Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cloudaisy

Vize Başvurusu

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzt Eyl 19, 2022 3:39 pm

Arkadaşlar merhaba vize başvuru süreci hakkında kafam çok karıştı. Bu konuda destek olabilecek birisi var mı? Belgelerimiz hazır olmadan randevu oluşturabiliyor muyuz veya süreç hangi sırayla ilerliyor bunu kısaca anlatabilecek birisi var mı? Ulusal vize başvurusu yapmam gerekli ama nasıl yapacağım bilmiyorum

babysharkdudu1_

Re: Vize Başvurusu

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Pzt Eyl 19, 2022 4:10 pm

Merhaba, internete idata ulusal Almanya başvurusu yazıyorsunuz oradan sırayla soruları cevaplıyorsunuz ve ücreti karttan ödeyip randevu oluşturuyorsunuz. Daha sonrasında size randevu ataması yapıyorlar tarihi size mail olarak atıyorlar zaten randevu aldığınızda hazırlamanız gereken evrak listesi karşınıza çıkıyor oradaki evrakları hazırlayıp vize randevu günü gidiyorsunuz evraklarınızı alıyorlar ve birkaç soru soruyorlar daha sonrasında vizenizin gelmesini bekliyorsunuz

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzt Eyl 19, 2022 4:15 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 4:10 pm Merhaba, internete idata ulusal Almanya başvurusu yazıyorsunuz oradan sırayla soruları cevaplıyorsunuz ve ücreti karttan ödeyip randevu oluşturuyorsunuz. Daha sonrasında size randevu ataması yapıyorlar tarihi size mail olarak atıyorlar zaten randevu aldığınızda hazırlamanız gereken evrak listesi karşınıza çıkıyor oradaki evrakları hazırlayıp vize randevu günü gidiyorsunuz evraklarınızı alıyorlar ve birkaç soru soruyorlar daha sonrasında vizenizin gelmesini bekliyorsunuz
Merhaba teşekkür ederim gerçekten sıfır bilgiye sahibim. O halde idata üzerinden başvuru yaptıktan sonra bana atanan randevu benim vize görüşmem için olan randevu oluyor değil mi? Sadece bir kez mi görüşmeye gidiliyor? Randevudan ne kadar süre önce randevu tarihimizi bize söylüyorlar? Benim evraklarımın hepsi hazır değil ve şimdiden idatadan başvuru yapmam mantıklı olur mu? Bir sürü sordum ama müsait vaktinizde dönüş yapabilirseniz çok mutlu olurum.

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Pzt Eyl 19, 2022 6:20 pm

cloudaisy yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 4:15 pm Merhaba teşekkür ederim gerçekten sıfır bilgiye sahibim. O halde idata üzerinden başvuru yaptıktan sonra bana atanan randevu benim vize görüşmem için olan randevu oluyor değil mi? Sadece bir kez mi görüşmeye gidiliyor? Randevudan ne kadar süre önce randevu tarihimizi bize söylüyorlar? Benim evraklarımın hepsi hazır değil ve şimdiden idatadan başvuru yapmam mantıklı olur mu? Bir sürü sordum ama müsait vaktinizde dönüş yapabilirseniz çok mutlu olurum.
Evet atanan tarih sizin vize randevu gününüz oluyor. Görüşmeye bir kere gidiyoruz evet ben İstanbul'dan başvuru yaptım 11 gün sonra tarih atandı 11 Temmuz'da intten randevu aldım 18 Ağustos'ta İstanbul Konsolosluğunda vize görüşmesine gittim yani randevu almanız sizin durumunuza göre değişir ne amaçla gidiyorsunuz? Mesela ben şartlı kabul aldım lisans için gideceğim 2 Kasım'da dil kursum başlıyor bu yüzden 18 Ağustos'ta görüşmeye girdim Erasmus için gidenlere çok daha kısa sürede vize çıkarken şartlı kabullere geç cevap geldiğinden ben erkenden başvurumu yaptım

