Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AOK Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
whateven

AOK Belgesi

Mesaj gönderen whateven » Cmt Ağu 06, 2022 12:04 pm

Arkadaşlar şuan Türkiyedeyim. AOK'a mail üzerinden AT11 belgemi attım. Onlar da kabul aldığım okula dijital onay belgesini atmışlar yani okula kayıt için gerekli olan şeyi.

Ancak bunun dışında bana da bir belge gelmesi gerekmiyor muydu? Oturum izni alırken veya onun gibi bir işlemde lazım olmayacak mı?

Cevarsiyonal

Re: AOK Belgesi

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cmt Ağu 06, 2022 4:41 pm

whateven yazdı: Cmt Ağu 06, 2022 12:04 pm Arkadaşlar şuan Türkiyedeyim. AOK'a mail üzerinden AT11 belgemi attım. Onlar da kabul aldığım okula dijital onay belgesini atmışlar yani okula kayıt için gerekli olan şeyi.

Ancak bunun dışında bana da bir belge gelmesi gerekmiyor muydu? Oturum izni alırken veya onun gibi bir işlemde lazım olmayacak mı?
Bunu aok'a sorsan güzel olur

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzr Ağu 07, 2022 12:21 am

Cevarsiyonal yazdı: Cmt Ağu 06, 2022 4:41 pm Bunu aok'a sorsan güzel olur
Sordum, ama 3 iş günü geçmesine rağmen bir cevap vermedikleri için buraya geldim. Bilen vardır diye

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzr Ağu 07, 2022 1:25 am

whateven yazdı: Cmt Ağu 06, 2022 12:04 pm Arkadaşlar şuan Türkiyedeyim. AOK'a mail üzerinden AT11 belgemi attım. Onlar da kabul aldığım okula dijital onay belgesini atmışlar yani okula kayıt için gerekli olan şeyi.

Merhaba, AOK okuluma attığını bana da söyledi ama ben okuluma ayrıca bu belgeyi benim de belirtmem gerektiğini söyleyince,
"... ist versicherungfrei,von der Versicherungspflicht befreit oder nicht versicherungspflichtig. -sigortadan muaf olduğum belirtilmiş- kutucuğunun işaretli olduğu bi kağıt verildi.

Zaten kağıdın aşağısında da ''bu bildirimin üniversiteye ulaşması 1 günü bulabilir'' yazıyordu. Yani üniversiteye yolladığı evrağın çıktısını alıp bana verdi diye düşünüyorum. AOK'a tekrardan bi mail atıp üniversiteye yolladıkları belgeyi isterseniz, rahatlıkla hallolur işiniz diye umuyorum:)

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzr Ağu 07, 2022 1:47 am

Cezeri yazdı: Pzr Ağu 07, 2022 1:25 am Merhaba, AOK okuluma attığını bana da söyledi ama ben okuluma ayrıca bu belgeyi benim de belirtmem gerektiğini söyleyince,
"... ist versicherungfrei,von der Versicherungspflicht befreit oder nicht versicherungspflichtig. -sigortadan muaf olduğum belirtilmiş- kutucuğunun işaretli olduğu bi kağıt verildi.

Zaten kağıdın aşağısında da ''bu bildirimin üniversiteye ulaşması 1 günü bulabilir'' yazıyordu. Yani üniversiteye yolladığı evrağın çıktısını alıp bana verdi diye düşünüyorum. AOK'a tekrardan bi mail atıp üniversiteye yolladıkları belgeyi isterseniz, rahatlıkla hallolur işiniz diye umuyorum:)
Çok teşekkürlerr :))

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Sal Ağu 09, 2022 2:51 pm

Merhaba arkadaşlar
Okula kayıt olmam için sağlık sigortası istendi. At11 belgem var bunun için ne yapmalıyım.
Aok’a mail attım at11 belgesini onaylayabilirler mi diye? Başka yapmam gereken bir şey var mı?

