Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize başvuru formu-Kalacak yer ve geçimini nasıl sağlayacaksın bölümleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Neleroluyoryav

Vize başvuru formu-Kalacak yer ve geçimini nasıl sağlayacaksın bölümleri

Mesaj gönderen Neleroluyoryav » Cum Ağu 19, 2022 1:24 pm

Merhaba,

1 Eylül günü vize görüşmesi için idata'ya gideceğim. Vize başvuru formunda 2 bölümü doldururken sıkıntı yaşadım. Birincisi, kalacak yer bölümü. Buraya yurtlara başvurdum, kalacağım yeri Almanya'ya varınca bulacağım gibi şeyler mi yazmam uygun olur yoksa boş bıraksam idata'daki görevliler vize görüşmesinde bu konuda yardımcı olur mu?

İkincisi, geçimini nasıl sağlayacaksın bölümü. Verpflichtungserklärung belgesi ile vize başvurumu yapacağım, dolayısıyla bu kısma bloke hesap yazamıyorum. Ailemin finansal desteği ile geçineceğim gibi bir şey mi yazmam lazım?

opticianatik

Re: Vize başvuru formu-Kalacak yer ve geçimini nasıl sağlayacaksın bölümleri

Mesaj gönderen opticianatik » Cum Ağu 19, 2022 3:25 pm

Neleroluyoryav yazdı: Cum Ağu 19, 2022 1:24 pm Merhaba,

1 Eylül günü vize görüşmesi için idata'ya gideceğim. Vize başvuru formunda 2 bölümü doldururken sıkıntı yaşadım. Birincisi, kalacak yer bölümü. Buraya yurtlara başvurdum, kalacağım yeri Almanya'ya varınca bulacağım gibi şeyler mi yazmam uygun olur yoksa boş bıraksam idata'daki görevliler vize görüşmesinde bu konuda yardımcı olur mu?

İkincisi, geçimini nasıl sağlayacaksın bölümü. Verpflichtungserklärung belgesi ile vize başvurumu yapacağım, dolayısıyla bu kısma bloke hesap yazamıyorum. Ailemin finansal desteği ile geçineceğim gibi bir şey mi yazmam lazım?
Verpflichtungserklärung zaten geçimini nasıl sağlayacağının en büyük ispatı olmuyor mu?

Laptus

Re: Vize başvuru formu-Kalacak yer ve geçimini nasıl sağlayacaksın bölümleri

Mesaj gönderen Laptus » Cmt Ağu 20, 2022 11:49 am

Neleroluyoryav yazdı: Cum Ağu 19, 2022 1:24 pm Merhaba,

1. Benim başvurumda, yurda başvuru belgelemerimi almadılar. Doğrudan okulun adresi yazıldı o bölüme.
2. Doldurduğun forumda geçimini nasıl sağlayacaksın kısmında Verpflichtungserklärung kısmı var zaten. Onu işaretleyebilirsin online yapıyorsan eğer elle dolduruyorsan da alanı var. Yani bu bölüme zaten 2 şey yazabilirsin; a) bloke hesap b) Verpflichtungserklärung sen zaten ikincisini sağlamışsın.