bu sonucu bana vermeyeceğini ancak test sonucum gideceğim sınıfa uygun değilse bilgilendirileceğimi söyledi. Ben de hem A2 sonucum hem de online test sonucum yokken durumu olduğu gibi açıkladım elimden geldiğince iyi bir dille. Belki siz de durumu açıklayıp onlara sorabilirsiniz ne yapacağınızı. Tabiki emin değilim ama fikir vermek istedim. Umarım yakın zamanda vizenizi alırsınız.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzr Mar 19, 2023 10:40 pm

elifxyil yazdı: Pzr Mar 19, 2023 10:31 pm Bence olumlu düşünmek daha iyi olur. Direkt red gönderebilirlerdi sizden belge istemeden. Benden de gideceğim kursun online test sonucunu istemişlerdi ama kurs bu sonucu bana vermeyeceğini ancak test sonucum gideceğim sınıfa uygun değilse bilgilendirileceğimi söyledi. Ben de hem A2 sonucum hem de online test sonucum yokken durumu olduğu gibi açıkladım elimden geldiğince iyi bir dille. Belki siz de durumu açıklayıp onlara sorabilirsiniz ne yapacağınızı. Tabiki emin değilim ama fikir vermek istedim. Umarım yakın zamanda vizenizi alırsınız.
Çok teşekkür ederim olumsuz düşünmek istemiyorum ama yine de insanın kafası takılıyor .36f olduğu için üniversite kabulünün olması zorunlu gibi geliyor bana umarım sorun çıkarmazlar bana ve vizemi hemen gönderirler. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Basarilar dilerim.

Nora

Mesaj gönderen Nora » Pzt Mar 20, 2023 12:13 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 19, 2023 2:05 pm Merhaba, turist vizeleri zaten Almanya da uzatilmiyor, her türlü geri dönmek zorundaydiniz. Daha yürürlükte olmayan ve temmuzda cikacagi mechul bir düzenlemeye dayanarak sabirsiz davranip gereksiz yere red almissiniz. Itiraz edilecek cok bir durum da yok. Bunu özellikle ögrencilerde de yasiyoruz maalesef sikca, kabul belgesini bile beklemeyip kurs kaydi yaptirip basvuru yapip sonra red alan sabirsiz insanlar var ve bir defa red alip vize sicilini de kötülestirip belki ilerde rahatca alacagi vizeyi iyice zora sokuyorlar.
Evet haklısınız, çok kızgınım ben de kendime. Acele ederek hata yaptım. Evlilik cüzdanımı da ekleyip burada halihazırda zaten bir düzenimin olduğunu ve geri dönmek istediğimi beyan etsem yine de bir faydası olmaz mı sizce?