Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Reddi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
whateven

Vize Reddi

Mesaj gönderen whateven » Cum Tem 29, 2022 10:42 am

Merhabalar. Acaba öğrenci vize başvurusuna red gelme süresi ortalama kaç hafta? Belki ortalama bir süre falan yoktur ama red daha erken geliyor diye okumuştum. Onay gelme süresi ise 4-5 haftaymış genelde.

Mesela 2 haftayı geçerse, red gelme ihtimali düşüktür diyebilir miyiz?

Teşekkürler

bakguc

Re: Vize Reddi

Mesaj gönderen bakguc » Pzt Ağu 01, 2022 11:09 pm

Normal şartlarda sessizlik süresi dolunca ve ret gelmediyse evet öyle olduğu söyleniyor. Ancak hem Almanya'ya giren diğer göçmenler Ukraynalılar gibi, hem de TR'den aşırı başvuru talebi olunca vize sonucunu geçtim randevu atamasında bile gecikmeler var haliye. Bu yüzden 45 gün 60 gün sonra da çat diye ret gelebilir. Normal şartlar altında değiliz bence. 40 gündür idata veya konsolos ataması bekleyenler var. Eski entryleri de çok okudum ama ilk defa bu sene böyle gecikmeler var gibi. Nisan Mayıs ayında 30-40 günde vizesi gelen gördüm ama şimdi sanmıyorum. Belki Eylül ayına doğru Ekim'de okullar başlyacağı için biraz hızlanır sevgili Alm yetkilileri.

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Cum Ağu 19, 2022 11:51 pm

whateven yazdı: Cum Tem 29, 2022 10:42 am Merhabalar. Acaba öğrenci vize başvurusuna red gelme süresi ortalama kaç hafta? Belki ortalama bir süre falan yoktur ama red daha erken geliyor diye okumuştum. Onay gelme süresi ise 4-5 haftaymış genelde.

Mesela 2 haftayı geçerse, red gelme ihtimali düşüktür diyebilir miyiz?

Teşekkürler
Tahminimce sessizlik süresi bitince bir oh çekebiliriz. 21 temmuzda girdim ben görüşmeye süre bitti bu hafta 3 hafta 2 gün olarak deniyor. Genelde red almış olanlar ilk 20 günde belli oluyor diye biliyorum ben. Ama geçtiyse 20 günü birazcık rahatlayabilirsiniz bence

whateven

Mesaj gönderen whateven » Cmt Ağu 20, 2022 1:32 am

uraskyra yazdı: Cum Ağu 19, 2022 11:51 pm Tahminimce sessizlik süresi bitince bir oh çekebiliriz. 21 temmuzda girdim ben görüşmeye süre bitti bu hafta 3 hafta 2 gün olarak deniyor. Genelde red almış olanlar ilk 20 günde belli oluyor diye biliyorum ben. Ama geçtiyse 20 günü birazcık rahatlayabilirsiniz bence
Teşekkür ederim. Ben de 27 temmuzda girdim umarım ikimizinki de yakında gelir

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Cmt Ağu 20, 2022 12:05 pm

whateven yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 1:32 am Teşekkür ederim. Ben de 27 temmuzda girdim umarım ikimizinki de yakında gelir
Umarım gelir artık bekledikçe gerginlik artıyor her seferinde. Siz hangi konsolosluktan girmiştiniz görüşmeye?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Cmt Ağu 20, 2022 1:40 pm

uraskyra yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 12:05 pm Umarım gelir artık bekledikçe gerginlik artıyor her seferinde. Siz hangi konsolosluktan girmiştiniz görüşmeye?
Ankara konsolosluğunda girdim. Ne zaman gideceğin belli olmayınca kalacak yer ayarlamak da zor oluyor :/

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Cmt Ağu 20, 2022 2:07 pm

whateven yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 1:40 pm Ankara konsolosluğunda girdim. Ne zaman gideceğin belli olmayınca kalacak yer ayarlamak da zor oluyor :/
Evet gerçekten o bir problem. Mart ayından beri gitmediğim evin kirasını ödüyorum. Planım en geç haziranda gitmekti ama vize ataması olmayınca sarktı bütün herşey. En azından konsolosluğa kira sözleşmemi ve ödeme dekontlarımı sundum büyük bir artı diye düşünüyorum.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Cmt Ağu 20, 2022 4:48 pm

whateven yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 1:40 pm Ankara konsolosluğunda girdim. Ne zaman gideceğin belli olmayınca kalacak yer ayarlamak da zor oluyor :/
Merhabalar, bilmedigim icin soruyorum lutfen mazur gorun, hangi sartlar altinda konsoloslukla gorusmeye gidilebiliyor? Vatandas idata'dan bagimsiz gidip kendi halletmekte serbest mi? Idata vize randevumu okulumun baslangicindan 4 gun onceye atadi ve en iyi durumda okula 1 ay gec baslayacagimi ongoruyorum, biraz bilgilendirebilirseniz bu konuda cok sevinirim, simdiden tesekkurler.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Cmt Ağu 20, 2022 5:01 pm

bestek yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 4:48 pm Vatandas idata'dan bagimsiz gidip kendi halletmekte serbest mi?
Maalesef değil, herkesin idata üzerinden başvurması gerekiyor, ben de öyle yaptım. Zaten görüşmeye konsoloslukta mı yoksa bir idata ofisinde mi gireceğinize onlar karar veriyor. Neye göre emin değilim ama yoğunluğu baz alarak eşit dağılım yapıyor olabilirler

bestek

Mesaj gönderen bestek » Cmt Ağu 20, 2022 5:49 pm

whateven yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 5:01 pm Maalesef değil, herkesin idata üzerinden başvurması gerekiyor, ben de öyle yaptım. Zaten görüşmeye konsoloslukta mı yoksa bir idata ofisinde mi gireceğinize onlar karar veriyor. Neye göre emin değilim ama yoğunluğu baz alarak eşit dağılım yapıyor olabilirler
Anladim cok tesekkur ediyorum.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzr Ağu 21, 2022 12:53 am

uraskyra yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 2:07 pm Evet gerçekten o bir problem. Mart ayından beri gitmediğim evin kirasını ödüyorum. Planım en geç haziranda gitmekti ama vize ataması olmayınca sarktı bütün herşey. En azından konsolosluğa kira sözleşmemi ve ödeme dekontlarımı sundum büyük bir artı diye düşünüyorum.
Bir şey sorabilir miyim acaba vize görüşmeniz 21 temmuzda olmasına rağmen neden Mart ayında tuttunuz evi? aşırı masraf olmuyor mu :/

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Pzr Ağu 21, 2022 1:07 am

whateven yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 12:53 am Bir şey sorabilir miyim acaba vize görüşmeniz 21 temmuzda olmasına rağmen neden Mart ayında tuttunuz evi? aşırı masraf olmuyor mu :/
Yurt bekliyordum uzun süredir ve ev bulduktan sonra kaçırmak istemedim. Nisanda başvuru yapınca vize işin mayıs sonu görüşmem olur diye düşündüm. Evdeki hesap çarşıya uymadı ama :(