Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖSD A2 Sınavı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
babysharkdudu1_

ÖSD A2 Sınavı

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Prş May 26, 2022 12:00 pm

Merhaba herkese forumda bu konu hakkında detaylı bir yazı göremedim bu yüzden ben yazmak istedim. Goethe'nin kontenjanı çok çabuk dolduğundan ÖSD sınavını tercih ettim.
Öncelikle ÖSD'nin sitesinde bulunan bir formu dolduruyorsunuz ve onlar da size kayıt için gerekli olan belgeleri mail atıyor ve belgeleri gönderdiğinizde kaydınız tamamlanıyor.
Ben sınava bugün yani 26 Mayıs 2022 tarihinde girdim. 08.15'te Beşiktaş'taki sınav alanında olmamız istendi 10-15dk erken gitmekte fayda var yanınızda çantanızı götürebiliyorsunuz ben yks kurallarına alıştığım için yanıma nerdeyse hiçbir şey almadım :D ama orda eşyalarınızı koyabileceğiniz alan var başta telefonunuzu kapatıp bir kutuya koymanızı istiyorlar kimlik ve üst kontrolü yapıldıktan sonra ellerinizi dezenfekte etmenizi istiyorlar ve isminizin yazılı olduğu masaya oturuyorsunuz. A2 sınavında 10 kişiydik lesen 30dk sonra hören yapılıyor ben en arkada olmama rağmen sesi gayet iyi duydum ordaki hoca da zaten kontrol ediyor sesi vs size soruyor duyup duymadığınızı yazılı sınav bittikten sonra telefonunuzu alabiliyorsunuz sözlü sınava 2 kişi giriyorsunuz saat kaçta olduğu ve kimle gireceğiniz kapıdaki listede yazıyor benim sözlü sınavım 1 saat sonraydı o yüzden gidip kahve içtim beklerken ayrıca sözlü sınavdan önce 10dk hazırlanma süresi veriyorlar önünüzde kağıt ve kalem de oluyor o kağıdı sınavda yanınızda tutabiliyorsunuz. Sınav yeri merkezi bir yerde Beşiktaş Barbaros Bulvarında internete konumu karışık vs diyen olmuştu ama hiç de değil navigasyona Almanca Sınav Merkezi yazdığınızda doğru konuma götürüyor yeri bir apartman binasında 4. Katta binaya giriş sol tarafta yanda kalıyor. Ben genel olarak memnun kaldım sınav görevlileri, sınav alanı, açıklama yapmaları iyiydi. Umarım herkesin sınavı güzel geçer sınav sonucum açıklandıktan sonra burayı editleyeceğim.

keosyn

Re: ÖSD A2 Sınavı

Mesaj gönderen keosyn » Prş May 26, 2022 2:16 pm

Merhaba ben de bugün aynı sınava girdim. Umarım iyi puanlar alırız. Başarılar.

skymoon

Re: ÖSD A2 Sınavı

Mesaj gönderen skymoon » Sal Eki 18, 2022 7:44 pm

Sınava girdikten 5 hafta sonra mail üzerinden sonucumu öğrendim, orijinal sertifika mailden 3 gün sonra elime ulaştı. Süreç anlaşılacağı üzere 5-6 hafta sürebiliyor, bilginiz olsun