Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci Sağlık Sigortası Başlangıcından Sonra Almanya'ya Gitmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
plasmidsnake

Öğrenci Sağlık Sigortası Başlangıcından Sonra Almanya'ya Gitmek

Mesaj gönderen plasmidsnake » Pzt Tem 18, 2022 7:14 pm

Merhaba herkese,

KIT'ten yüksek lisans için kabul aldım. Dersler ekim sonuna doğru başlıyor olmasına rağmen resmi olarak dönem 1 Ekim'de başlıyor ve yanlış anlamadıysam öğrenci sağlık sigortası da o tarihte aktif oluyor. Ben de ekim ortası gibi Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Sonuçta gittiğimde de öğrenci sağlık sigortası kapsamında olacağım için vize başvurusu için yine de seyahat sağlık sigortası ayarlamam gerekir mi? (A/T 11'den yararlanamıyorum)

Teşekkürler

skymoon

Re: Öğrenci Sağlık Sigortası Başlangıcından Sonra Almanya'ya Gitmek

Mesaj gönderen skymoon » Çrş Ağu 03, 2022 1:12 am

Hocam merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Hangi bölümden kabul almıştınız ve ne zaman başvurmuştunuz? Ben 2 aydır sonuç bekliyorum, hala tık yok.

Bu arada sorunuza cevap olarak, seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum.

Kolay gelsin.

plasmidsnake

Mesaj gönderen plasmidsnake » Çrş Ağu 03, 2022 3:07 am

skymoon yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 1:12 am Hocam merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Hangi bölümden kabul almıştınız ve ne zaman başvurmuştunuz? Ben 2 aydır sonuç bekliyorum, hala tık yok.

Bu arada sorunuza cevap olarak, seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum.

Kolay gelsin.
Merhaba. Kimya mühendisliği bölümünden kabul aldım. NC-frei olduğu için muhtemelen başvurumun inceleme süresi çok sürmedi.

Dediğiniz gibi, iData'yı aradığımda öğrenci sağlık sigortama ek olarak bir sigortaya ihtiyacım olmayacağını söylemişlerdi. Vize başvurumu tamamladım hatta, orada da bir problem olmadı ve görevliye de ayrıca sordum ve sorun olmayacağını söyledi.

skymoon

Mesaj gönderen skymoon » Çrş Ağu 03, 2022 11:54 am

Sevindim problem çıkmamasına.

Benim de aslında NC-frei bölüm, fakat 2 aydır status kısmı 'electronically received' şeklinde. Sanırım henüz hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmadı bile.

settingsun7

Mesaj gönderen settingsun7 » Pzt Eyl 12, 2022 10:19 pm

plasmidsnake yazdı: Pzt Tem 18, 2022 7:14 pm Merhaba herkese,

KIT'ten yüksek lisans için kabul aldım. Dersler ekim sonuna doğru başlıyor olmasına rağmen resmi olarak dönem 1 Ekim'de başlıyor ve yanlış anlamadıysam öğrenci sağlık sigortası da o tarihte aktif oluyor. Ben de ekim ortası gibi Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Sonuçta gittiğimde de öğrenci sağlık sigortası kapsamında olacağım için vize başvurusu için yine de seyahat sağlık sigortası ayarlamam gerekir mi? (A/T 11'den yararlanamıyorum)

Teşekkürler
Merhabalar,

Sizinle birebir aynı durumdayım, umarım her şey yolunda gitmiştir, A/T 11'den yararlanamıyorum ve sigorta başlangıcımdan sonra seyahat edeceğim. Süreç sizin için nasıl işledi, yardımcı olabilir misiniz?

İyi akşamlar