Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

garantör işlemleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
schicksalsschlag

garantör işlemleri

Mesaj gönderen schicksalsschlag » Cum Şub 03, 2023 1:49 pm

Merhaba arkadaşlar garantör için düşündüğüm kişi auslanderbehörde den randevu almıştı bugün gitti eve 5k net euro girmesine ve ev kirada olmamasına rağmen yetersiz demişler. evli 1 çocuğu var normal mi bu sizin garantörlerinizin aşağı yukarı gelirlerini tahmin edebiliyor musunuz. adam yetersiz dedikten sonra ben pek bilmiyorum diyip başka bi numara verip oraya yönlendirmiş sizce bi değişim olur mu sonuçta?

erdemoozclk

Re: garantör işlemleri

Mesaj gönderen erdemoozclk » Cum Şub 03, 2023 4:43 pm

Açikcasi bu duruma Şaşirdim ben aldım garantör belgemi. Zamanında ben de çok araştırmıştım umarım yardimcisi olur. Benim eniştem başvurdu ve teyzemle birlikte yaşıyor çocukları evli olduğu için çocuklar sayılmadı. Kendisi kağıt fabrikasında çalışıyor işçi olarak. Teyzem ise ev hanımı. Buna rağmen garantör belgesini aldım ve geliri ortalama üstü isaretlemisler. Aynı şekilde benim dil kursundan arkadasimin garantöru de eniştem gibi isciymis o da almış. Tek korkum Aralık 15 te aldim be 6 ay geçerli olması. İzmir'de olduğum için Ekim'de başvurumu hâlâ atamadi o yüzden tedirginim. Garantör alınan yer Karlsruhe(baden eyaleti)

cain

Mesaj gönderen cain » Cmt Şub 04, 2023 2:11 pm

schicksalsschlag yazdı: Cum Şub 03, 2023 1:49 pm Merhaba arkadaşlar garantör için düşündüğüm kişi auslanderbehörde den randevu almıştı bugün gitti eve 5k net euro girmesine ve ev kirada olmamasına rağmen yetersiz demişler. evli 1 çocuğu var normal mi bu sizin garantörlerinizin aşağı yukarı gelirlerini tahmin edebiliyor musunuz. adam yetersiz dedikten sonra ben pek bilmiyorum diyip başka bi numara verip oraya yönlendirmiş sizce bi değişim olur mu sonuçta?
Giderleri gelirine yakınsa olmayabiliyor

ytbumut15

Mesaj gönderen ytbumut15 » Pzr Şub 05, 2023 9:36 am

erdemoozclk yazdı: Cum Şub 03, 2023 4:43 pm Açikcasi bu duruma Şaşirdim ben aldım garantör belgemi. Zamanında ben de çok araştırmıştım umarım yardimcisi olur. Benim eniştem başvurdu ve teyzemle birlikte yaşıyor çocukları evli olduğu için çocuklar sayılmadı. Kendisi kağıt fabrikasında çalışıyor işçi olarak. Teyzem ise ev hanımı. Buna rağmen garantör belgesini aldım ve geliri ortalama üstü isaretlemisler. Aynı şekilde benim dil kursundan arkadasimin garantöru de eniştem gibi isciymis o da almış. Tek korkum Aralık 15 te aldim be 6 ay geçerli olması. İzmir'de olduğum için Ekim'de başvurumu hâlâ atamadi o yüzden tedirginim. Garantör alınan yer Karlsruhe(baden eyaleti)
hocam peki sizden bir şeyler istedi mi ? mesela dil yeterliliği ya da üniversite kabul vb. bir şey istedi mi ? ve ya bunun haricinde neler istediler ? Sizinkisi lisans mı yoksa master mı ? teşekkür ederim :)

erdemoozclk

Mesaj gönderen erdemoozclk » Pzr Şub 05, 2023 8:12 pm

ytbumut15 yazdı: Pzr Şub 05, 2023 9:36 am hocam peki sizden bir şeyler istedi mi ? mesela dil yeterliliği ya da üniversite kabul vb. bir şey istedi mi ? ve ya bunun haricinde neler istediler ? Sizinkisi lisans mı yoksa master mı ? teşekkür ederim :)
Yani benim enistem gitmiş yeğenim yüksek lisans için gelmek istiyor garantör olacağım demiş onlar da ona göre yönlendirmis. Herhangi bir dil seviyesi veya okul kabul belgesi gerekmiyor.

ytbumut15

Mesaj gönderen ytbumut15 » Çrş Şub 08, 2023 10:33 pm

erdemoozclk yazdı: Pzr Şub 05, 2023 8:12 pm Yani benim enistem gitmiş yeğenim yüksek lisans için gelmek istiyor garantör olacağım demiş onlar da ona göre yönlendirmis. Herhangi bir dil seviyesi veya okul kabul belgesi gerekmiyor.
duyduğuma göre bazı şehirler okul kabulu istiyormuş , kimiside bir şey istemiyormuş . Sizin enişteniz hangi şehirde ikamet ediyordu , yani hangi şehirden başvurdu .

erdemoozclk

Mesaj gönderen erdemoozclk » Prş Şub 09, 2023 6:01 pm

Karlsruhe

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Cum Şub 10, 2023 10:33 pm

Arkadaşlar merhaba, benim 3 Martta vize görüşmem var fakat sanırım garantör belgem yetişmeyecek. Bunu belirtip vizede garantör belgesinin çıkması için başvuran kişinin maaş, sigorta, ev durumu vs bilgilerinin yazdığı kağıdı göstersem, asıl kağıdı da eksik evrak olarak göstersem problem olurmu?

ssevvalc

Mesaj gönderen ssevvalc » Cmt Şub 11, 2023 4:07 pm

Selam arkadaşlar, garantörlük için şu an aktüel olan gereken maddi şart kaç euro acaba?