Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
armanct

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen armanct » Cmt Mar 25, 2023 3:45 pm

abidee.yldzz yazdı: Cum Mar 17, 2023 2:25 pm Herkese Merhaba tekrardan,

36f İzmir Başkonsolosluğu Yüksek Lisans başvurum da vizem bugün itibari ile elime ulaştı.

Idata Başvuru: 23.07.2022
Idata Randevu Atama:08.11.2022
Randevu:10.01.2023
Vize Geliş:17.03.2023

Dün aksam Yurtiçi kargodan mesaj geldi. Bugünde elime ulaştı.
Eksik evrak talebi olmadı.

Gerçekten benim için çok stressli bir süreçti. Çünkü pandeminin ilk çıktığı zamandan beri uğrasıyorum. 3 buçuk yıla tekabül ediyor. Okullar online geçti gidemedim, sonra okuldan kabulüm iptal oldu tekrar basvurdum derken. Bugün pasaporttaki vizeyi görünce gözyaşlarıma hakim olamadım diyebilirim. Umarım vizeye basvuran herkes en kısa sürede sonucunu alır.

Herkese bol şans🙏🏻

Öncelikle hayırlı olsun. Benimde İzmir'den ve sizinle yakın tarihlerde başvurularım ama henüz bir sonuç yok. Galiba sizin yabancılar dairesi daha hızlı işlemleri yürüttü. Hangi şehire gidiyorsunuz ?

36f
Yer: İzmir
Randevu Başvurusu: 15.07.2022
Randevunun Belirlendiği Tarih: 03.10.2022
Randevu Tarihi: 15.12.2022

Ek belge talebinde bulunulmadı. 06.02.2023 tarihinde garantör belgemi sundum. (Eksikti)

Wert

Mesaj gönderen Wert » Cmt Mar 25, 2023 5:14 pm

armanct yazdı: Cmt Mar 25, 2023 3:45 pm Öncelikle hayırlı olsun. Benimde İzmir'den ve sizinle yakın tarihlerde başvurularım ama henüz bir sonuç yok. Galiba sizin yabancılar dairesi daha hızlı işlemleri yürüttü. Hangi şehire gidiyorsunuz ?

36f
Yer: İzmir
Randevu Başvurusu: 15.07.2022
Randevunun Belirlendiği Tarih: 03.10.2022
Randevu Tarihi: 15.12.2022

Ek belge talebinde bulunulmadı. 06.02.2023 tarihinde garantör belgemi sundum. (Eksikti)
Evraklarınız Almanya ya ulaşmış mı?
(Almanya vize bölümüne mail attınız mı?)

Tokatlı

Mesaj gönderen Tokatlı » Pzr Mar 26, 2023 12:50 am

SimgeOenk_1 yazdı: Cum Mar 24, 2023 8:46 pm Almanca ana dili ise genelde sertifika istenmiyor. Örneğin bir alman okulunu bitirmişse, Almanca bir lisans bölümünde okuyorsa: alman dili ve edebiyatı, Almanca işletme v.b
Yerleştiğim bölüm Almanca evet fakat dönem başında kaydımı dondurmuştum. Yine de isterler mi acaba ?

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Pzr Mar 26, 2023 1:43 am

abidee.yldzz yazdı: Cum Mar 17, 2023 2:25 pm Herkese Merhaba tekrardan,

36f İzmir Başkonsolosluğu Yüksek Lisans başvurum da vizem bugün itibari ile elime ulaştı.

Idata Başvuru: 23.07.2022
Idata Randevu Atama:08.11.2022
Randevu:10.01.2023
Vize Geliş:17.03.2023

Dün aksam Yurtiçi kargodan mesaj geldi. Bugünde elime ulaştı.
Eksik evrak talebi olmadı.

Gerçekten benim için çok stressli bir süreçti. Çünkü pandeminin ilk çıktığı zamandan beri uğrasıyorum. 3 buçuk yıla tekabül ediyor. Okullar online geçti gidemedim, sonra okuldan kabulüm iptal oldu tekrar basvurdum derken. Bugün pasaporttaki vizeyi görünce gözyaşlarıma hakim olamadım diyebilirim. Umarım vizeye basvuran herkes en kısa sürede sonucunu alır.

