Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

"Housinganywhere" deneyimi olan var mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wh0isdeniz

"Housinganywhere" deneyimi olan var mı?

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Sal Kas 29, 2022 8:17 pm

WG ararken en çok karşıma çıkan sitelerden biri "housinganywhere.com" normalde evler fazla güzel ve ucuz gözüktüğü için ve şu dönem dolandırıcılık olayları da arttığından ilanları kafamda biraz SCAM olarak nitelendirip uzak durmuştum, şimdi Expatrio'dan bloke hesabımı yaptığım için oranın konaklama alanında da buraya yönlendiriyor o yüzden biraz merak ettim.

Forumda arattım ama çok fazla bilgi bulamadım, aranızda hiç güvenli bir şekilde HousingAnywhere kullanıp problem yaşamayan oldu mu?
WG'lere baktığımda fotoğraflar genel olarak WG-Gesucht'dan daha profesyonel çekilmiş ve ve fiyat olarak da daha uygun ilanlar da gözüküyor?

Saygılarımla...

ozcartman

Re: "Housinganywhere" deneyimi olan var mı?

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Kas 29, 2022 9:32 pm

wh0isdeniz yazdı: Sal Kas 29, 2022 8:17 pm WG ararken en çok karşıma çıkan sitelerden biri "housinganywhere.com" normalde evler fazla güzel ve ucuz gözüktüğü için ve şu dönem dolandırıcılık olayları da arttığından ilanları kafamda biraz SCAM olarak nitelendirip uzak durmuştum, şimdi Expatrio'dan bloke hesabımı yaptığım için oranın konaklama alanında da buraya yönlendiriyor o yüzden biraz merak ettim.

Forumda arattım ama çok fazla bilgi bulamadım, aranızda hiç güvenli bir şekilde HousingAnywhere kullanıp problem yaşamayan oldu mu?
WG'lere baktığımda fotoğraflar genel olarak WG-Gesucht'dan daha profesyonel çekilmiş ve ve fiyat olarak da daha uygun ilanlar da gözüküyor?

Saygılarımla...
Site sağlam ancak ev sahibi son güne kadar iptal edebiliyor. O durumda aldıkları komisyona kadar iade ediyorlar. Tek risk ev sahibinin iptal etmesi. Başıma geldi 3 gün kala ev sahibi iptal etti. Gerçi yaptığı açıklamada içerideki kiracının çıkmamakta direndiği, bu nedenle zorunlu iptal olduğu yazıyordu. Yani keyfi iptal edebilir mi bilemiyorum. Bir de dikkat edin anmeldung için müsait olduğunu görmeden ya da sormadan kiralamayın.

berlin2022
İletişim:

Re: "Housinganywhere" deneyimi olan var mı?

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Kas 30, 2022 2:52 pm

Housinganywhereden kiralarsaniz zaten housinganywhere 100 euro komisyon alip arabuluculuk yapiyor. siz yerlesmeden karsi tarafa para gecmiyor o yüzden türkiyedeyseniz eve bakma imkaniniz yoksa iyi bir secenek. ama eger karsi taraf derse ki housinganywhere cok vergi aliyor size kira sözlesmesini mailden atalim parayi gönderin o zaman sikinti cikabilir :D ben 2. secenegi yapmistim ama kiraladigim yerin housinganywherede 300 degerlendirmesi vardi.