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Sal Eyl 20, 2022 12:43 am

babysharkdudu1_ yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 6:20 pm Evet atanan tarih sizin vize randevu gününüz oluyor. Görüşmeye bir kere gidiyoruz evet ben İstanbul'dan başvuru yaptım 11 gün sonra tarih atandı 11 Temmuz'da intten randevu aldım 18 Ağustos'ta İstanbul Konsolosluğunda vize görüşmesine gittim yani randevu almanız sizin durumunuza göre değişir ne amaçla gidiyorsunuz? Mesela ben şartlı kabul aldım lisans için gideceğim 2 Kasım'da dil kursum başlıyor bu yüzden 18 Ağustos'ta görüşmeye girdim Erasmus için gidenlere çok daha kısa sürede vize çıkarken şartlı kabullere geç cevap geldiğinden ben erkenden başvurumu yaptım
Tekrardan merhaba :) Ben aupair olmak için başvuruda bulundum. Bugün sizden aldığım cesaretle internetten başvuruda bulundum umarım başarabilmişimdir. Sizce randevum ne kadar süre sonra oluşur? Birde görüşmeden sonrada çok bekliyor muyuz vizenin gelmesini?

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Sal Eyl 20, 2022 1:47 am

cloudaisy yazdı: Sal Eyl 20, 2022 12:43 am Tekrardan merhaba :) Ben aupair olmak için başvuruda bulundum. Bugün sizden aldığım cesaretle internetten başvuruda bulundum umarım başarabilmişimdir. Sizce randevum ne kadar süre sonra oluşur? Birde görüşmeden sonrada çok bekliyor muyuz vizenin gelmesini?
Umarım doğrudur :) benim randevum 11 gün sonra atanmıştı ben bir aydır vizemi bekliyorum ama bu gitme amacınıza göre çok değişiyor forumda 2-3 ay bekleyenleri de gördüm. Forumda Vize Anı Defteri diye bir başlık var oraya yazarsanız daha çok insan görüp size yardımcı olabilir. Başarılar dilerim :)

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Sal Eyl 20, 2022 1:50 am

babysharkdudu1_ yazdı: Sal Eyl 20, 2022 1:47 am Umarım doğrudur :) benim randevum 11 gün sonra atanmıştı ben bir aydır vizemi bekliyorum ama bu gitme amacınıza göre çok değişiyor forumda 2-3 ay bekleyenleri de gördüm. Forumda Vize Anı Defteri diye bir başlık var oraya yazarsanız daha çok insan görüp size yardımcı olabilir. Başarılar dilerim :)
Hatalı olsa fark edebilme imkanım olur muydu acaba? :D idataya ulaşabilmek neredeyse imkansız ve teyit etmek istiyorum. Birde randevu atanmasını beklemek kadar vizenin gelişi de oldukça uzun sürüyor anlaşılan :(

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Sal Eyl 20, 2022 2:04 am

cloudaisy yazdı: Sal Eyl 20, 2022 1:50 am Hatalı olsa fark edebilme imkanım olur muydu acaba? :D idataya ulaşabilmek neredeyse imkansız ve teyit etmek istiyorum. Birde randevu atanmasını beklemek kadar vizenin gelişi de oldukça uzun sürüyor anlaşılan :(
Şöyle ben şartlı kabul ile lisans okumak için başvuru yaptım ve bana 36F çıktı bildiğim kadarıyla şartlı kabulle yüksek lisansa gidenlere de 41F çıkıyor foruma yazarsanız au pair ile gidenlerin vize türünü öğrenip doğruluğuna bakabilirsiniz.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzr Eyl 25, 2022 9:43 pm

aupair vize sürecinde olan tek bir insana ulaşamadım :(

Pepawutz

Mesaj gönderen Pepawutz » Pzt Eki 24, 2022 5:22 pm

cloudaisy yazdı: Pzr Eyl 25, 2022 9:43 pm aupair vize sürecinde olan tek bir insana ulaşamadım :(
Merhaba , bende Ankara da yeni vizeye gireceğim.süreç nasıl geçti vizen geldi mi ? Sana hangi sorular soruldu ? Kısaca anlatabilir misin ?