Herkese bol şans🙏🏻
Gönderinizi okuduğumda sizinle aynı şeyleri hissettiğim için kendi vizem gelmiş gibi sevindim. Eşimle sizin sürecinizin aynısını geçiriyoruz. Yolunuz açık olsun, burada umutla vizesini bekleyen herkes kısa sürede güzel sonuçlara ulaşsın umarım.

popwhat

Mesaj gönderen popwhat » Pzr Mar 26, 2023 10:05 am

Merhaba benim A2 sertfikam var ancak 44F vizesi için ekstra bilmem gereken kelimeler var mı kağıt üzerindeki soruları yanıtlayabilmem için?

armanct

Mesaj gönderen armanct » Pzr Mar 26, 2023 2:28 pm

Wert yazdı: Cmt Mar 25, 2023 5:14 pm Evraklarınız Almanya ya ulaşmış mı?
(Almanya vize bölümüne mail attınız mı?)
Mail attım ama mailime geri dönüş yapmıyorlar. Ausländerbehörde'ye mi mail atsam acaba?
Bir de aklıma takılın bir soru var. Benim kursum 03.04.23 te başlıyacak çok kısa bir süre kaldı. Erteletmeyi düşünüyorum. Vizemin yeni tarihlere göre düzenlenmesi mümkün mü ? Nasıl bir yol izlemeliyim. Nereyle iletişime geçmem gerekiyor. Ulaşamıyorum çünkü konsolosluğa

Wert

Mesaj gönderen Wert » Pzr Mar 26, 2023 4:50 pm

armanct yazdı: Pzr Mar 26, 2023 2:28 pm Mail attım ama mailime geri dönüş yapmıyorlar. Ausländerbehörde'ye mi mail atsam acaba?
Bir de aklıma takılın bir soru var. Benim kursum 03.04.23 te başlıyacak çok kısa bir süre kaldı. Erteletmeyi düşünüyorum. Vizemin yeni tarihlere göre düzenlenmesi mümkün mü ? Nasıl bir yol izlemeliyim. Nereyle iletişime geçmem gerekiyor. Ulaşamıyorum çünkü konsolosluğa
Kızım için başvuru yaptık. 36f İzmir
Başvuru: 01.08.2022
Randevu: 19.01.2023
Randevuda bloke hesabı 12 aya tamamlarız istendi. (8 aylık dil kursu kadar olan aylar içim bloke hesap yatırmıştık)
23.01.2023 de dekontu İzmir konsolosluğuna gönderdik.
Sonrasında bekledik, 45 gün sonra
visa@bva.bund.de adresine mail yazınca, (bir hafta sonra dönüş yaptı) evrakların Almanya’ya gönderilmemiş olduğu fark ettik, ertesi gün konsolosluğa mail gönderdik. (Bir gün sonra)
visa@bva.bund.de adresinden 15.03.2023 tarihinde digital olarak almış olduklarını belirttiler.
Fiziki evraklarınızı bekliyoruz dendi, sonrasında bekliyoruz.

Wert

Mesaj gönderen Wert » Pzr Mar 26, 2023 6:53 pm

Mein Name ist xx ich hatte vor 4 Wochen ein Antrag bei ihnen gestellt für mein Studium in Deutschland für mein Visum.
Bedauerlicherweise habe ich bis jetzt noch keine Rücksprache erhalten, deswegen wollte ich nachfragen, ob Sie mir weitere Informationen zukommen lassen können, damit ich darüber informiert bin.Meine Ausbildung startet am 17.10. Und ich muss zur Kurswahl in die Universität. Ich muss bald verreisen.
Name: xxx
Nachname: xx
Passnummer: xx
Antrag am : xx
Meine Antragsnummer lautet: xx

Mit den oben gegeben Angaben würde ich Sie bitte, mir weiter Informationen zukommen zu lassen.

Ich bedanke mich für ihre Mühen und wünsche einen angenehmen Tag

Mit freundlichem Gruß

ALDIĞIM CEVAP:
Sehr geehrte Frau xx,

die Prüfung Ihres Antrags wurde hier vorerst abgeschlossen und zur weiteren Prüfung an die örtlich zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Wir haben keinen Einfluss auf den Prüfungsprozess der Ausländerbehörde. Es ist jedoch nicht mit einer Entscheidung vor dem 18.10.2022 zu rechnen.

