Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

motivasyon mektubu tavsiye ve vize ihtimali

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yigitstn

motivasyon mektubu tavsiye ve vize ihtimali

Mesaj gönderen yigitstn » Cum Ağu 19, 2022 3:20 pm

Merhaba,

FH Aachen'dan ingilizce lisans programına direkt kabulüm var. Bölüm %100 ingilizce fakat ben şansımı yükseltmek için a2 almanca sınavına girmiştim ve bugün 78 aldığımı öğrendim. Sorun şu ki lisemin son 2 yılını açıktan okumuştum ve tyt den puanım yüksek değil. Burada ön lisans bitirdim 3,69 ortalama ve bölüm birinciliği ile. Şu an 21 yaşındayım.

Motivasyon yazımda açık öğretime geçmemi nasıl açıklayabilirim tavsiye verebilir misiniz? Vize görüşmeme yaklaşık 1 ay var bu süreçte şansımı yükseltmek için yapabileceğim bir şey var mı? Bu geçmişle sizce vize alma olasılığım düşük mü açık lise ve düşük tyt puanı yüzünden?

Cevaplarınız için teşekkürler.

atakk00

Re: motivasyon mektubu tavsiye ve vize ihtimali

Mesaj gönderen atakk00 » Pzt Ağu 29, 2022 6:05 pm

Gerçekten niye geçtiysen eğer absürt bir şey değilse kısaca belirt. Diğer bölümlerini iyi yazmalısın zaten. Kabulunu falan almışsın. İlerde ne yapmak istiyorsun neden almanya , neden o üniversite gibi nedenlere ağırlık ver. Ekstra olarak sosyal etkinliklerden sertifikan falan varsa lisanslı sporcuysan vs onlarıda ekle. Motivasyon mektubunu da çok fazla tutma .2 sayfayı geçmesin. Stres olmana gerek yok dostum her şeyin tam ise. Açık öğretim kısmına takılacaklarını zannetmiyorum.
Kolay gelsin.

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Sal Ağu 30, 2022 1:04 am

atakk00 yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 6:05 pm Gerçekten niye geçtiysen eğer absürt bir şey değilse kısaca belirt. Diğer bölümlerini iyi yazmalısın zaten. Kabulunu falan almışsın. İlerde ne yapmak istiyorsun neden almanya , neden o üniversite gibi nedenlere ağırlık ver. Ekstra olarak sosyal etkinliklerden sertifikan falan varsa lisanslı sporcuysan vs onlarıda ekle. Motivasyon mektubunu da çok fazla tutma .2 sayfayı geçmesin. Stres olmana gerek yok dostum her şeyin tam ise. Açık öğretim kısmına takılacaklarını zannetmiyorum.
Kolay gelsin.
Teşekkürler cevabın için

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Prş Eyl 01, 2022 12:37 pm

Arkadaşlar motivasyon mektubumu şu şekilde yazdım.Sizce olmuş mu?🙏

Değerli Yetkili,
Ben ******,2002 yılında *******’nın ******ilçesinde doğdum.İlkokul eğitimimi ******* Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul eğitimimi *******Ortaokulu’nda,Lise eğitimimi ise ******* Anadolu Lisesi’nde aldım.2020 yılında Üniversite eğitimim için YKS sınavına girdim.Bunun sonucunda sözel kısımdan 309 puan alarak Dicle Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne yerleştim.Bu bölümü 1 yıl okuduktan sonra bana uygun olmadığını ve ezbere dayalı bir bölümü okumak istemediğim için aynı üniversitede İşletme bölümüne yatay geçiş yaptım.Şuan İşletme bölümünde 1.yılımı tamamlamış bulunmaktayım .Henüz işletme eğitimime başlamadan önce bölümümümde güzel bir kariyer yapmak için çok gelişmem gerektiğini ve yabancı dil bilmem gerektiğini anladım.Ama üniversite eğitimime başladığımda bunların üniversitemde yetersiz olduğunu gördüm . Çünkü eğitim yetersizdi bunun dışında yabancı dil olarak sadece İngilizce vardı ve bu sadece seçmeli bir dersti.Bununla birlikte yabancı dillere olan merakım arttı ve bölümümde iyi bir şekilde gelişmem için bir takım araştırmalar yapmaya başladım.Daha sonra iyi bir eğitimi olan bir ülkede okumaya karar verdim. Araştırmalarım sonucunda eğitim kalitesinin tartışılamayacağı ve şirket yönetimine verdiği kaliteyi göz önünde bulundurarak Almanya’nın benim için en iyi ülke olduğuna karar verdim .Hemen Almanca öğrenmeye başladım .Hem Almanca çalışmak aynı zamanda da üniversite eğitimime devam etmek notlarımı biraz kötü etkiledi.Nisan ayında girdiğim ÖSD A2 sınavından 79 puan aldım . Öğrencilere sağladığı başta kütüphane ve konut olmak üzere bulunduğu şehrin güzelliği ve sakinliğiyle,ekonomi alanında yaptıkları girişimler sayesinde Katolische Üniversitat Eichstätt’a başvurdum ve ön kabul aldım. Almanya’da öncelikle dil kursumu tamamlayıp üniversite eğitimime başlamak istiyorum.Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra kariyer planlarımı yapmaya başlayacağım.Bir Alman üniversitesinden alacağım lisans diploması ile ülkemde daha kolay ve geniş iş sahası bulacağımın inancındayım.Bu mektupta size lisans eğitimim konusunda ne kadar istekli olduğumu vurgulamak istedim.Umarım sizden olumlu sonuçlar alabilirim.
Saygılarımla
Özgür123