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Cum Eki 28, 2022 1:43 am

Pepawutz yazdı: Pzt Eki 24, 2022 5:22 pm Merhaba , bende Ankara da yeni vizeye gireceğim.süreç nasıl geçti vizen geldi mi ? Sana hangi sorular soruldu ? Kısaca anlatabilir misin ?
merhaba benim randevu atamam dahi yapılmadı 38 gündür bekliyorum :( sizin ne kadar sürede atamanız yapıldı?

Sineemm22

Mesaj gönderen Sineemm22 » Cum Eki 28, 2022 5:51 pm

Merhabalar, almanya d tipi vizem bardi sonra oturum aldim. Tr ye döneceğim ama Türkiye de tekrar konsoloslukta Ausbildung vizesi alsam red yeme olasılığı var mı? Herşeyim eksiksiz

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Cum Eki 28, 2022 6:56 pm

Sineemm22 yazdı: Cum Eki 28, 2022 5:51 pm Merhabalar, almanya d tipi vizem bardi sonra oturum aldim. Tr ye döneceğim ama Türkiye de tekrar konsoloslukta Ausbildung vizesi alsam red yeme olasılığı var mı? Herşeyim eksiksiz
bir bilgim yok ne yazık ki :/

Pepawutz

Mesaj gönderen Pepawutz » Cum Kas 04, 2022 7:11 pm

cloudaisy yazdı: Cum Eki 28, 2022 1:43 am merhaba benim randevu atamam dahi yapılmadı 38 gündür bekliyorum :( sizin ne kadar sürede atamanız yapıldı?
Hayır yeni randavu talebi oluşturdum ama bana atama olmadı , senin Ataman oldu mu ?

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzt Kas 14, 2022 10:21 pm

evet 24 kasımda görüşmeye gideceğim :)

Drma

Mesaj gönderen Drma » Pzt Kas 14, 2022 10:35 pm

cloudaisy yazdı: Pzt Kas 14, 2022 10:21 pm evet 24 kasımda görüşmeye gideceğim :)
Merhaba, hesapladığım kadarıyla başvuruyu 20 Eylül civarında oluşturmuşsunuz. Hangi ilde yapacaksınız görüşmeyi? Ben 17 ekimde İzmir için randevu talebi oluşturdum kendi randevu atamamın ne zaman olacağını tahmin etmeye çalışıyorum da.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Sal Kas 15, 2022 9:58 pm

ben istanbulda görüşmeye gideceğim 20 eylülde başvurdum

Drma

Mesaj gönderen Drma » Çrş Kas 16, 2022 12:47 am

cloudaisy yazdı: Sal Kas 15, 2022 9:58 pm ben istanbulda görüşmeye gideceğim 20 eylülde başvurdum
Anlaşılan biz İzmir üzerinden başvuranlar daha çok bekleyeceğiz :) Teşekkür ederim yanıtınız için.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Prş Kas 17, 2022 8:59 pm

Drma yazdı: Çrş Kas 16, 2022 12:47 am Anlaşılan biz İzmir üzerinden başvuranlar daha çok bekleyeceğiz :) Teşekkür ederim yanıtınız için.
rica ederim evet izmir biraz beklemesi yorucu diye duydum ama vize görüşmesinde de en insaflı yer olduğunu duydum :D

Drma

Mesaj gönderen Drma » Cum Kas 18, 2022 1:16 am

cloudaisy yazdı: Prş Kas 17, 2022 8:59 pm rica ederim evet izmir biraz beklemesi yorucu diye duydum ama vize görüşmesinde de en insaflı yer olduğunu duydum :D
Umarım öyledir :) ve umarım randevu ataması + vize beklemesi okul başlangıcımı kaçırmama neden olmaz. Çünkü okuduklarımdan sonra yetişmeyeceğini düşünmeye başladım.