Nach Erhalt einer Entscheidung der Ausländerbehörde setzen wir Sie in Kenntnis.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards,

Zentrale Visumbearbeitung

Central Visa Processing Unit

visa-processing@auswaertiges-amt.de
Bu adrese de yazılabilir, diye düşünüyorum.
Böyle bir örnek gördüm.
Ama emin değilim…
Bu adres açıklayıcı bilgi verebiliyor sanırım.

Wert

Mesaj gönderen Wert » Pzr Mar 26, 2023 8:33 pm

Wert yazdı: Pzr Mar 26, 2023 6:53 pm Mein Name ist xx ich hatte vor 4 Wochen ein Antrag bei ihnen gestellt für mein Studium in Deutschland für mein Visum.
Bedauerlicherweise habe ich bis jetzt noch keine Rücksprache erhalten, deswegen wollte ich nachfragen, ob Sie mir weitere Informationen zukommen lassen können, damit ich darüber informiert bin.Meine Ausbildung startet am 17.10. Und ich muss zur Kurswahl in die Universität. Ich muss bald verreisen.
Name: xxx
Nachname: xx
Passnummer: xx
Antrag am : xx
Meine Antragsnummer lautet: xx

Mit den oben gegeben Angaben würde ich Sie bitte, mir weiter Informationen zukommen zu lassen.

Ich bedanke mich für ihre Mühen und wünsche einen angenehmen Tag

Mit freundlichem Gruß

ALDIĞIM CEVAP:
Sehr geehrte Frau xx,

die Prüfung Ihres Antrags wurde hier vorerst abgeschlossen und zur weiteren Prüfung an die örtlich zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Wir haben keinen Einfluss auf den Prüfungsprozess der Ausländerbehörde. Es ist jedoch nicht mit einer Entscheidung vor dem 18.10.2022 zu rechnen.

Nach Erhalt einer Entscheidung der Ausländerbehörde setzen wir Sie in Kenntnis.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards,

Zentrale Visumbearbeitung

Central Visa Processing Unit

visa-processing@auswaertiges-amt.de
Bu adrese de yazılabilir, diye düşünüyorum.
Böyle bir örnek gördüm.
Ama emin değilim…
Bu adres açıklayıcı bilgi verebiliyor sanırım.
Benim adım xx 4 hafta önce Almanya'da okumak için vizem için size başvurdum.
Maalesef henüz herhangi bir geri bildirim almadım, bu yüzden bilgilenebilmem için bana daha fazla bilgi gönderebilir misiniz diye sormak istedim. Eğitimim 17 Ekim'de başlıyor. Ve bir ders seçmek için üniversiteye gitmem gerekiyor. Yakında seyahat etmeliyim.
İsim: xxx
Soyadı: xx
Pasaport numarası: xx
Uygulama tarihi : xx
Başvuru numaram: xx

Yukarıda verilen bilgilerle, bana daha fazla bilgi göndermenizi rica ediyorum.

Emekleriniz için teşekkür eder, iyi günler dilerim

Samimi olarak

ALDIĞIM CEVAP:
Sayın Bayan xx,

başvurunuzun incelenmesi şimdilik burada tamamlandı ve daha ayrıntılı inceleme için yerel sorumlu yabancılar dairesine iletildi.

Göçmenlik makamlarının inceleme süreci üzerinde hiçbir etkimiz yoktur. Ancak 18 Ekim 2022'den önce bir karar verilmesi beklenmiyor.

Göçmenlik makamlarından bir karar aldıktan sonra sizi bilgilendireceğiz.

Saygılarımla / Saygılarımla,

Merkezi vize işlemleri

Merkezi Vize İşlem Birimi

Blume49

Mesaj gönderen Blume49 » Pzt Mar 27, 2023 12:14 pm

Blume49 yazdı: Cum Mar 24, 2023 6:59 pm Merhaba arkadaşlar, paylaşılanları, yorumları, soruları birkaç gündür takip ediyorum. Özellikle deneyimlerini aktaran herkese ve Physiker, size, çok teşekkür ederim. Ben de hemen başvuru sürecimi kısaca aktarayım:

1 Şubat 2023: Randevu talebi
16 Şubat 2023: Randevu atanma
10 Mart 2023: İdata Gayrettepe başvuru (dosya teslimi)
15 Mart 2023: Eksik belge istenmesi (bloke hesap)
17 Mart 2023: Eksik belgenin teslimi (Fintiba'dan hemen açtım ve gelen Blocking Confirmation belgesini mail ile konsolosluğa gönderdim)

Şimdi vizemi bekliyorum arkadaşlar.

