Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 Almanyada puplic sağlık sigortası muadili mi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mozseno

AT11 Almanyada puplic sağlık sigortası muadili mi

Mesaj gönderen mozseno » Çrş Kas 16, 2022 10:19 am

Arkadaşlar,
AT11 aldım. Ancak verilen bilgi kağıdında sadece acil, trafik kazaları, kalp krizi vb. durumlarda gecerlidir yazıyor. Almanyada hastalansam hastaneye gidemeyecek miyim? Ayrıca Almanyadan "puplic insuarence" mi yaptırmam gerekiyor?

bern

Re: AT11 Almanyada puplic sağlık sigortası muadili mi

Mesaj gönderen bern » Çrş Kas 16, 2022 7:51 pm

onun muadili at21 veya at9 diye biliyorum

ereennaay

Mesaj gönderen ereennaay » Çrş Kas 16, 2022 8:04 pm

At11 mantıklı mı sence yoksa özel sağlık sigortası yaptırmak mı daha mantıklı almanyada

lumos

Mesaj gönderen lumos » Prş Kas 17, 2022 6:00 pm

mozseno yazdı: Çrş Kas 16, 2022 10:19 am Arkadaşlar,
AT11 aldım. Ancak verilen bilgi kağıdında sadece acil, trafik kazaları, kalp krizi vb. durumlarda gecerlidir yazıyor. Almanyada hastalansam hastaneye gidemeyecek miyim? Ayrıca Almanyadan "puplic insuarence" mi yaptırmam gerekiyor?
Ne yazıyor tam olarak? Çünkü benim bildiğim "Almanya'da kalınan süre zarfında hemen gerekli olan tedaviler karşılanır" gibisinden bir şey yazar.
Check-up ve benzeri dışında her şeyi kapsıyor yani. Hastalanırsan veya bir ağrı/şikayetin varsa tabii ki gidebilirsin doktora. O da acil sonuçta, illa ölüm kalım meselesi olmasına gerek yok :D Kaç kere gittim ben

bestek

Mesaj gönderen bestek » Cum Kas 18, 2022 3:58 pm

lumos yazdı: Prş Kas 17, 2022 6:00 pm Ne yazıyor tam olarak? Çünkü benim bildiğim "Almanya'da kalınan süre zarfında hemen gerekli olan tedaviler karşılanır" gibisinden bir şey yazar.
Check-up ve benzeri dışında her şeyi kapsıyor yani. Hastalanırsan veya bir ağrı/şikayetin varsa tabii ki gidebilirsin doktora. O da acil sonuçta, illa ölüm kalım meselesi olmasına gerek yok :D Kaç kere gittim ben
merhaba, hangi sirketi onerirsiniz? at11im var ama sanirim bunu baska gecerli bir belgeye donusturtmek gerekiyormus. DAK beni cok bekletiyor birkac gibi TK'dan memnun, siz ne dusunuyorsunuz?

lumos

Mesaj gönderen lumos » Sal Kas 29, 2022 3:28 pm

bestek yazdı: Cum Kas 18, 2022 3:58 pm merhaba, hangi sirketi onerirsiniz? at11im var ama sanirim bunu baska gecerli bir belgeye donusturtmek gerekiyormus. DAK beni cok bekletiyor birkac gibi TK'dan memnun, siz ne dusunuyorsunuz?
Ben TK'ya gidiyorum ama çok da fark edeceğini düşünmüyorum. En popüler TK ve AOK ama ikisinde de iş bilmeyen elemanlar yüzünden sorun yaşayanları okudum. Yaşadığınız şehirde hangisi daha büyük/popüler ise onu seçin derim (AT11'e aşina olma olasılıkları daha fazla olabilir diye).

mozseno

Mesaj gönderen mozseno » Cmt May 13, 2023 12:02 am

AT 11 belgesi semester süresi kadar yanı 6 ay gecerliydi. Bende Expatrio üzerinden 1 yıl süreli olan TK ya başvurdum. Ancak bugün gelen mektupta beni sigorta yapamayacaklarını,Türkiye sigortası le devam etmem gerektiği yazıyor. Şimdi AT 11 belgemi AOK ya gidip sisteme kayıt olmalıyım sanırım. Daha önce bu mektuptan alan oldu mu? Oturum iznim şimdi 6 aylık süreli mi gelir?
Teşekkürler şimdiden.

mozseno

Mesaj gönderen mozseno » Sal Haz 06, 2023 10:31 pm

AOK ya gittim, AT11 ve TK dan gelen yaziyi gosterdim bir hafta sonra sigorta numara yazan mektup gonderdiler. Sanirim tamam bu sekilde!