Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal vize alma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
komando99

Ulusal vize alma süresi

Mesaj gönderen komando99 » Prş May 12, 2022 1:05 am

Merhaba arkadaşlar,
18 temmuzda almanya'da olmam gerekiyor. Bunun için idata'dan vize randevusu aldım ve 30 mayısa randevu verdiler. Tüm belgelerim tamam finansal olarak 70€ civarı fazla gösteriyorum. Sizce vize almak için yeterli zamanım var mı? Hiç tecrübem olmadığı için biraz gerginim.

Kuss

Re: Ulusal vize alma süresi

Mesaj gönderen Kuss » Pzt May 16, 2022 10:42 pm

komando99 yazdı: Prş May 12, 2022 1:05 am Merhaba arkadaşlar,
18 temmuzda almanya'da olmam gerekiyor. Bunun için idata'dan vize randevusu aldım ve 30 mayısa randevu verdiler. Tüm belgelerim tamam finansal olarak 70€ civarı fazla gösteriyorum. Sizce vize almak için yeterli zamanım var mı? Hiç tecrübem olmadığı için biraz gerginim.
Merhaba,

Genelde gitmek istediğinizi belirttiğiniz tarihe kadar size pasaportunuzu ulaştırmaya çalışıyorlar. Bunun için de yeterli zamanınız olduğunu düşünüyorum. Fakat bazı beklenmedik durumlar olabileceğini de unutmamak lazım. Sebepsiz çok uzun süreler bekleyen arkadaşım da oldu çok kısa sürede vizesi gelenler de. Eğer belgeleriniz tamsa çok büyük ihtimalle zamanında yetişir. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Kolay gelsin