Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk sürecinde bireysel görüşme hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DiorUC

Konsolosluk sürecinde bireysel görüşme hk.

Mesaj gönderen DiorUC » Cum Şub 03, 2023 4:47 pm

Merhabalar, herkese iyi forumlar dilerim,
Alışılmış konular dışında bir sorum olacak, zira bu tarz bir başlığa forumda ulaşamadım.

52F vizesi başvurum ilk başvuru tarihimden itibaren eksik evrak, Noel tatili, işverenimin sağlık sorunları gibi aksilikler sebebiyle yaklaşık 5 aydır onay-red olarak sonuçlanmadı. Ben konsoloslukla eksik evrak taleplerini tamamlamak haricinde doğru düzgün iletişime geçemedim, bundan çekindim de açıkçası zaten telefonla bağlantı kurmak neredeyse imkansız. 5 ay gerçekten ciddi bir süre, beklemek yeterince yordu ve artık sonuca ulaşılmalı diye düşünüyorum. Başka şehirde yaşamaktayım ama iş için haftaya İstanbul’a gideceğim, Başkonsolosluk önümüzdeki hafta açılırsa oraya da uğrayıp sürecimin güncel durumu hakkında yüz yüze bilgi almayı düşünüyorum.

Böyle bir hakkımız var mıdır, konsolosluğun bu konuda hakkında politikası nedir? Daha önce vize asüreci devam ederken konsolosluğa bireysel gidip bilgi alan var mı aramızda?

Sevgili @Physiker, engin bilgilerinize dayanarak bu konu hakkında fikrinizi merak ediyorum, saygılar..

DiorUC

Re: Konsolosluk sürecinde bireysel görüşme hk.

Mesaj gönderen DiorUC » Pzt Şub 06, 2023 1:51 am

Arkadaşlar bu başlığı yineliyorum ama konu hakkında fikri olan yok mu?