Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen vize karmaşası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bermula

Duisburg-Essen vize karmaşası

Mesaj gönderen Bermula » Pzt Mar 07, 2022 2:25 pm

Merhabalar Duisburg-essen üniversitesinden şartlı kabulüm ve b1 belgem var vize alırken yaşanan karmaşaları okudum ama tatmin edici bir cevap bulamadım sanki her şey oradaki görevliye bağlıymış gibi geldi.ilk sorum şu 36 f mi 39 f mi uygun olur?
2.sorum kabul kağıdında doğum tarihim yanlış muhtemelen online başvuruda acele davranarak yanlış tuşa bastım üniversitenin ilgili bölümüne durumu açıklayan ve özür dileyen bir mail attım herhangi bir sıkıntı çıkar mı ?Şimdiden teşekkürler.

Muhendis

Re: Duisburg-Essen vize karmaşası

Mesaj gönderen Muhendis » Pzt Mar 07, 2022 11:09 pm

Bermula yazdı: Pzt Mar 07, 2022 2:25 pm Merhabalar Duisburg-essen üniversitesinden şartlı kabulüm ve b1 belgem var vize alırken yaşanan karmaşaları okudum ama tatmin edici bir cevap bulamadım sanki her şey oradaki görevliye bağlıymış gibi geldi.ilk sorum şu 36 f mi 39 f mi uygun olur?
2.sorum kabul kağıdında doğum tarihim yanlış muhtemelen online başvuruda acele davranarak yanlış tuşa bastım üniversitenin ilgili bölümüne durumu açıklayan ve özür dileyen bir mail attım herhangi bir sıkıntı çıkar mı ?Şimdiden teşekkürler.
Lisans için gidiyorsanız 39f, yüksek lisans için ise 36f. Hangisi için gidiyorsunuz ve hangi bölüm?

Bermula

Mesaj gönderen Bermula » Sal Mar 08, 2022 1:08 am

Muhendis yazdı: Pzt Mar 07, 2022 11:09 pm Lisans için gidiyorsanız 39f, yüksek lisans için ise 36f. Hangisi için gidiyorsunuz ve hangi bölüm?
Çok teşekkürler Angewandte ınformatik lisans için gidiyorum.Bildiğim kadarıyla bu bölümde belirtilen sınavları geçtikten sonra tekrar başvuruya gerek yok.
Örneğin Tu dortmund kabul belgesinde tekrar başvurulması gerektiğini yazmış ama duisburg-essen kabul belgesinde böyle bir ifade yok genede sıkıntı çıkmasına karşın okuldan e mail ile bunun doğrulamasını alsam olur mu acaba?

erenmrsn

Mesaj gönderen erenmrsn » Pzt Ağu 01, 2022 2:33 am

Lisans için 39f almaya çalışıyorum ama sorularda hep 36f çıkıyor?Nasıl 39f alabilirim?

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 01, 2022 4:07 am

Muhendis yazdı: Pzt Mar 07, 2022 11:09 pm Lisans için gidiyorsanız 39f, yüksek lisans için ise 36f. Hangisi için gidiyorsunuz ve hangi bölüm?
Emin misiniz?Ben lisans için başvuruyorum 36f çıktı.

cain

Mesaj gönderen cain » Pzt Ağu 01, 2022 11:40 am

Her ikisi için de 36f şartlı kabulde

İnşaatöğrencisi

Mesaj gönderen İnşaatöğrencisi » Sal Ağu 02, 2022 3:57 pm

Merhaba, ben de Duisburg-Essen üniversitesinden şartlı-kabul aldım. Yakında vizeye başvuracağım. Benim de vize kodum 36f. Birkaç sorum vardır. Bildiğiniz gibi vize için gerekli evraklar arasında; Güncel öğrenci belgesi, Transkript, motivasyon yazısı ve kronolojik özgeçmiş vardır. Bunların Almancaya çevirisi gerekli midir? İngilizce olması yeterli olur mu? Almancaya çevrilse bile yeminli tercüman çevirisi olması gerekli midir? Şimdiden teşekkürler. :D