Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da bir üniversiteden kabul aldım ancak diğer başvuruları bekliyorum, kabul etmem sorun yaratır mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Neleroluyoryav

Almanya'da bir üniversiteden kabul aldım ancak diğer başvuruları bekliyorum, kabul etmem sorun yaratır mı?

Mesaj gönderen Neleroluyoryav » Pzr Haz 26, 2022 8:13 pm

Merhabalar,

FSU Jena üniversitesinden yüksek lisans programına kabul aldım ve 2 hafta içinde kabul ya da ret mesajımı iletmem gerektiğini söylediler. Başvurduğum ve gitmeyi daha çok istediğim diğer 2 üniversiteden henüz bir geri dönüş olmadı, Jena'yı kabul etsem daha sonra diğer üniversitelere gitme şansım oluyor mu yoksa Jena'ya mı gitmek zorundayım?

Teşekkür ediyorum.

buldukfirat
İletişim:

Re: Almanya'da bir üniversiteden kabul aldım ancak diğer başvuruları bekliyorum, kabul etmem sorun yaratır mı?

Mesaj gönderen buldukfirat » Pzr Haz 26, 2022 9:48 pm

merhaba, kusura bakmayın bir sorum olacaktı. ben de jena'ya başvuru yaptım 15 haziranda. ne kadar sürdü size geri dönüş yapmaları?
bu arada tebrik ederim, ben de medical photonics alanına yüksek lisans başvurusu yapmıştım. sizin gibi bundan ayrı 4 üniye de başvuru yaptım fakat hala dönüş olmadı.

Neleroluyoryav

Re: Almanya'da bir üniversiteden kabul aldım ancak diğer başvuruları bekliyorum, kabul etmem sorun yaratır mı?

Mesaj gönderen Neleroluyoryav » Pzr Haz 26, 2022 10:44 pm

Chemistry of Materials bölümüne 8 Haziranda başvurumu tamamladım, 15 Haziranda kabul maili geldi.

Teşekkür ediyorum, umarım size de olumlu dönüş olur.

plasmidsnake

Mesaj gönderen plasmidsnake » Pzt Haz 27, 2022 5:44 pm

Bildiğim kadarıyla öğrenci vizeleri üniversiteye özel veriliyor. "Sadece xyz üniversitesindeki eğitim için geçerlidir." şeklinde bir yazı vardı bir arkadaşıma verilen vizede.

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Pzt Haz 27, 2022 6:25 pm

Neleroluyoryav yazdı: Pzr Haz 26, 2022 8:13 pm Merhabalar,

FSU Jena üniversitesinden yüksek lisans programına kabul aldım ve 2 hafta içinde kabul ya da ret mesajımı iletmem gerektiğini söylediler. Başvurduğum ve gitmeyi daha çok istediğim diğer 2 üniversiteden henüz bir geri dönüş olmadı, Jena'yı kabul etsem daha sonra diğer üniversitelere gitme şansım oluyor mu yoksa Jena'ya mı gitmek zorundayım?

Teşekkür ediyorum.
Bence kabul ettikten sonra vazgeçme hakkınız oluyor. Yine de okula mail atıp sorun derim

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Pzt Haz 27, 2022 6:26 pm

plasmidsnake yazdı: Pzt Haz 27, 2022 5:44 pm Bildiğim kadarıyla öğrenci vizeleri üniversiteye özel veriliyor. "Sadece xyz üniversitesindeki eğitim için geçerlidir." şeklinde bir yazı vardı bir arkadaşıma verilen vizede.
Evet vizede öyle yazıyormuş ama oraya gidince sorun çıkmaz diye okudum ben