berywho

Mesaj gönderen berywho » Sal Ağu 09, 2022 3:50 pm

Min.ozer yazdı: Sal Ağu 09, 2022 2:51 pm Merhaba arkadaşlar
Okula kayıt olmam için sağlık sigortası istendi. At11 belgem var bunun için ne yapmalıyım.
Aok’a mail attım at11 belgesini onaylayabilirler mi diye? Başka yapmam gereken bir şey var mı?
DAK, TK ve Barmer’a da mail atmanı ya da websiteleri üzerinden form ile ulaşmanı öneririm. Ben DAK ile hallettim okula da bildirildi istediğim evrak da bana gönderildi. Eğer 2 kurumdan da cevap gelirse sorun olmuyor. AOK ve Barmerdan da dönüş aldım ama DAK en hızlısıydı.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Ağu 10, 2022 12:22 pm

berywho yazdı: Sal Ağu 09, 2022 3:50 pm DAK, TK ve Barmer’a da mail atmanı ya da websiteleri üzerinden form ile ulaşmanı öneririm. Ben DAK ile hallettim okula da bildirildi istediğim evrak da bana gönderildi. Eğer 2 kurumdan da cevap gelirse sorun olmuyor. AOK ve Barmerdan da dönüş aldım ama DAK en hızlısıydı.
teşekkür ederim yardımınız için.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Çrş Ağu 10, 2022 8:30 pm

Min.ozer yazdı: Sal Ağu 09, 2022 2:51 pm Merhaba arkadaşlar
Ben de ayni sorunu yasiyorum ilk once yalnizca DAK ile gorustum tum bilgileri verdim, cevap vermekte de hizli davrandilar ama son asama olan okula belge gonderme seviyesinde tikanip kaldik 8 gundur haber alamiyorum. 15 Agustos'a kadar zamanim var ve garanti olsun diye Barmer, TK, AOK'a da mail attim bilmiyorum yetisir mi.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Ağu 10, 2022 8:55 pm

bestek yazdı: Çrş Ağu 10, 2022 8:30 pm Ben de ayni sorunu yasiyorum ilk once yalnizca DAK ile gorustum tum bilgileri verdim, cevap vermekte de hizli davrandilar ama son asama olan okula belge gonderme seviyesinde tikanip kaldik 8 gundur haber alamiyorum. 15 Agustos'a kadar zamanim var ve garanti olsun diye Barmer, TK, AOK'a da mail attim bilmiyorum yetisir mi.
DAK bana da hemen döndü belgeleri istiyor gönderdim bakalım, diğer kurumlara da attım garanti olsun diye. bu ara bir de telefonla ulaşmaya çalışın.

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Pzr Ağu 14, 2022 7:47 pm

Merhaba,

Ben master için kabul aldım ve okula posta yoluyla göndermem gereken belgeler var. Bunlardan biri de sağlık sigortası.

Rica etsem AT-11 belgesi alma sürecini ve daha sonra ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Bu belgenin almanyada geçerli sayılabilmesi için nereye göndermek gerek?

Teşekkürler

aaaa

Mesaj gönderen aaaa » Çrş Ağu 17, 2022 5:02 pm

Merhaba herkese

Barmer a mail attim. Asagidaki cevabi aldim. Ne yapacagimi bilmiyorum. Türkiyedeyim. Ne yapmaliyim?

Ihre Nachricht haben wir erhalten.

Leider können wir Ihre E-Mail nicht zuordnen. Bitte senden Sie uns die Unterlagen noch einmal zu und geben Sie dabei Ihre Versichertennummer an. Senden Sie uns Ihr Anliegen per Post an unsere zentrale Anschrift oder nutzen Sie für die Übermittlung sensibler Inhalte Ihr Postfach im geschützten Bereich von „Meine BARMER“. Hier können Ihre Unterlagen sicher und bequem an die BARMER übermittelt werden, ohne dass persönliche Daten von Dritten gelesen oder Ihre Daten missbraucht werden.