Ben uçak biletimi de alıp başvuru dosyama iliştirdim. 1 Nisan uçuş tarihim ama sanki almayıp rezervasyon yapsaydım daha iyi olurdu gibi hissediyorum. Böyle biraz emrivaki mi oluyor bilemiyorum. Neticede uygunluğu kontrol edilsin diye verdiğimiz bir dosyayla "nasılsa gideceğim" imajı bırakmak kötü olmaz elbet, evet, fakat "nasılsa BU TARİHTE KESİN GİDECEĞİM" der gibi olduğumuzdan, rezervasyon yaptırmak daha doğru olurdu gibi geliyor şu an. ERASMUS için başvurdum bu arada, onu atlamışım, affedersiniz. Üniversiteden gelen kabul mektubumda sömestr dönemi 1 Nisan-30 Eylül olarak belirtildiği için ben de 1 Nisan'ı gidiş tarihim olarak belirledim; vizemi daha erkene verebileceklerini düşünmemişim hiç ama benim için yeterli zaten. Çünkü dersler 12 Nisan'da başlayacak ve öncesindeki 12 gün tamamen oryantasyon ve prosedür için kullanılacak günler. Dilerim vizem gelir, gerisini bir şekilde hallederim ben. Yeter ki derslere yetişebileyim. Herkese bol şans diliyorum ama öncelikle başarılar, sağlıklı dönemler dilerim. Gidebilen arkadaşlarımız umarım hayatları için güzel bir fırsat yakaladıklarını (hem kültürler tanımak, hem farklı bilim insanlarından paylarına düşeni almak vs) hep akıllarında tutarlar. Ama hep de gülümseyerek neşeyle gezip dolaşırlar umarım :) Vizem geldiğinde mutlaka paylaşacağım arkadaşlar. Mutlu ve umutlu kalın...
VİZEM GELDİİİ :) Daha doğrusu kargoyu beklemeden ben gidip idata'dan aldım :) Bekleyen herkese kolaylıklar diliyorum.

SimgeOenk_1

Mesaj gönderen SimgeOenk_1 » Pzt Mar 27, 2023 1:31 pm

Blume49 yazdı: Pzt Mar 27, 2023 12:14 pm VİZEM GELDİİİ :) Daha doğrusu kargoyu beklemeden ben gidip idata'dan aldım :) Bekleyen herkese kolaylıklar diliyorum.
Tebrikler! Umarım her şey güzel olur senin için. Ben de 6 Mart tarihinde idata ya başvurmuştım 39f için. Ama seninkisi Erasmus o yüzden daha hızlı gelmiş 17 gün sürmüş yanlış hesaplamadıysam. Eğitim hayatında başarılar diliyorum.

Burkicemki

Mesaj gönderen Burkicemki » Pzt Mar 27, 2023 6:46 pm

Merhabalar arkadaşlar, bir sorum olacak.

Vize görüşmesine çevirileri zımbalı mı götürdünüz yoksa zımbasız mı? Bir arkadaş zımbalı evrağınız olmasın demişti, ben de tercümandan gelen belgelerin zımbasını söktüm, bir şey olur mu?

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Pzt Mar 27, 2023 11:08 pm

Merhabalar arkadaşlar çok acil 2 sorum olacak
1. 25 mart tarihinde ülkeye giriş yaptım anmeldung yapmam gerekiyor ama önce ev tutacağım sonra yapmam gereken adımlar neler?

2. Wg gesucht ve immo scout harici ev tutabileceğim site varsa önerir misiniz?

Blume49

Mesaj gönderen Blume49 » Pzt Mar 27, 2023 11:38 pm

SimgeOenk_1 yazdı: Pzt Mar 27, 2023 1:31 pm Tebrikler! Umarım her şey güzel olur senin için. Ben de 6 Mart tarihinde idata ya başvurmuştım 39f için. Ama seninkisi Erasmus o yüzden daha hızlı gelmiş 17 gün sürmüş yanlış hesaplamadıysam. Eğitim hayatında başarılar diliyorum.
Çok teşekkür ederim. Evet, sessizlik prosedürü vb durumlar okudum burada forumda ama öyle bir sürece tabi olmamışım anladığım kadarıyla. Aslında daha hızlı olabilirdi ama deprem sonrası öne alınan başvurular sebebiyle evet 17 günde gelmiş oldu. Eksik belge yoksa nihayetinde gelir, olumlu düşünmek iyi olur. Sevgiler, başarılar...

