Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba+Sağlık Sigortası/AT 11 Sorunsalı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ecelina

Fintiba+Sağlık Sigortası/AT 11 Sorunsalı

Mesaj gönderen ecelina » Cum Ağu 19, 2022 6:33 pm

Arkadaşlar Fintiba konusunda çoook yeniyim birkaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.

1) İş Bankası euro hesabı üzerinden parayı direkt transfer edeceğim. Hesabı açması, parayı göndermesi belgeleri alması kaç gün sürer acaba? 2 haftam var yalnızca.

2) Fintiba plus, sigorta da içeriyormuş fakat benim at/11 belgem var. Bu durumda onu almama gerek yok değil mi? Sadece bloke hesabı alsam yeterli mi?

3) AT/11 olmasına rağmen, seyahat sağlık sigortası yaptırdığını duydum birinin. Bu gerekli midir? Yoksa at/11 başlama tarihi geç olduğu için mi yaptırmıştır? Yani seyahat sağlık sigortası yapmak gerekli mi vize için?

Çok teşekkürler.

bestek

Re: Fintiba+Sağlık Sigortası/AT 11 Sorunsalı

Mesaj gönderen bestek » Cum Ağu 19, 2022 6:49 pm

ecelina yazdı: Cum Ağu 19, 2022 6:33 pm Arkadaşlar Fintiba konusunda çoook yeniyim birkaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.

1) İş Bankası euro hesabı üzerinden parayı direkt transfer edeceğim. Hesabı açması, parayı göndermesi belgeleri alması kaç gün sürer acaba? 2 haftam var yalnızca.

2) Fintiba plus, sigorta da içeriyormuş fakat benim at/11 belgem var. Bu durumda onu almama gerek yok değil mi? Sadece bloke hesabı alsam yeterli mi?

3) AT/11 olmasına rağmen, seyahat sağlık sigortası yaptırdığını duydum birinin. Bu gerekli midir? Yoksa at/11 başlama tarihi geç olduğu için mi yaptırmıştır? Yani seyahat sağlık sigortası yapmak gerekli mi vize için?

Çok teşekkürler.
Merhabalar ilk sorunuz hakkinda bilgim var yalnizca, hesabi actiginizda bir iki dokuman yuklemeniz isteniyor sizden okul kabul belgesi pasaport bilgileriniz fotografiniz vb gibi, sifirdan hesabi acip evraklari yuklemeniz ve onaylanmasi 1-2 gun icinde halloluyor zira benimki 2 gun icinde hazirdi. Dun ben de Is Bankasi uzerinden transferimi yaptim birkac saat sonra paranin ulastigi konfirmasyonu geldi. 2 hafta surmez bile hallolmasi yani :)

ecelina

Mesaj gönderen ecelina » Cum Ağu 19, 2022 10:59 pm

bestek yazdı: Cum Ağu 19, 2022 6:49 pm Merhabalar ilk sorunuz hakkinda bilgim var yalnizca, hesabi actiginizda bir iki dokuman yuklemeniz isteniyor sizden okul kabul belgesi pasaport bilgileriniz fotografiniz vb gibi, sifirdan hesabi acip evraklari yuklemeniz ve onaylanmasi 1-2 gun icinde halloluyor zira benimki 2 gun icinde hazirdi. Dun ben de Is Bankasi uzerinden transferimi yaptim birkac saat sonra paranin ulastigi konfirmasyonu geldi. 2 hafta surmez bile hallolmasi yani :)
Aaa çok kısa sürmüüş, çok sevindim buna. Siz seyahat sigortası da yaptırdınız mı? Bir de iş bankası ne kadar kesti?

bestek

Mesaj gönderen bestek » Cmt Ağu 20, 2022 4:42 pm

ecelina yazdı: Cum Ağu 19, 2022 10:59 pm Aaa çok kısa sürmüüş, çok sevindim buna. Siz seyahat sigortası da yaptırdınız mı? Bir de iş bankası ne kadar kesti?
Tesekkur ederim. Seyahat sigortasi yaptirmadim, benim babam banka mensubu oldugu icin hic ucret alinmadi bizden ama yanlis hatirlamiyorsam bir miktara kadar sabit 42 dolar, sonrasinda ne kadar gonderilirse gonderilsin 300 dolar gibi bir miktar demisti calisanlar, tahmin ediyorum (diliyorum) 300 dolar sinirina ulasmiyordur 10k euro.