Unser Tipp:
Viele Anliegen können Sie unter www.barmer.de/meine-barmer direkt online einreichen.

Die eingegangene E-Mail sowie beigefügte Dokumente werden von uns gelöscht und nicht archiviert.

Nachfolgender Absatz nur bei Firmen, Leistungserbringer usw. (keine Privatperson)

Bitte prüfen Sie, ob und inwieweit eine Meldepflicht nach Artikel 33 Datenschutz-Grundverordnung (DS-GVO) sowie eine Benachrichtigungspflicht nach Artikel 34 DS-GVO gegenüber dem Betroffenen besteht.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Çrş Ağu 17, 2022 5:14 pm

aaaa yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 5:02 pm Merhaba herkese

Barmer a mail attim. Asagidaki cevabi aldim. Ne yapacagimi bilmiyorum. Türkiyedeyim. Ne yapmaliyim?

Leider können wir Ihre E-Mail nicht zuordnen. Bitte senden Sie uns die Unterlagen noch einmal zu und geben Sie dabei Ihre Versichertennummer an. Senden Sie uns Ihr Anliegen per Post an unsere zentrale Anschrift oder nutzen Sie für die Übermittlung sensibler Inhalte Ihr Postfach im geschützten Bereich von „Meine BARMER“. Hier können Ihre Unterlagen sicher und bequem an die BARMER übermittelt werden, ohne dass persönliche Daten von Dritten gelesen oder Ihre Daten missbraucht werden.

Unser Tipp:
Viele Anliegen können Sie unter www.barmer.de/meine-barmer direkt online einreichen.

Die eingegangene E-Mail sowie beigefügte Dokumente werden von uns gelöscht und nicht archiviert.

Nachfolgender Absatz nur bei Firmen, Leistungserbringer usw. (keine Privatperson)

Bitte prüfen Sie, ob und inwieweit eine Meldepflicht nach Artikel 33 Datenschutz-Grundverordnung (DS-GVO) sowie eine Benachrichtigungspflicht nach Artikel 34 DS-GVO gegenüber dem Betroffenen besteht.
Merhaba, Google Translate yardimiyla anladigim kadariyla mail ya da fiziksel posta ile bize ulastirin demisler. Sorun yasadiginiz nokta nedir? Ben istenen sertifikayi universiteme gondermek icin Barmer, AOK, DAK ve TK'e mail attim yalnizca DAK ile iletisime gecebildim. Sorununuz hizli hallolsun istiyorsaniz Almanya'daki adresinizi (ben bir akrabaminkini verdim, sanirim sadece ellerinde bir iletisim adresi olsun diye istiyorlar, dolayisi ile Turkiye'deyseniz ve kalacaginiz yer henuz belli degilse temsilen bir adres verip yakin zamanda tasinma ihtimalinizin oldugunu belirtebilirsiniz, fikir vermek adina), AT11 belgenizin taramasini ve okuldan kabul belgesini mail atmaniz yeterli oluyor, elektronik olarak iletiyorlar. Fakat ben 'belgeyi iletince bana da haber verir misiniz' diye belirtmedigim icin biraz sikintili gunler yasadim gondermediler sanip, mail'inizin sonuna bir de bunu kondurursaniz yardimci olacagini dusunuyorum DAK'in hizlica. Benim yazistigim mail adresi de english@dak.de

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Cum Ağu 19, 2022 5:21 pm

Arkadaşlar ben yakın zamanda at11 belgemi aldım. Bu şirketlerle yazışmanızın bir örneğini yazma şansınız var mı?
Ve en hızlı hangisiydi?
Üniversite benden bu belgeyi postalamamı istiyor. O yüzden hızlı olmam gerekiyor.
Teşekkürler

ecelina

Mesaj gönderen ecelina » Cum Ağu 19, 2022 11:06 pm

aaaa yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 5:02 pm Merhaba herkese

Unser Tipp:

Bence sorunuzu anlamamışlar. "Bitte senden Sie uns die Unterlagen noch einmal zu und geben Sie dabei Ihre Versichertennummer an." demişler. Sizin Versichertennummer için bir numaranız yok çünkü siz sigortalı değilsiniz Almanya'da versicherungsfrei'sınız. Ben de AOK ile işimi çözdüm fakat maile 2 hafta bakmadılar. Sonrasında aradım, hiç anlamamışlar bu durumu ve bekleseymişim eğer asla da çözülmezmiş. Arayıp durumu izah ettim. AT11 belgesini, pasaport kopyasını, üniversitenin Sendenummer'sını, bir de tr'deki adresim ile almanya'da bir akrabamın adresini mail olarak ilettim. Aynı gün hallettiler.

Siz arayamazsanız, tekrar mail atıp versicherungsfrei olduğunuzu, belgeyi inceleyip okula versicherungsfrei olduğunuzu belirten bir elektronische Meldung yapmalarını isteyin.

ecelina

Mesaj gönderen ecelina » Cum Ağu 19, 2022 11:10 pm

bsrbsr yazdı: Cum Ağu 19, 2022 5:21 pm Arkadaşlar ben yakın zamanda at11 belgemi aldım. Bu şirketlerle yazışmanızın bir örneğini yazma şansınız var mı?
Ve en hızlı hangisiydi?
Üniversite benden bu belgeyi postalamamı istiyor. O yüzden hızlı olmam gerekiyor.
Teşekkürler
Ben AOK ile yaptım fakat üniversitem elektronik olarak bir teyit istiyordu. Direkt arayarak çözdüm. 7/24 açık hotline'ları var. Sonrasında da at/11'i, pasaportun taratılmış halini, üniversitenin sendenummer'sını koydum maile ve tekrar gönderdim. Benim 1 gün içinde iletildi okula ama fiziksel olarak ne kadar sürede olur bilmiyorum. Ekstra olarak okula postalayabilirler mi sizin adınıza diye sorun isterseniz. Ya da size postalarlar mı diye.

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Cum Ağu 19, 2022 11:41 pm

Teşekkür ederim. Onlara attığınız mailin bir örneğini atma şansınız var mı acaba?
Bir de almanya adresi olarak size bir şey sordular mı?

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Cum Ağu 19, 2022 11:41 pm

ecelina yazdı: Cum Ağu 19, 2022 11:10 pm Ben AOK ile yaptım fakat üniversitem elektronik olarak bir teyit istiyordu. Direkt arayarak çözdüm. 7/24 açık hotline'ları var. Sonrasında da at/11'i, pasaportun taratılmış halini, üniversitenin sendenummer'sını koydum maile ve tekrar gönderdim. Benim 1 gün içinde iletildi okula ama fiziksel olarak ne kadar sürede olur bilmiyorum. Ekstra olarak okula postalayabilirler mi sizin adınıza diye sorun isterseniz. Ya da size postalarlar mı diye.
Teşekkür ederim. Onlara attığınız mailin bir örneğini atma şansınız var mı acaba?
Bir de almanya adresi olarak size bir şey sordular mı?

aaaa

Mesaj gönderen aaaa » Cmt Ağu 20, 2022 4:14 pm

Cevaplariniz icin cok tesekkür ederim. Barmerla birkac kez telefonda konustum, durumu anlattim. Anladiklarini, dönüs yapacaklarini söylediler.

tu12bi

Mesaj gönderen tu12bi » Sal Ağu 23, 2022 9:55 pm

Arkadaşlar benim de çok acil bir sorum olacaktı, acaba AOK'dan alınan bu Versicherungspflicht değildir (sigortadan muaftır) belgesi ile vizeye başvuran oldu mu daha önce? AT11 çalıştığım için alamıyorum ama çalıştığımı kanıtlayınca AOK bana bu belgeyi gönderdi. Şimdi vize başvuru formunda sigortalı mısınız kısmına evet mi demeliyim ne yapmalıyım hiç karar veremedim..... :ugeek: