Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iData'da Seyahat Tarihim Yanlış Yazıldı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berkayygemici

iData'da Seyahat Tarihim Yanlış Yazıldı

Mesaj gönderen berkayygemici » Sal Oca 31, 2023 4:51 pm

Merhabalar arkadaşlar bugün vize görüşmem vardı. Genel hatlarıyla çok problemsiz harika geçti diyebilirim(39f). Yalnızca çıktıktan 30dk sonra fark ettim ki seyahat tarihimi 25 Şubat olarak yazmışlar. Ben vize başvuru formu dahil her yere 25 Mart yazmıştım ve sigortam da 25 martta başlıyor. Böyle bi durumla karşılaşan oldu mu daha önceden? Ne yapmalıyım?

berkayygemici

Re: iData'da Seyahat Tarihim Yanlış Yazıldı

Mesaj gönderen berkayygemici » Prş Şub 02, 2023 3:04 pm

Arkadaşlar kolay kolay başkasının başına gelir mi bilmiyorum :D ama eğer olur da başınıza gelirse yapmanız gerekenler;
1-Telefonda aramak ( çok üstünkörü cevaplar veriliyor, sonradan iData gittiğiniz şubeden aranıyorsunuz fakat o da tatmin etmiyor)
2- Vize başvurusunu yaptığınız şubeye bizzat tekrardan gitmeniz.

Benim durumumda sadece bana verilen o fiş(takip no ve pasaport no olan kağıt) teki tarih yanlışmış. Burada esas olan şey aslında iData'nın o kağıda ne yazdığı değil de sizin ulusal vize başvuru formuna ne yazdığınızmış. Benim önerim yine, olur da başınıza gelirse gidip kendiniz görüp durumu sorgulamanız.