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 11:45 pm

Vize tarihini kendi isteğiyle ileriye atan oldu mu? Bloke hesap ve sigorta işleri yüzünden ileriki bir tarihe attım randevuyu. Bakalım ne zamana atanacak. Tarih atanıp bir hafta sonraya gün verdiler yetiştiremedim işleri :( ben yanlış yaptım keşke bloke hesabı çok önceden halletseydim :(

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Mar 28, 2023 12:01 am

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 11:45 pm Vize tarihini kendi isteğiyle ileriye atan oldu mu? Bloke hesap ve sigorta işleri yüzünden ileriki bir tarihe attım randevuyu. Bakalım ne zamana atanacak. Tarih atanıp bir hafta sonraya gün verdiler yetiştiremedim işleri :( ben yanlış yaptım keşke bloke hesabı çok önceden halletseydim :(
Ben Ankara'dan başvurmuştum Ekim ayında . İlk randevum Eylül 17 ye atanmıştı yetistiremeyecegimi anlayayinca 5 Eylül'de ertelettim ve 15 Eylül'de yani 10 gün sonra yeni randevum belirlenmisti ve 20 ekime verilmişti yeni randevum.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Mar 28, 2023 12:02 am

darkside32 yazdı: Pzt Mar 27, 2023 11:08 pm Merhabalar arkadaşlar çok acil 2 sorum olacak
1. 25 mart tarihinde ülkeye giriş yaptım anmeldung yapmam gerekiyor ama önce ev tutacağım sonra yapmam gereken adımlar neler?

2. Wg gesucht ve immo scout harici ev tutabileceğim site varsa önerir misiniz?
Blume49 yazdı: Pzt Mar 27, 2023 12:14 pm VİZEM GELDİİİ :) Daha doğrusu kargoyu beklemeden ben gidip idata'dan aldım :) Bekleyen herkese kolaylıklar diliyorum.

Hayırlı olsun başarılar dilerim sizlere .Darısı başıma ve bütün bekleyenlere inşallah.

bussetepe

Mesaj gönderen bussetepe » Sal Mar 28, 2023 1:44 am

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 11:45 pm Vize tarihini kendi isteğiyle ileriye atan oldu mu? Bloke hesap ve sigorta işleri yüzünden ileriki bir tarihe attım randevuyu. Bakalım ne zamana atanacak. Tarih atanıp bir hafta sonraya gün verdiler yetiştiremedim işleri :( ben yanlış yaptım keşke bloke hesabı çok önceden halletseydim :(
27 mart için olusturulan randevumu iptal ettim 25 martta. Yeni randevu bir sonraki gün 10 mayısa atandı bu kadar ileri atayacaklarını tahmin etmemiştim

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Mar 28, 2023 2:59 am

Özgür123 yazdı: Sal Mar 28, 2023 12:02 am Hayırlı olsun başarılar dilerim sizlere .Darısı başıma ve bütün bekleyenlere inşallah.
Merhaba sizin durumunuzda bir gelisme var mi ? En son kalacak yer gonderecektiniz sanirim? Bir de hangi yabancilar dairesiydi sanirim sordum ama unuttum. Benim kadar bekleyen bir siz varsiniz sanirim. Cildiracagim en sonunda :(

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Mar 28, 2023 3:11 am

Ceydak yazdı: Sal Mar 28, 2023 2:59 am Merhaba sizin durumunuzda bir gelisme var mi ? En son kalacak yer gonderecektiniz sanirim? Bir de hangi yabancilar dairesiydi sanirim sordum ama unuttum. Benim kadar bekleyen bir siz varsiniz sanirim. Cildiracagim en sonunda :(
Bugün bütün istedikleri belgeleri hatta fazla fazla belgeler de gönderdim.Kalacak yerle ilgili gösterdiğim belgeyi 11 gündür bekliyordum bugün geldi sonunda ve geldiği gibi bütün belgeleri attım.Umarim bu hafta kararlarını verirler ve en geç haftaya da vizem elime ulaşır.Benim yabancılar şubesi Salzgitter. Benimde çıldırmama gerçekten çok az kaldı .Sizin durumunuz ne peki . Hâlâ bekleyin mi diyorlar. Sanki dünyayı kurtaracak bir karar veriyorlar da bu kadar bekletiyorlar bizi .

Kilitli